• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Türkiye'deki arıtma çamuru miktarı il bazında

Gülsüm Akın

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Öğrenci
Türkiye'deki arıtma çamurunun il bazında değerlerini bulmama yardım edebilirmisiniz?

Çevre ve Şehircilik bakanlığının 3.3.2015 tarihinde yayınlamış olduğu Evsel/Kentsel Arıtma Çamurlarının Yönetimi Projesinde kişi başı çamur miktarı 35±16 gr katı madde/E.N.gün dür. Ekte gönderiyorum. bunu kaynak olarak kullanabilirsin.

@Gülsüm Akın detaylar ektedir.

Ekli dosyalar

• Evsel_Kentsel Arıtma Çamuru Yönetimi Projesi_BAKANLIK.pdf
    47.7 MB · Görüntüleme: 39
İl bazında bulman çok zor. Evsel/kentsel atıksu arıtma sistemlerinde oluşacak toplam çamur miktarı hesaplarında TÜBİTAK KAMAG 108G167 (2013) projesinde verilen 35±13 gKM/EN.gün verisi kullanılabilir. Detaylı bilgi için “Ergene Havzası Arıtma Çamuru Yönetim Planının Hazırlanması Projesi"ni incelemeni öneririm. link:
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
;)