• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Yeni bir atıksu arıtma tesisinde yapılacak kontroller

Harun Yıldırım

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
öğrenci
Yeni bir atıksu arıtma tesisinde yapılacak kontroller nelerdir? Bir proje için araştırıyorum yardımcı olabilir misiniz?

Harun Yıldırım
Merhaba,
Çok genel bir soru olmuş, bununla alakalı İLBANK'ın kontrol listeleri olduğunu biliyorum. Yalnız söz konusu bir atıksu arıtma tesisinin ilk kontrolleri olunca, o söz konusu tesisin proje, inşaat, mekanik ekipman kontrolleri ve sonrasında kuru ve ıslak testleri gibi pek çok mevzu söz konusu olmaktadır. Konu geniş olarak ele alınmalı, kolay gelsin.

Türkay beyinde dediği gibi soru çok genel ve konu da bir o kadar geniş açıkçası, aslına bakarsanız her şeyi kontrol etmelisiniz laboratuvar tazgahının malzemesinden klimaların güçlerine, bilgisayarların özelliklerindan tretuvarlara, boru çaplarından cinslerine, mekanik ekipmanların özelliklerine, kuru ve ıslak testlerine yetkili servis tarafından devreye alındığına dair belgelere... ..vs. uzar gider kısacası herşeyi kontrol etmelisiniz. Devletimizin karşılığında ücretini ödediği her şeyi “toplu iğnesine varana kadar” kontrol etmek gerekiyor diye düşünüyorum.

Harun Yıldırımmerhaba ,
Öncelikle ben de yakın zmanada böyle bir sıkıntı ile karşılaştım arkadaşların söylemiş olduğuna ilave olarak ilk önce arıtma tesisi yapılmadan önce alınan numune sonuçlarına bakın 2 saatlik ve 24 saatlik kompozit numunelerde değerler neler .Daha sonra yapıldıktan sonra aldırın ne kadar arıtıyor sistem onu da kontrol edin .