• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Tehlikeli atık gönderimi hak.

gülçinş

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
özel sektör
Herkese Merhaba,

Sormam gereken konu şu; tehlikeli atık gönderimi yapılacak, ancak bu sefer şirket içerisinde atık miktarını ölçme imkanımız malesef yok. Atıkları verdiğimiz yerde tartımı yapılsın dedik. Bunun için MOTAT sisteminde "en yakın kantardan girilecek " işaretlememiz yeterli midir? Yada bu açıklama atığı alan firmada ölçülecek anlamına mı gelmektedir.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler..

Rica ederim :)
İyi yapmışsınız. Tereddütte kaldığınız konularda buradan bilgi sahibi arkadaşlardan yardım alabilirsiniz.

@gülcn merhabalar ek olarak izlenecek bir yol önereyim atık miktarı hakkında tahmini bir miktar belirleyebiliyorsanız aşağı yukarı onuda sisteme girebilirsiniz. Atık kabulunü yapan firma kantar sonucuna göre düzeltme açabiliyor siz miktar bildirerek çıkış yapmak istiyorsanız bu şekilde de ilerleyebilirsiniz bilgilerinize

bir de, ben arkadaşlara ek olarak bir şey eklemek istiyorum. MoTAT üzerinden sisteme atığın alındığı yer yani firmanızdan sisteme girilmesi lazım diye biliyorum. yani kantara nerede girerse girsin sistem üzerinden atığın alındığı sizin firmanızın olduğu adresten girmesi lazım. eğer ben yanlış biliyorsam lütfen beni düzeltin. belki bilmediğim hususlar olabilir
bu arada @betül akkuş hanımın dediği gibi sonradan düzeltme yapıldığı durumlarda fark eder mi bilemiyrum

Günaydın sevgili meslektaşlarım. limanlardan tehlikeli atık çıkışı yapılırken il çevre müdürlüğü ile oluşturulan komisyonda kimler oluyor. bilgisi olan yardımcı olabilir mi? mevzuatta bu konuda net bir bilgi bulamadım. tecrübesi olanlardan yardım rica ediyorum

Merhaba,

Bildiğim(yinede konuyla ilgili bilgisi olanların yorumunu almakta fayda var) kadarıyla limanlar atık kabul lisansı alıp, gemilerden aldıkları tehlikeli atıkları MoTAT üzerinden normal tesisler gibi bertarafa veya geri kazanıma gönderiyorlar. İl müdürlüğü ne için komisyon oluşturuyormuş merak ettim.