• Sayın Üyeler,

    Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

    Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

TUROB ve ÇEVKO'dan Çevre Projesi

Fatih Özcan

Site Kurucusu
Katılım
7 Aralık 2008
Şehir
Yurt Dışı
Firma
ABL Group
Ekli dosyayı görüntüle 11763
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

iTUROB ile ÇEVKO Vakfı, otellerde ortaya çıkan ambalaj atıklarının kaynağında ayrı toplanarak geri kazanılması için geçtiğimiz günlerde, işbirliği protokolü imzaladı.
TUROB'a bağlı otellerde hayata geçen "Seyahati Seviyorum Geri Dönüşümü Destekliyorum" projesi ile otellerde 'Geri Dönüşüm' başlamış oldu.

Proje sayesinde, pilot bölge seçilen Anadolu Yakası'nda, yılsonuna kadar, 250 bin kişiye ulaşılması ve bu sayede 200 ton ambalaj atığının geri kazanılması hedefleniyor. Geri kazanılacak, 200 ton ambalaj atığı ile 500 ağacın kesilmesi önlenirken, 800.000 litre su tasarrufu ve 3.750 litre petrol tasarrufu sağlanması bekleniyor.

Turistik Otelciler İşletmeciler ve Yatırımcılar Birliği (TUROB) ve Çevre Koruma ve Ambalaj Atıkları Değerlendirme Vakfı (ÇEVKO), geçtiğimiz yıl, üzerinde çalıştıkları projenin hayata geçmesiyle, geri kazanım konusunda dev bir projeye imza atmış oldular.

"Seyahati Seviyorum Geri Dönüşümü Destekliyorum" projesiyle, TUROB üyesi otellerdeki, kağıt- karton, plastik, cam, metal ve kompozit malzemelerden oluşan ambalaj atıklarının, kaynağında ayrı toplanması ve geri kazanılması sağlanacaktır. Oteller, atıklarını ayrıştırarak toplarken, otel misafirlerinin de bilgilendirici panolar ve broşürler sayesinde geri kazanım konusunda bilinçlenmesi sağlanacaktır.

Amaç, otellerde geri kazanımı başlatmak ve otel misafirlerine ulaşmak

Ambalaj atıklarının sürdürülebilir bir sistem içinde geri kazanılmasını sağlamak amacıyla faaliyetlerini yerel yönetimler, sanayi ve tüketicilerin işbirliği ile sürdüren ÇEVKO Vakfı, TUROB'a bağlı otellerde "Seyahati Seviyorum Geri Dönüşümü Destekliyorum" projesi sayesinde, otellerde oluşan ambalaj atıklarının geri kazanmayı ve otel misafirlerine doğrudan ulaşmayı hedefliyor.

Timur Bayındır, "Çevremizi korurken, ülke ekonomisine katkı sağlayacağız"

TUROB Başkanı Timur Bayındır, "Değerli otel misafirlerinin desteğiyle gelişeceğine ve daha da büyüyeceğine inandığımız "Seyahati Seviyorum Geri Dönüşümü Destekliyorum" projemizdeki amacımız, ambalaj atıklarımızın geri kazanımı ile Türkiye'nin geleceğine katkı sağlamaktır. Ambalaj atıklarının geri dönüşümü ile başta doğal kaynak tasarrufu olmak üzere, çevremiz korunmakta, katı atık depolama alanları daha sağlıklı, verimli ve uzun süre kullanılmakta, enerji tasarrufu sağlanmakta, küresel ısınma yavaşlamakta ve ülke ekonomisine değer yaratılmaktadır" dedi.

Mete İmer: "Proje sayesinde, otellere gelen tüketicilerle iletişim içinde olacağız"

TUROB'a bağlı otellerde "Seyahati Seviyorum Geri Dönüşümü Destekliyorum" projesinin geri kazanım açısından büyük önem taşıdığını belirten ÇEVKO Vakfı Genel Sekreteri Mete İmer, "TUROB ile işbirliği içinde hayata geçirdiğimiz "Seyahati Seviyorum Geri Dönüşümü Destekliyorum" projesi, otellere gelen tüketicilerle iletişim içinde olma fırsatı sunacağı için, bizim açımızdan özel bir anlam taşıyor. Bugüne kadar, ambalaj atıklarının tüketiciler tarafından kaynağında ayrı toplanmasını sağlamak amacıyla çok sayıda proje gerçekleştirdik. "Seyahati Seviyorum Geri Dönüşümü Destekliyorum", bu projelere en güzel örneklerden birini oluşturuyor. TUROB'un yaygın otel ağında ambalaj atıklarının ayrı toplanmasının yanı sıra, yapacağımız tanıtım çalışmaları ile ülkemizde geri kazanım sisteminin gelişmesine önemli bir destek sağlayacağız" diye konuştu.

Levent Erdoğan, "İlk etapta, 250 bin kişiye ulaşılması ve 200 ton ambalaj atığının geri kazanılması hedefleniyor"

TUROB Genel Sekreteri Levent Erdoğan ise, daha iyi bir gelecek için "Seyahati Seviyorum Geri Dönüşümü Destekliyorum" projemiz ile dünyadaki diğer otellere örnek olmayı hedefliyor, projemize destek verecek tüm otellerimize şimdiden teşekkür ediyoruz" dedi.
"Seyahati Seviyorum Geri Dönüşümü Destekliyorum" projesi ilk olarak İstanbul Kadıköy'de yer alan TUROB'a bağlı otellerde hayata geçirileceğini açıklayan Levent Erdoğan, ilk etapta, 250.000 kişiye ulaşılarak, 200 ton ambalaj atığının geri kazanılmasının hedeflendiğini belirtti.
Levent Erdoğan, pilot uygulamanın ardından, TUROB'a bağlı diğer otellerde de yaygınlaşma sağlanacağını ve otellere gelen misafirleri bilinçlendirmesi amacıyla panolar ve broşürlerin yerleştirileceğini sözlerine ekledi.

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
 
Üst