Tıbbi atık yönetimi eğitimi

hilol kartal

Kayıtlı Kullanıcı
Arkadaşlar bir hastaneye tıbbi atık eğitimi vereceğim ama güncel haline baktığımda hangi atıkların tıbbi atığa girdiği konusunda ayrıntılı bir bilgi bulamadım.Tehlikeli ve tıbbi atıkların ayrımı konusunda vs.Kullanabileceğim bir döküman var mıdır?Slayt için.
 

hilol kartal

Kayıtlı Kullanıcı
Teşekkür Ederim,bilgilendirdiğiniz için bana şöyle bir soru yöneltildi hastaneden çıkan örneğin hepatit b li bir hastanın kanından alınan numuneyi lavabolara döküyoruz vs.yada bir virüs hem kan yoluyla hemde dışkı yoluyla bulaşabiliyor diyelim bunların hepsi kanalizasyona gidiyor.Biz o numune örneğini aldığımız kabı tıbbi atığa atıyoruz ama kanalizasyona dışkıyla birlikte gidiyor.Atıksuya karışıyor bunun için ne yapmalıyız?

Tüm hastanelerde böyle olduğunu düşünüyorum çünkü alınan bir önlem göremedim.
 

Murat Çelebi

Konya İl Temsilcisi
Etkinlik Grubu
tıbbi atık firmasından toplama kabı isteyin, lavaboya veya çöpe dökülmesi büyük sorunlara salgın hastalık ve ölümlere yol açabilir
 

Siniori

Kayıtlı Kullanıcı
Lavaboya dökmek mi? Bu yasak. Onu geçtim imha da edemezler. ADR ye tabi olduğundan, Sınıf 6.2 Kat. B deniyor. Hastanelerde bu konuda ciddi sorunlar var zaten.
 

hilol kartal

Kayıtlı Kullanıcı
Gerekçe olarak ise zaten dışkı yoluyla kanalizasyona veriliyor.Ona nasıl çözüm yolu buluyorlar diyorlar.
 

İsmail bek.

Kayıtlı Kullanıcı
Merhaba arkadaşlar sağlık kuruluşlarında çalışan temizlik personelleri tıbbi atık sertifikası almak istiyorlar bunu nasıl alabilirler
 
Üst