(Taslak) Sürekli atıksu izleme sistemleri tebliğinde değişiklik yapılmasına dair tebliğ

Cem Yılmaz

Kayıtlı Kullanıcı
cevre-ve-sehircilik-bakanligi-yeni-logo-03A150A86D-seeklogo.com.png


SAİS Tebliği'nde değişiklik yapılması için taslak tebliğ yayımlandı. İlgili tebliğ ekteki gibidir. Görüş bildirme formu için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz:

Görüş bildirme formu:
Please, Giriş Yap or Kayıt Ol to view URLs content!

Duyuru sayfası:
Please, Giriş Yap or Kayıt Ol to view URLs content!


Not: Kendi hazırladığım karşılaştırma doyasını da yine eklerden edinebilirsiniz.​
 

Ekli dosyalar

  • sais-tebl-g-nde-deg-s-kl-k-yapilmasina-il-sk-n-tebl-g-20190402160358.docx
    16.9 KB · Görüntüleme: 69
  • SAİS TEBLİĞİ - TASLAK TEBLİĞ DEĞİŞEN MADDELER.pdf
    230 KB · Görüntüleme: 58
Son düzenleme:

Bayrams

Kayıtlı Kullanıcı
geciken adalet nefret doğurur, değiştir değiştir şarkı yarışmasına döndük.
 

Cem Yılmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Nefret doğmasını gerektirecek durum yok hocam, aman diyeyim ? Değişen günümüz şartlarına uyum sağlamak için tabi ki yönetmelikler de değişecek. Bu hususta da en azından sevinmemiz gereken durum, görüşlerimizin alınarak yapılıyor olması. Zaten özeti incelerseniz, sadece 10.000 m³ debiye sahip olanların kurma zorunluluğu; kurulu kapasitesi 5.000 m³ olanlar şeklinde değiştirilmek isteniyor.
 

Yiğit KURT

Kayıtlı Kullanıcı
Öncelikle emeğine sağlık hocam. Bayadır görüşe açık tutuluyordu. Ancak nedense çevre referans lab sayfasında diplere koymuşlardı. Kimse görmesin diyedir herhalde ;)
Bildiğim kadarıyla atıksu debisini ileride daha da düşüerecekler. Şu anda SAİS de kullanılan cihazların çoğu yabancı menşeeli. TUBİTAK ile ortak proje yürütülmekte SAİS de kullanılan cihazlar yerlileştikce limit debi 1.000 m3/gün 'e kadar düşer diye düşünmekteyim.
 

Cem Yılmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Böyle bir proje olursa hem yerli sermayeye katkı olur hem de kontrol altına alınmasının kapıları iyice açılır. 1.000 m³ epey zor olur diye düşünüyorum ama 2.500 m³'e kadar yolu var. Tabi o günleri bizler görene kadar, ortak arıtmalar da kurulursa hiç değişikliğe gerek bile kalmayabilir ?
 
Önceki cevapları görüntüle…

Dilek Kölemen

Kayıtlı Kullanıcı
@YgTK merhaba sais onayına muteakip iç izleme kaldırılıyor ancak bütünleşik karşılaştırma testinde sektör tablosundaki tüm parametrelerin analizi yapılıyor..
 

Yiğit KURT

Kayıtlı Kullanıcı
@çm_ Evet bilgim var. Ancak bütünleşik karşılaştırma testleri üç ayda bir olduğundan izleme aralığı sık değil. kast etmek istediğim bu.
 
Üst