Tıbbi atık yönetimi eğitimi

Aydın Demirel

Daimi üye
Başlık
33
Tepki
349
Bağlantıyı görmek için üye girişi yapmalısınız.

Tıbbi Atık Yönetimi Eğitimi 14 Aralık 2016 'da Grand Cevahir Hotel ve Kongre Merkezinde

hilol kartal

Daimi üye
Başlık
20
Tepki
7
Arkadaşlar bir hastaneye tıbbi atık eğitimi vereceğim ama güncel haline baktığımda hangi atıkların tıbbi atığa girdiği konusunda ayrıntılı bir bilgi bulamadım.Tehlikeli ve tıbbi atıkların ayrımı konusunda vs.Kullanabileceğim bir döküman var mıdır?Slayt için.

hilol kartal

Daimi üye
Başlık
20
Tepki
7
Teşekkür Ederim,bilgilendirdiğiniz için bana şöyle bir soru yöneltildi hastaneden çıkan örneğin hepatit b li bir hastanın kanından alınan numuneyi lavabolara döküyoruz vs.yada bir virüs hem kan yoluyla hemde dışkı yoluyla bulaşabiliyor diyelim bunların hepsi kanalizasyona gidiyor.Biz o numune örneğini aldığımız kabı tıbbi atığa atıyoruz ama kanalizasyona dışkıyla birlikte gidiyor.Atıksuya karışıyor bunun için ne yapmalıyız?

Tüm hastanelerde böyle olduğunu düşünüyorum çünkü alınan bir önlem göremedim.

Murat Çelebi

Daimi üye
Başlık
21
Tepki
461
tıbbi atık firmasından toplama kabı isteyin, lavaboya veya çöpe dökülmesi büyük sorunlara salgın hastalık ve ölümlere yol açabilir

rabiakoc

Daimi üye
Başlık
6
Tepki
115
Mezuniyet
2017—18
Bahsettiğin atık enfeksiyöz atık. Dolayısıyla zaten ayrı toplanmalıdır. Lavaboya dökülmemelidir.

Siniori

Aktif üye
Başlık
0
Tepki
9
Lavaboya dökmek mi? Bu yasak. Onu geçtim imha da edemezler. ADR ye tabi olduğundan, Sınıf 6.2 Kat. B deniyor. Hastanelerde bu konuda ciddi sorunlar var zaten.

Yukarı Alt