• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Tat firmaları

mustafaaslan

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
RAMMES GERİ DÖNÜŞÜM
Benim tesisimin sadece toplama ayırma lisansı var benim motatla işim varmı tecrübeli arkadaslar yardım ederse sevinirim

Ambalaj Atığı ve Tehlikesiz atık toplama ayırmalarda aylık olarak bildirim yapıyorsunuz motat da değilde.

mustafaaslanÜstadım merhaba,

Şeyda Hanım'ın dediği gibi toplama ayırma lisansı/belgesine sahip firmalar kütle denge (tehlikesiz atıklar için) ve ambalaj bilgi (ambalaj atıkları için) sistemlerine her ay beyan yapmaları gerekir.

Motat; firmalarda proses sonucu oluşan tehlikeli atıkların lisanslı firmalara gönderimi için sistem üzerinden talep oluşturulur. Daha önce ulusal atık taşıma formu kullanılıyordu ancak bu formlar kaldırıldı ve yerine Motat sistemini kullanıyoruz.

TABS; firmaların proses sonucu oluşan tehlikeli ve tehlikesiz atıkların lisanslı firmalara verildiğine dair gerekli bilgilerin girildiği sistemdir. Eğer proses sonucu oluşan herhangi bir atığız yoksa boş beyan vermeniz gerekir.

Firmanızdan herhangi bir tehlikeli atık çıkışı olmuyorsa yok eğer tehlikeli atık çıkışı yapacaksanız o zaman kullanıyorsunuz.