• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

ücretli danışmanlık

zeyneppp12

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
çalışmıyorum
Arkadaşlar merhaba geri dönüşüm sektöründe çalışan ya da çalışmış olan arkadaşlar varsa kişisel danışmanlık almak istiyorum ücretli olarak bu işin başka türlü üstesinden gelemeyeceğim ilgilenenler bana yazabilir mi çok acil bir şekilde bazı şeyleri öğrenmem gerekiyor bu noktada yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa çok mutlu olurum..

Hali hazırda 3 arkadaşımızı hurdacı olması için yetiştiriyorum. Ama bunlar başkasının öğretmesi ile ilgili değil. Hata yaparak öğrenmeniz gereken şeyler. Ben öğretirken önce hata yapmalarını sağlıyorum ki kalıcı olsun ezberlenmesin. Kendim de herşeyi deneme yanılma yoluyla öğreniyorum. Pek fazla soru sormam kimseye. Oğuzhan hocanın da dediği gibi sorularınızın cevaplarını buradan arayın yoksa ilgili konularda sorular da sorabilirsiniz. Sadece yapabileceğinize inanmanız lazım. Güçlü kalın, iyi çalışmalar dilerim:)

Arkadaşlar bu konu başlığı altına , konuyu açan arkadaşın durumunu da içerir şekilde aslında bi düşüncemi paylaşmak istedim. Evet bizler mühendisiz, iş ahlakı etiği vs vs bir sürü, süslü cümle vs söylenebilir. Bunların tamamına katılıyorum. Ama farkında mısınız, bu şekilde olan , ücretli danışmanlık arayışı bu aralar bir arttı gibi. Benim sahada gözlemimde o yönde aslında. Adam kapsam dışı, EAYP yapılması lazım. Bir iki dilekçe takibi vs işleri var. Komple yılı değil de, bir iki hizmet için watsap üzerinden falan danışmanlık verilip verilmediğini sordu :) Tehlikesiz TAT tesislerinin sadece uzaktan ay başına 100 TL ye kütle denge vs yapıldığınıda duymuştum geçen sene..Ne dersiniz, bu ekonomik koşullarda işler bu yöne evrilir mi? Covid sonrası evden çalışmayı zoraki tecrübe etmiş bizler, bireysel olarak bu tip çalışma şekillerine giren arkadaşları sahada görmeye başlar mıyız dersiniz?

Arkadaslar siz galiba beni yanlış anladıniz ben işimi yapacak arkadaş aramıyorum sizin dediğiniz gibi bu aşamaya kadar zaten okuyarak arastirarak geldim ve sıfır bilgiyle her şeyi halledebildim ama maalesef bi noktadan sonra karmasiklasti soru işaretlerim arttı girdiğim is yerinde hiçbir şey yapılmamış ve ben bunların bir cogunu hallettim şu anda yapamadığım bir iki şey içinde araştırma yaptım sordum bunları da elbette yaptım ama halledemedim ve maalesef en soninda acaba bir insan ucretle yüzyüze anlatir mi noktasına geldim burda amacım yapamadığım şeyleri ona yaptırmak değil soru işaretleri mi göstererek yardimci olmasi pınar hanim yanlış yapa yapa ogrenebilecegimizi ifade etmiş katılıyorum olmasi gereken bu ama her iş yeri her ortam size bu toleransi tanımıyor benim işi yetiştirmem lazım belki de 10 dk lik yüzyüze göstererek yapılan bi dersle belli noktalarda ki soru işaretlerim gidecek tüm olay bu rica ediyorum bu nokta da yardımcı olacak ücret karşılığı ve ya gönüllü arkadaş varsa benimle iletisime geçsin

Ben de öyle umuyorum Demet hanım umarım Ankara da bu alanda çalışan bir arkadas yardimci olabilir

@zeyneppp12 hanım bu kadar açıklama yapana kadar takıldığınız yardım istediğiniz konuyu yazmış olsaydınız belki de sorunu takıldığınız noktaları çoktan çözmüş olurdunuz. Bizler şu an sizden takıldığınız noktaları belirtmenizi ve bizlerden de konu hakkında bilgisi olan arkadaşların bu konuda yardımcı olmalarını bekliyoruz. Sorun nedir ? Takıldığınız nokta nedir ?

bir çok yere yazdım bir çok yere danıştım Gürkan Bey ama bu şekilde yapılan geri dönüşlerden maalesef ki net bir bilgiye ulaşamadım hesaplarımı düzeltemedim şöyle söyliyim biz belediyeden karışık ambalaj atığı alıyoruz benden önceki mühendis arkadaş hiç bir bildirim beyan yapmamış ve gelen atıkların karakterizasyon tablosunu oluşturmamış ve ben bu hesapları yaparken toparlayamıyorum eksilere düşüyorum işte yeni olduğum içinde çok soru işaretim var bir sonra ki ayın kesilecek faturalarını bu sebeple ayarlayamıyorum çok zamanımda yok bu şekilde ücretli danışmanlık istememin temel sebebi de budur.

Ya eksi miktar kadar atık girişi yapmalısınız ve onunda çıkışını yapmayacaksınız ya da eksi kadar çıkış göstermeniz lazım.

İki durumda da yaptığınız işlemin tespiti halinde idari cezai işlem ile karşı karşıya kalır firma.

@Oğuzhan Keskin @zeyneppp12 özelde belirttiğim gibi belediyeden gelen karışık atıkların ayrıştırılması sonucu ortaya çıkan miktarlar sizi eksiden kurtaracak olan alan. Tesisten atıklarınızı karışık atık olarak çıkış yapamazsınız. Cinsi ne ise onu yapacaksınız. Ayrıştırma olmadığı sürece stokta karışık atık birikecek ve çıkış miktarınız fazla görünecek.