• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Taşeron mühendis

Tabi ki merak için sormadım SAYIN @eminoner !

Geç cevap için kusura bakmayın. Taşerona kadro verilmesi veya sözleşmeli personel olarak çalıştırılması durumu söz konusu olursa, bizlerle ilgili ne gibi düzenlemeler olabilir. Kapsama dahil olmaz mıyız, olur muyuz vb.. vb.. konularda yorumlarınızı öğrenmek istedim.

@hakanatalay

benim anladığım kadarıyla bizimle ilgili sözleşmeli olması konusu gibi birşey söz konusu değil. çünkü firmamız 20 aylık yeni hizmet ihalesine giriyor

Bizim kurumda da ihale hazırlıkları vardı, fakat 3 aydır bekletiliyor. Normalde aralık ayı içinde bitecekti. Biraz süre uzatımı verdiler.

Müşavirlik hakkında kimsenin net bilgisi olduğunu sanmıyorum tam bir muamma müşavirlikler

İhale yapılmasını sorun etmeyin yapılan açıklamalarda ihaleler feshedilecek deniyor.Bütçe görüşmelerinin bitmesiyle yasa meclise girecek umarım belediye şirketi değilde 657 ye geçiş için bir düzenleme düşünürler.ÇMO bu süreçte hiç konuşmadı.Bakan,milletvekili vs nin bir düzenleme getirmesi için konuyu birilerinin kulaklarına taşıması lazım.Yoksa oturduğumuz yerden kimse şu taşeron mühendisler ne olacak diye düşünmez.Çalışma bakanlığına bimere yazın .Konu belki ilgililere taşınır.

ÇMO hiçbir süreçte konuşmadı ki zaten. Ben 8 yıldır müşavir firmadayım, aynı koşullarda çalışan diğer mühendislerin aldığı maaşın %25 daha altında maaş alıyoruz yıllardır. Siz Çevre Mühendisisiniz diyerek hem düşük maaş hemde, diğer yardımlardan faydalandırılmıyoruz. Devlet kendi personeli arasında ayrım yapmıyor ama bize gelince bu ayrımı yapanları görmezden geliyor. Oda aidatı ödenmeyince maaşımıza pat diye haciz koyduran ÇMO avukatı sıkıntılarımızı anlatmaya gelince sırra kıdem basıyor Maşallah. Kaç kere haber bıraktık geri dönsün diye, baktık dönen yok biz de bıraktık. Kimse konuyu kimsenin kulağına falan taşımaz.

Çalışma bakanlığına da sendikaya da sorduk. cevaplar beklemede.