Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

YL Öğrencilerine Burs İmkanı-Ekoloji

Konu, 'ARŞİV' kısmında Sadiye Yüce tarafından paylaşıldı.

 1. Sadiye Yüce

  Sadiye Yüce CMNet Üyesi

  Burs Başvurusu için Ayrıntılar

  Heinrich Böll Stiftung Derneği ağırlıklı araştırma alanı olarak kırsal kalkınma veya yenilenebilir enerji/enerji verimliliği konularını seçmiş ve tezini bu konularda yazmak isteyen yüksek lisans öğrencilerine ikinci veya üçüncü sömestrlerinden itibaren en fazla üç sömestr boyunca burs verecektir. Bursla ilgili bilgi ve gerekli koşullar aşağıda sıralanmıştır:
  1. Burs hakkında bilgi
  2. Başvuru koşulları
  3. Bursiyerlerin seçilmesi ve kriterler
  4. Başvuru tarihi
  5. Gerekli belgeler
  1. Burs Hakkında Bilgi
  Heinrich Böll Stiftung Derneği ağırlıklı araştırma alanı olarak kırsal kalkınma veya yenilenebilir enerji/enerji verimliliği konularını seçmiş olan yüksek lisans öğrencilerine ikinci veya üçüncü sömestrlerinden itibaren en fazla üç sömestr boyunca burs verecektir. Seçilecek olan tezlerde toplumsal cinsiyet bakış açısı önemsenmektedir. Düzenlenecek olan bu burs programı ile belirlenen alanlarda araştırma yapmak isteyen öğrencileri desteklemek, genel becerilerini (soft skills) geliştirmelerine yardımcı olmak ve eğitimlerinin ardından uzmanlık alanlarında çalışmalarını sağlamayı teşvik etmektir.
  Aylık 150.- Euro olan bursun yanında, iki sömestr başında öğrencilere 150.- Euro tutarında araştırma ve kitap parası verilecektir.
  Burs süresi boyunca bursiyerler için Heinrich Böll Stiftung Derneği tarafından alt program oluşturulacaktır. Bursiyerler bu alt programa katılacak ve isteğe bağlı olarak 2 ay staj yapacaklardır. Bursiyerlerin alanlarıyla ilgili yurt içindeki ve dışındaki konferans, seminer, sempozyum vb. etkinliklere katılmaları desteklenmeye çalışılacaktır.
  2. Başvuru Koşulları

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.
  • YÖK tarafından tanınmış bir Türkiye üniversitesinde yüksek lisans programına kayıtlı olmak.
  • Ağırlıklı araştırma alanı ve tez konusu olarak kırsal kalkınma veya yenilenebilir enerji/enerji verimliliği konularını belirlemiş olmak.
  • Başvuru yapacak Yüksek lisans öğrencilerinin başvuru sırasında birinci veya ikinci sömestrlerinde olmalari gerekmektedir.
  3. Bursiyerlerin Seçilmesi ve Kriterler
  Başvurular posta yolu ile yazılı olarak Heinrich Böll Stiftung Derneği’ne yapılacaktır. Yapılan yazılı başvurular danışma kurulu tarafından ön elemeden geçirilecektir. Ön elemeyi geçen öğrencilerle danışma kurulu mülakat yapacak ve burs almaya hak kazanan öğrencileri belirleyecektir. Danışma kurulu bursiyerleri belirlerken cinsiyet eşitliğine dikkat edecektir.
  Başvurular değerlendirilirken dikkate alınacak kriterler: öğrencilerin daha önceki eğitimlerindeki başarı durumları, sosyal ve politik motivasyonları ve herhangi bir sivil toplum kuruluşunun faaliyetlerinde aktif olarak yer almalarıdır. Başka bir kuruluştan burs almıyor olmak diğer önemli kriterdir. Başvurularda başvuran öğrencilerin sosyo-ekonomik durumu gözönüne alınacaktır.
  4. Başvuru Tarihi
  Başvurular Aralık ayı içinde belirlenecek ve duyurulacak bir tarihte aşağıdaki adrese posta veya kargo yolu ile yapılmalıdır. Başvurular Aralık ayını takib eden Ocak ayı içinde değerlendirilecek ve Şubat ayı içinde belirlenecek bir tarihte ön elemeyi geçen öğrencilerle mülakat yapılacaktır.
  Bir sonraki dönem için belirlenen son başvuru tarihi: 15 Aralık 2010'dur!
  5. Başvuru Belgeleri
  Başvuru belgeleri Heinrich Böll Stiftung Derneği’ne iki nüsha halinde gönderilmelidir. İstenecek belgeler:

  • Başvuru formu (PDF, 3 Sayfa)
  • Başvuru nedenini, öğrenimi ve çalışma hayatıyla ilgili hedeflerini, sosyal ve politik motivasyonlarını anlatan ve bir sayfayı geçmeyen bir başvuru mektubu
  • Tez çalışmasının konusu ve kısa tanımı
  • Daha önceki öğrenim hayatını ayrıntılı bir şekilde içeren öz geçmiş
  • Referans mektubu (tez danışmanı tarafından yazılmış)
  • Üniversite diplomasının öğrenci işlerinden onaylı fotokopisi
  • Öğrenci belgesi
  • Lisans ve yüksek lisans öğreniminin transkripti
  • Nüfus cüzdanı fotokopisi
  Aşağıdaki adrese yapacağınız başvurular için şimdiden teşekkür ederiz.
  Heinrich Böll Stiftung Derneği
  İnönü Cad. Hacı Hanım Sok. 10/12
  Gümüşsuyu/İstanbul
  info@boell-tr.org (mail adresine yapılacak başvurulara; başvuru formu imzalı olarak taranıp eklenmelidir)

  Not:

  • Başvuru sırasında verilen bilgiler tamamen gizli tutulacaktır ve başka kişilere veya kurumlara iletilmeyecektir.
  • Başvuruların reddedilmesi durumunda Heinrich Böll Stiftung Derneği açıklama yapmayacaktır.
  • Başvuru için Heinrich Böll Stiftung Derneği’ne teslim edilen evraklar iade edilmeyecektir.
  • Evraklarla ilgili daha ayrıntılı bilgi için sıkça sorulan sorular bölümüne bkz.
  • Başvurularla ilgili sonuçlar en geç 31 Ocak 2011 tarihine kadar kişisel mail adreslerine e-posta ile bildirilecektir.
  http://www.boell-tr.org/web/101-805.html
   

İlginizi Çekebilir

41.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...
SAM_0490.JPG
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...
indir.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...