• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Yardimm

maniskas

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
izmit belediyesi
merhabalar,
Ek-1 ve Ek-2 kapsamına giren ve kapsam dışında kalan tesislerin yükümlülüklerini anlaşılır ve basit bir şekilde açıklayan bir kaynak arıyorum yardımcı olabilir misiniz ?

@maniskas,

Her yönetmelikte her tesise göre farklı yükümlülükler olabiliyor. Siz tesisinizin sektörüne göre arama yaparsanız bazı zamanlar Çevre ve Şehircilik Bakanlığı sektörlere ait kılavuzlar çıkartıyor. Belki bu kılavuzlar yardımcı olabilir, fakat yükümlülükler oldukça fazla sektöre göre bir çok yönetmeliği detaylı incelemek lazım.

@Özkan B. teşekkürler fakat bana genel ek-1 kapsamına giren tesislerin yükümlülükleri neler? gibi bir çalışma yapmam istendi bu yüzden zorlandım aslında bende hangi birinden başlayayım diye :)

@maniskas

bence de ek-1 den ziyade "x" lisans konulu da bunlar var. gibi yaparsanız daha iyi olur.

geri kazanımlarda kütle denge var mesela.

düzenli depolamada kütle denge olduğu gibi izleme raporu var ilave olarak. ama her ikisi de ek-1 ;)