• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Atık ambalaj sistemi

Mustafa Demir

Kayıtlı Kullanıcı
TAT ve Ambalaj gdt lerinde çalışanlar için yazıyorum.
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
den bildirim yapabilen varmı acaba? Ek 7B'yi doldurmaya çalışırken kaynakta ayırma seçtikten sonra kimden alındı kısmına belediyenin adını giriyorum ancak sanırım bulması gerekiyor ve bulamıyor sistemde değişiklik yapılmış. benimle aynı sorunu yaşayan varmı?
TAT'da çalışan arkadaşlardan haber bekliyorum. :)

arkadaslar ben öğrendiğim bilgileri sizinle paylaşım.
1) gider pusulalarını mücavir alan sınır dışı olarak giriyoruz ve hangi belediyeden geldiğini bilmek gerekiyormuş çunku belediye butonu acılmıs o kısma ıslemenız gerek
2) 7c-1 kısmı ise sattıgınız malzemenın fırelerını yazıyorsunuz mesela 1000kg kagıt sattınız sattıgınız fırma 800 kg net verıyorsa sıze 200 kg nı 7c-1 yerıne yazıyorsunuz. tabı bu 1 aylık olarak toplamı gıreceksınız
3) 7c kısmında cıkan beledıye butonu ıse hangı beledıyeden hangı malzeme cınsı çıkısı yaptıysanız o beledıyeye belgelendırme yapıyormusunuz.
mesela A beledıyesınden 2000 kg kagıt gırısınız var. çıkış yaptıgınız fırma faturasında 2000kg veya daha fazla kağıt mıktarı gonderdınız bunun 2000 kg o beledıye cıkısı gıbı gostereceksınız bu sekılde olacakmıs
ben bu bılgılerı ıl cevre ve sehırcılık mudurlugunden ogrendım. yanlıs yada aklınıza takılan bısı olursa paylasın bende arastırım :)

@eskarem
gider pusulalarını hurdacılara kesiyoruz ama hurdacılardan da mal almak yasak nasıl olacak peki bu iş???

arkadaşlar acil bir konu hakkında yardımlarınızı bekliyorum. atık ambalaj bildirimlerinde mart ayı alışları girdim bildirim gönder dedikten sonra tekrar mart alışlara veri ekleyebiliyor muyuz yoksa sistem bildirim gönderildikten sonra aynı aya girişi yapmamıza engel oluyor mu? tat'larda çalışan arkadaşlardan yardım bekliyorum

bildirimi gönder dediyseniz başka ekleme yapamazsınız. ancak il çevreden iptal ederler o şekilde düzeltirsiniz

Herkese merhaba,
Ben danışmanı olduğum tesisin 2004ten itibaren bu yıla kadar ki tüm piyasaya sürdükleri miktarları sisteme girdim.
Ancak firma, piyasaya sürdüğü ambalajları merdiven altı firmalardan temin etmiş ve faturaları da mevcut.
Fakat sisteme şubat ayı sonunda girdiğimde firmanın ambalajları temin ettiği tesisler kaydolmuşken şu anda bulunmamakta ve yazılı olarak verdiğim bilgiler doğal olarak o tarihli olduğundan merdiven altı firmalar dosyada gözükmekte. Şu anda bilgilerin kopyasını tekrar almam gerektiği İl Müdürlüğünce söylendi ve sıkıntı şu ki eski girdiğim firmalar sistemde gözükmüyor. Sonucunda da firma o yıl içinde hiç temin etmemiş gibi gözüküyor. Yardımcı olabilecek varsa sevinirim.

Herkese iyi çalışmalar...

(TAT ve GDT arasında yaşanan sorunlarla ilgili)Benim sorunum biraz daha basit gibi gözüküyor. TAT firması GDT firmasına fatura kesiyo fakat nasıl oluyor ise daha önceden GDT firmasının çıkış miktarları TAT firması giriş miktarlarından daha az olmakta. Arada ciddi rakam mevcut. 100 ton gibi. Bu nasıl olabilir ki?

@kurbantuncay
çok güzel diyorsunuz da nasıl girelim benim tesisime en az 1000 adet fatura geliyor 4 klasör faturadan bahsediyoruz burada ya yanlış derlerse sil baştan mı yapacağız. zaman ve mesai kaybı.

Merhaba,

Ben 3 hafta önce işe başladım. Çalıştığım firma hem lisanslı TAT hem de lisanslı GDT firması, lisanslarını yeni almışlar yani burada daha önce sistemi kullanan kimse yok dolayısıyla bana ön ayak olacak kimse yok. İlk iş tecrübem olduğu için bende şaşkın durumdayım. Kendi kendime çözmeye çalışıyorum ama ne yapacağımı kestiremedim.

Şimdi ; Bildirim doldur 7B kısmından TAT'a çeşitli firmalardan gelen atıkların girişini yapıyorum, onu anladım. Yalnız biz aynı zamanda lisanslı GDT firması olduğumuz için TAT'tan kendi GDT'mize gidiyor atıklar. Bununla ilgili ne yapacağımı hiç bilmiyorum. TAT'dan GDT'ye gittiğini gösteren bir şey olmalı mı? (Fatura, tutanak vb.) Bu fatura yada tutanağı bakanlığa bildirecek miyim sistemden? Bildireceksem o fatura yada tutanağı nereye yükleyeceğim? TAT'tan GDT'ye gelen atıkları nasıl bildireceğim? Sistemin hangi kısmını kullanacağım?

Bu konuda çalışan arkadaşlar varsa mümkünse baştan sona detaylı bir açıklama yaparlarsa sevineceğim.

Yardımcı olursanız minnettar kalacağım.

Saygılarımla

@Hülya_Arslan
Fatura aktarım tutanağı diye birşey var kendi gdt de geri dönüşümünü yapacağın malzemeleri bu şekilde aktarıyorsunuz

acaba birileri detaylı bir açıklama yapabilir mi? çünkü herkes başka bir şey söylüyor? mesela tesellüm fişinin bir örneği var mıdır? internette hepsi ambar tesellüm fişi olarak geçiyor. ayrıca nasıl dolduracağız?

bizim firmamızda işler şöyle ilerliyor;
1) Sanayiden ambalaj atıklarını topluyoruz. Sisteme 7B üzerinden bunların girişlerini yapıyorum.
2) Sanayiden TAT'a gelen bu atıklar kendi GDT'imize gidiyor. Bunun girişinide sanıyorum 8B'ye yapıyorum? Ve işte bunun için kendi içimizde kendimize bi tür fatura kesmemiz lazım?
3) GDT'den çıkan mal müşteriye satılıyor. Bunun bir bildirimi var mı? Varsa nereden yapacağım?
4) Fire olayıyla ilgili hiç bir fikrim yok. O nedir?