• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Valilik tespit raporu

Gülçin Bozkurt

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
ICA Çevre ve Danışmanlık
arkadaşlar elinde çom'e gönderilmek üzere valilik tespit raporu dilekçe örneği olan var mı? Ayrıca gönderdikten sonra sonra ne zaman dönüş yaptıklarını bilen?

Kocaelide sistem nasıl yürüyor bilmiyorum.ama Valilik tespit raporu formatını ekte bulabilrisiniz.Emisyon ölçümü yaptırmadıysanız yardımcı olabilirim.

Ekli dosyalar

• VALİLİK TESPİT RAPORU.doc
    67 KB · Görüntüleme: 217
Merhaba,

Sizlerden bir konuda fikir almak istiyorum;

Kocaelide olan firma için Valilik Tespit Raporunu emisyon ölçümünden önce aldım. Ancak ölçüm sırasında VTR de 1 bacanın eksik olduğunu farkettik.

Nasıl bir yol izlemeliyiz sizce? Benzer bir durum başına gelen var mı?

Şimdiden teşekkür ederim,

Eksik olan bir baca toplam ısıl güç değerini değiştirmiyorsa,konuyu il müdürlüğü ile görüşerek valilik tespit raporunu revize edin herkese tekrar imzalatın.Tabi il çevre ile görüşün önce kabul ederlerse.Kabul etmezlerse tekrar başvuru yapın mecbur tekrar gelip bakacaklar bacalara.

ARKADAŞLAR BİR SORUM OLACAK.

İL MÜDÜRLÜĞÜ UYGUNLUK YAZISI İÇİN BAŞVURU YAPTIĞIMIZDA DENETİME GELDİKLERİNDE 1,40 MWATT ISIL GÜÇLÜ DOĞALGAZ YAKMA SİSTEMİMİZ MEVCUTTU. TUTANAKTA BUNU BELİRTTİLER. ANCAK GFB BAŞVURUSU YAPILANA KADAR BU SİSTEM İPTAL EDİLDİ. BENDE BU BACAYI İŞ AKIM ŞEMASI VE PROSES ÖZETİNE DAHİL ETMEDİM. GFB Yİ ALDIK. VALİLİK TESPİT RAPORU İÇİN GELDİKLERİNDE ÖNCEKİ TUTANAĞI BAZ ALIP, BUNU PROBLEM EDERLER Mİ? BİR DE BACAYI HALA SÖKTÜRMEDİK. PROBLEM OLUR MU?

TEŞEKKÜRLER:)

@ümmihan şerefoğlu
durumu özetleyen bir dilekce ile basvuru yapip görüs alabilirsiniz. muhtemelen "GFB yenilenmesine gerekk yoktur" die bir yazi alirsiniz. bu haliyle basvuruya devam edebilirsiniz.

GFB zaten firmanın çalışıp eksikliklerini görmek ve onları gidermesi için verilen bir belge izin aşamasında mevcut durum neyse ona bakarlar ölçüm raporuyla mevcut durum uyumluysa mesele yok

@ümmihan şerefoğlu
valilik tespit icin geldiklerinde uygunluk icin geldikleri zaman tutulan tutanaga bakmak isteyebilirler, ama bu konuda gorus alirsaniz tutanak ile birlikte gorus yazisini gosterirsiniz sorun kalmaz. ama gayri resmi sekilde gorusme konusuna ben de katiliyorum. uygunluk icin gelen kimse onunla bir gorusun ve onunyönlendirmesi ile hareket edin.

@Hamdiye Güzel
@ritimsiz
Ankara İl Çevreyle yaptığım bir görüşmede değişiklikten önce GFB almış ve izin aşamasında olan firmaların alması gerektiği, yeni GFB başvurusunda bulunacak olan firmalardan ise izin sürecinde istenmediğini söylediler.

Arkadaşlar, il çevre müdürlüğünde çalışan birkaç arkadaşım var. Onların söylediği "valilik tespit raporu emisyon ölçüm raporu formatından kalktı, emisyon konulu çevre izni başvurusunda kullanılmaya devam edecek" şeklinde idi. Bildiğim kadarıyla birkaç ilde uygulamada değişiklik olmadığını biliyorum.