Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

yardım edebilir misiniz acaba?

Konu, 'ARŞİV' kısmında gokhanbalikci tarafından paylaşıldı.

 1. gokhanbalikci

  gokhanbalikci CMNet Üyesi

  merhabalar..
  bir arıtma tesisinde staj yapıyorum. kimyasal arıtma yapıyoruz fakat yıkama tesisi olduğu için çıkış suyumuzda köpürme oluyor ve elektronik sayaç yüzünden çıkan su miktarımız çok fazla oluyor.. bunun için bir proje üretmem istendi ve bitirme tezi olarak kullanmayı da düşünüyorum. köpük kesiciler de çok maliyetli olduğu için yanaşmak istemiyorum acaba ne yapabilirim. yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim =)
   
 2. Murat Erdem

  Murat Erdem Genel Yönetici CMNet Üyesi

  Suyun pH'sını düşürmeyi denedin mi?? Köpük problemi yüksek pH larda olur.. Tam kaynağını bilmediğimiz için şimdilik en ekonomik çözüm bu gibi görünüyor..

  SAYGILARIMLA
   
 3. MÇK

  MÇK CMNet Üyesi

  Hızlı ve yavaş karıştırmadan sonra çökeltim havuzunda, yoksa sıyırıcısına köpük sıyırıcı ve havuza köpük toplama bölmesi eklettirebilirsin.Zaten varsa köpük kırıcı dozlamaktan başka aklıma gelen birşey yok.

  Kolay gelsin.
   
 4. Tuğba Cabi

  Tuğba Cabi CMNet Üyesi

  Çıkışa verilen bir kimyasal varmı?Belki kendi bünyesindeki suyu tekrar köpük üzerine veren fıskiyeler olabilir diyeceğim yalnız kökten bir çözüm olmaz ama işi biraz da olsa görebilir.İlk yapılması gerekenlerden biri Murat Beyin dediği gibi olabilir.
   
 5. gokhanbalikci

  gokhanbalikci CMNet Üyesi

  ilginize teşekkür ederim. tesise bölme ekleme lüksüm yok stajerim sonuçta =) suyun ph ına gelince de çıkış suyu olduğu için ph 7 civarında olması isteniyor düşürme gibi bir ihtimalim de yok. acaba bir kimyasalla yapı içerisindeki köpük yok edilebilir mi? sonuçta yukardan tekrar sulama yada, köpük kesici sadece görünen köpüğün gitmesine yardımcı oluyor su deşarjda tekrar köpürüyor.
   

İlginizi Çekebilir

IMG-20170316-WA0000.jpeg
Arkadaşlar merhaba resimde proses sonucu oluşan atık orneklemeleri bulunmaktadir. Daha detayli bilgi verilecektir.
broşür 2.jpg
% 100 mısır koçanı granülünden üretim yapıyoruz. İlgilenen olursa 545-9431995 arayabilir. Odun talaşına kıyasla 7 kat daha emici. Kendi ağırlığının 7 katına kadar emme özelliğine sahip. İster...
SAM_0490.JPG
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...