• Sayın Üyeler,

    Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

    Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

yardım

Emine Konya

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
23 Şubat 2009
Mrb arkadaşlarr
işçi sağlığı için işçilerin kulaklık takılıp yapılan gürültü ölçümleri ile ilgili bir rapora ihtiyacım var.
biraz acil bi konu bana yardımcı olursanızz çok sevinirim. şimdiden ilgilenen arkadaşlara teşekkürler...
 
Emine hanım, bu tür gürültü ölçümlerini, Çevre Bakanlığı'ndan yetki belgesi almış (TÜRKAK dan akredite olmuşta olabilir) tüm Lab. firmaları yapabilir. Rumuzunuzdan anlaşıldığı kadarıyla KONYA'dasınız ve burada sizin istediğiniz ölçümleri yapabilecek bildiğim birkaç yeterlilik belgesi laboratuar mevcut. Bunlarla iletişime geçerseniz size yardımcı olacaklardır.

Konuyla ilgili olarak link;
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
 
Sorunuzu tekrar gözden geçirince "kulaklık takılarak" şeklinde bir ifade kullanmışsınız. Eğer ortamdaki gürültünün kulaklık tarafından ne kadar absorbe edildiği ile ilgili bir bilgiye duyduğunuz ihtiyacınızdan dolayı bu ölçümleri yaptıracaksanız, benim bildiğim bu şekilde kulaklık performansının test edildiği kurum yok (belki tubitak- tse olabilir) ama ortamın gürültüsünü öğrendikten sonra (ölçüm sonucunda), kulaklıkların sertifikalarında bulunan absorbe-engelleme yüzdesi bilgisini kullanarak bir rapor hazırlayabilirsiniz. Kulaklıkların sınıflarında göre gürültü engelleme performansı sertifikalarında mevcuttur. ( %65 engeller yada 50 dB düşürür gibi)
 
Üst