Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

yardım

Konu, 'ARŞİV' kısmında Emine Konya tarafından paylaşıldı.

 1. Emine Konya

  Emine Konya CMNet Üyesi

  Mrb arkadaşlarr
  işçi sağlığı için işçilerin kulaklık takılıp yapılan gürültü ölçümleri ile ilgili bir rapora ihtiyacım var.
  biraz acil bi konu bana yardımcı olursanızz çok sevinirim. şimdiden ilgilenen arkadaşlara teşekkürler...
   
 2. umut238

  umut238 CMNet Üyesi

  Emine hanım, bu tür gürültü ölçümlerini, Çevre Bakanlığı'ndan yetki belgesi almış (TÜRKAK dan akredite olmuşta olabilir) tüm Lab. firmaları yapabilir. Rumuzunuzdan anlaşıldığı kadarıyla KONYA'dasınız ve burada sizin istediğiniz ölçümleri yapabilecek bildiğim birkaç yeterlilik belgesi laboratuar mevcut. Bunlarla iletişime geçerseniz size yardımcı olacaklardır.

  Konuyla ilgili olarak link; http://www.lab-cevreorman.gov.tr/yonetim/sorgu.asp
   
 3. umut238

  umut238 CMNet Üyesi

  Sorunuzu tekrar gözden geçirince "kulaklık takılarak" şeklinde bir ifade kullanmışsınız. Eğer ortamdaki gürültünün kulaklık tarafından ne kadar absorbe edildiği ile ilgili bir bilgiye duyduğunuz ihtiyacınızdan dolayı bu ölçümleri yaptıracaksanız, benim bildiğim bu şekilde kulaklık performansının test edildiği kurum yok (belki tubitak- tse olabilir) ama ortamın gürültüsünü öğrendikten sonra (ölçüm sonucunda), kulaklıkların sertifikalarında bulunan absorbe-engelleme yüzdesi bilgisini kullanarak bir rapor hazırlayabilirsiniz. Kulaklıkların sınıflarında göre gürültü engelleme performansı sertifikalarında mevcuttur. ( %65 engeller yada 50 dB düşürür gibi)
   

İlginizi Çekebilir

20170309_115421.jpg
Arkadaşlar merhaba, tesise gelen karışık ambalaj atigini sisteme nasıl beyan etmemiz gerektiğini açıklıyor. İyi çalışmalar.
41.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...
DSC_0236.JPG
Merhaba Atık kodu hakkında bilgisi olan varmı? atık: araç filmlerinin deforme olmuş olanları