• Sayın Üyeler,

    Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

    Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Toprak altı su kaçaklarının modellenmesi

Dilek Penmek

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
25 Şubat 2009
Merhaba, Toprak altı su kaçaklarının belirlenmesi ve bu kaçakların önlenmesiyle ilgili daha önce çalışmış, yada bu konuyla ilgili elinde bilgi veya döküman olan arkadaşlar varsa yardımcı olurlarsa sevinirim. Herkese iyi çalışmalar.. Acaba konuyu yanlış başlık altınamı açtım, yada bu konuyla ilgili daha önce çalışan arkadaşmı yok. Gerçi bu konuyla ilgili çok fazla çalışmanın olmadığını biliyorum.
 
Gerçekten spesifik bir konu Dilek hanım. Akşama bakarım elimde birşeyler varmı diye ama çok ümitli değilim açıkçası.. Bir de konunuzu tam açarsanız değişkenleri burada belirleyip model oluşturmanız açısından yol gösterici bir çalışma yapmış oluruz.
 
arcgis ile simulasyon yapmışlar
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

böyle bir program var
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

ayrıca senin sayende altyapı projelerinde kullanılabilecek yeni birprogram daha buldum
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

burada yapılan bir makale var
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .


biraz geç bir cevap ama yinede simulasyon için yapılabilecek çok şey var.Belki başkalarına yardımcı olabilir ama ilk defa arcgis ile groundwater modelleme yapldığını öğrendim.Arcgisi küçümsemiştim ama gözümde büyümeye başladı
 
Herkese merhaba.Çevresel modelleme esasları dersi için elinde örnek bir çalışması olan arkadaşlardan yardım istiyorum.Çok kapsamlı olmayan sadece derse giriş olması anlamında bir örnek de olabilir.Teşekkürler.
 
arkadaşım google ye "orhan cerit" yaz gelen ilk sayfadan "öğrencilerime" gir ve çevresel modelleme ile ilgili istediğin ders notlarına bakman dileğiyle ...
 
Üst