• Sitemizde dosya yada bilgi temini amacıyla mail adresi paylaşımı yasaklanmıştır. Unutmayınız ki benzer problemle karşılaşan başka meslektaşlarımızda olabilir, şahsa özel bilgi alınması durumunda da forum amacından uzaklaşarak işlevselliğini yitirebilir. Mail adresi paylaşımı dolayısıyla yaptırıma uğrayabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

Yeni ve Çevreci Dosya Kayıt Biçimi: WWF

Fatih Özcan

Site Kurucusu
Site Kurucusu
Kayıt
7 Aralık 2008
Mesajlar
3.456
Beğeniler
3.307
Şehir
Astana
#1
“SAVE AS WWF, SAVE A TREE”(.wwf olarak kaydet, bir ağaç kurtar) sloganıyla bilgisayar dünyasında hızla yayılan yeşil dosya biçimini kullanarak siz de ağaç katliamına “DUR” diyebilirsiniz. Temelde “PDF” biçimi olan WWF’ i bu kadar önemli kılan özelliği ise kâğıda çıktı almaya izin vermemesi. Sadece ekranda okumaya ve düzenlemeye izin veren dosya türü gerekli/gereksiz çıktı almayı engelleyerek kağıt tüketimine izin vermiyor.
Bu sayede en yaygın kağıt hammaddesi ağaçların kesilmesine engel olmayı hedefleyen küresel çevreci kuruluş WWF çok önemli bir projeye imza atıyor.
MAC işletim sistemlerini ve Windows işletim sistemlerini destekleyen dosya biçimi hakkında ayrıntılı bilgi almak ve bilgisayarınıza indirmek isterseniz
Linki görmek için izniniz yoktur Giriş yap veya kayıt ol.
i ziyaret etmeniz yeterli.

Kaynak : limitsizenerji.com

save-as-wwf.jpg

save-as-wwf.jpg
 

kaanozdemir

CMNet Üyesi
Kayıt
8 Temmuz 2009
Mesajlar
42
Beğeniler
6
Şehir
yenimahalle, ankara
#3
güzel fakat genelde gereksiz çıktılar ve yanlışlar bakanlıkla aramızda evrak işleri sonucu ortaya çıkıyo... yok şu yanlış düzelt gel bu eksik yap gel bu gereksiz alın bunu sürekli değişen bir sistemde oturması zaman alıcak...
 

Burak Can

CMNet Üyesi
Kayıt
18 Ağustos 2010
Mesajlar
10
Beğeniler
1
#4
Fatih Bey
yazıyı okur okumaz hemen programı indirdim.kullanmaya başladım.
bende arkadaşlara şiddetle tavsiye ederim.kullanımı basit.

Linki görmek için izniniz yoktur Giriş yap veya kayıt ol.

dosyayı indirip
istediğiniz programı açıp ctrl+p den sonra yazıcı programından sonra SAVE AS WWF tıklamamız yeter.ve asıl dosyada kalıyor.güzel bir program.
kullanımı çok basit.