• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

yetkilendirilmiş kuruluş ile yapılan belgelendirme

Besbes

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
TAT
Arkadaşlar merhaba, Ambalaj atıkları toplama ayırma ve aynı zamanda cam geri kazanımı yapan bir tesiste Çevre Mühendisi olarak çalışmaya başladım, belediye ile yapılacak sözleşmelerimiz yenilendi ve üçlü protokolden sonra belgelendirme işlemlerine başlamam gerekiyor ancak tecrübe eksikliğim sebebiyle yk ile yapılan belgelendirme işlemlerini nasıl yürüteceğimi bilemiyorum, Ambalaj atıkları yönetmeliğinde de yk ile yapılan anlaşmalarda yükümlülüğün yerine getirileceği yılın en geç haziran ayının sonunda anlaşmayı bilgi sistemi üzerinden göndermekle yükümlüdür diyor.. Bu süreci nasıl takip edeceğim tecrübeli arkadaşlar belgelendirme konusunda yardımcı olabilirse çok mutlu olurum

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
Besbesmerhabalar,öncelikle yaptığınız üçlü sözleşmeyi belediyenin abs sisteminden ambalaj atıkları yönetim planını revize ederek ykyı eklemeniz gerekiyor ve protokolü sisteme yüklemelisiniz,sonrasında yine ambalaj atıkları yönetim planında sorumluluk alanında ykyı eklemeniz lazım.Planı paydaşlara gönderdiğinizde yk,siz ve en son il müdürlüğü onaylayacak sonrasında belgelendirme yapabileceksiniz.

Çok teşekkür ederim inanın ne yapacağım konusunda hiç bir fikrim yoktu, belgelendirme sürecinde tekrar sizden fikir almam mümkün müdür? Ayrıca şunu sormak istiyorum bizim 3 belediye ile sözleşmemiz var bir belediye ile protokol sürecimiz sona erdiği için yeni sözleşme yaptık ve yetkilendirilmiş kuruluş olarak çevko ile çalışmakta iken şu anda aged ile anlaşmamız var bunun içinde ayrıca bir prosedür izlemem gerekiyor mu? 2. belediyemiz ile sözleşme süremiz 2020 nin sonunda bitiyor bu noktada nasıl bir süreç izlemem gerekiyor ve 3. belediyeden sadece cam atıkları topluyoruz bu da aynı sürece dahil midir? yeni olunca çok şey bilmediğinizi anlıyorsunuz kusura bakmayın çok soru soruyorum ve öğrenmek istediğim ayrıca şu konu var yönetmelikte yükümlülüğün yerine getirileceği yıl için haziran sonuna kadar yk ile olan anlaşmayı sisteme yükleyin deniyor bu süreci hızlandırmamız gerekiyor mu belediye noktasında

Rica ederim ne demek bende bu platformda çok yardım gördüm ve bildiğim bi konuysa yardımcı olmaya çalışıyorum her zaman sorabilirsiniz.Yeni sözleşme yaptığınız belediye ile aged ile birlikte imzaladığınız üçlü protokolü aynı şekilde sisteme yükleyip sorumluluk alanı kısmını aged olarak değiştireceksiniz.2020'de bitecek sözleşmeniz için yeni bir sözleşme imzalayacaksanız ambalaj atığı yönetim planını sözleşmeyi imzaladıktan sonra revize etmeniz gerekir.Sadece cam atıkları aldığınız belediye de bu sürece dahildir cam atıklarını da belgelendireceksiniz.Haziran sonuna kadar YK ile yaptığınız üçlü protokolü sisteme yükleyip belgelendirme yapmaya başlamanız bu süreçte daha sağlıklı olur belediye noktasındaki işlerinizi hızlandırın derim çünkü YK'lar da yıl ortası olduğu için sistemden gelen evraklara göre karar veriyorlar sürece devam etme noktasında

arkadaşlar merhaba yetkılendırılmıs kuruluşla imzaladık anlasma . bır sonraki asamada ne yapmamız gerekıyor ? Klavuzdan baktım pek bısey anlamadım