• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Tehlikesiz atık toplama ayırma beyanları yardım

tuğba akyıldız

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
çevre
Merhaba Arkadaşlar

Toplama ayırma firmalarını kütle denge yaparken yardım videolarında hurdalar ayrıştırılmadan satılırsa alış ve satış kodu değişmez. Proses yapılıp ayrıştırılırsa farklı kodlarla çıkış yapılabilir olarak göstermiş. Örnek olarak 200140 metaller hurdası alışı oldu ve ayrıştırma sonucu içerisinden plastik hurda çıktıysa 1912014 kodu ile çıkış yapılabilir mi? veya herhangi bir kodlar girse proses sonucu farklı kodlar satış yapılabilir mi? Sorun bildir kısmına ve bakanlığı kaç kere aradım ama bu konu hakkında kesin bilgi veremediler. bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi? Siz kütle dengelerimizi nasıl yapıyorsunuz.

@tuğba akyıldız
Tugba hanim merhaba, sizin tesise 17 04 07 karışık metal geldi diyelim ve ayrıştırma sonucu alüminyum, çinko çıktı. Siz bunlari çıkış yaparken 170402 ve 170404 ile çıkış yapabilirsiniz. Ola ki dediğiniz gibi hurda plastik çıktı. Bazen başımıza gelebiliyor. Farklı koddan çıkış yapabilirsiniz. Ama bu tür durumlara dikkat etmekte fayda var.

Olgaç Bey merhaba, bizim de firmamızdan SS304 kalite paslanmaz hurda, SS316 kalite paslanmaz hurda ve siyah hurda tehlikesiz atıklarımız çıkmaktadır, bu atıkların kodu ne olmalı acaba?