• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Tam Zamanlı Çevre Görevlisi

xmactavsh

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Serbest
Merhaba arkadaşlar ben bir firmada tam zamanlı çevre görevlisi olarak çalışmayı düşünüyorum. Bir konu da fikrinize ihtiyacım var. Şuan dışardan danışmanlık hizmeti alan fabrikada danışman yerine kendimi çevre görevlisi olarak atamak istiyorum. Danışman firma üzerinden değil. Kendi sigorta girişim çevre mühendisi olaraktır. Ancak tesisin şuan çevre izni yok. Yani ek kapsamı henüz belli değil. Tesiste ısıl gücü yakıt sistemi yok. Kapsamdışı kalacağını düşünüyorum. Kapsam dışı kalırsa danışmana gerek yok diye biliyorum. Ben şuan ki durumda kendimi tam zamanlı çevre görevlisi olarak atayabilirmiyim ? Atadıktan sonra çevre kapsam görüşü alıp bu görevleri dosya evrak işlerini yürütme sorumluluğu bana mı ait oluyor ? Yoksa danışmana mı ?

yani tesis başka birine kayıtlıyken zaten üzerine atama yapılmıyor diye biliyorum. danışman firma tesisi üzerinden çıkarırsa sen kendine atarsın aldığında da sorumluluk sana ait olur. kapsam dışı kaldığında tesisin isteğine bağlı olarak danışmanlık hizmeti alabilir.

@xmactavsh

tesisin konusunu söyleyebilir misiniz? Isıl işlemi yok diye kapsam dışı diyemeyiz. Çevre izin ve lisans yönetmeliğin ek kısmında yer alıyor musunuz ona bakmalısınız.

Elektrik Armatürü Üretimi yapılıyor.

---- Otomatik olarak birleştirilen çoklu mesaj ----

@Uğur Can
Zaten amacım danışmanlığı bıraktırıp tesisi kendi üzerime almak. Danışman zaten birakacak.