• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Ambalaj atıkları beyanı

Canan Erkan

Kayıtlı Kullanıcı
arkadaşlar,
ambalaj atıkları beyanı yapılırken mesela 2010 yılında stokta kalan ambalajları 2011 yılına nasıl ekliyorsunuz. Temin edilen miktarın üzerine mi ekleniyor?

@cevreci_gokhan
Günaydın... haklısınız girdiğiniz miktar ne olursa olsun belgelendirme yükümlülüğü çıkıyor fakat bu il çevrenin halletmesi gereken bir şey. sistemden formların çıktısını alıp imza kaşe yapıp il çevreye göndermeniz gerekiyor ve onlar da sistemden bilgilerinizi onayladığı zaman belgelendirme yükümlülüğü sıfır oluyor eğer 3000 kg altı ise.

@Arzu Doğan
Tesis yetkililerine bunu anlatmak biraz sıkıntı oluyor. Hani biizim belgelendirme yükümlülüğümüz yoktu, sistem düzeltsin sonra imzalayalım diye tepki gösteren oluyor. Cevabınız için teşekkür ederim bu arada.

@cevreci_gokhan
ek-5 piyasaya süren müracaat formlarının çıktılarını il çevreye teslim ettikten sonra bildirim onaylanıyor, zaten şimdi rapor kısmına bakarsanız GÖNDERİLDİ/ONAY BEKLİYOR yazar. bildirim onaylandıktan otomatik olarak muaf olur ve GÖNDERİLDİ/MUAF yazar.

Genel Bilgilendirme;
Ambalaj Atık Sistemi açık durumda, beyanlarını yapmadıysanız bir an evvel yapın, şifre almadıysanız bir an evvel alın.

Merhaba,
aklıma bırsey takıldı.Lisanslı bır fırmadan mal aldıgımız zaman bunu sanayı dıye ıslıyorduk dıl mı sısteme? iki tarafta lısans sahıbı.Ambalaj atık portralı için.

@brju
Dilekçenizi elden götürün ve direkt onay iptali yapacak kişiye gidin, onay iptalinizi kaldırtın ve daha sonra dilekçenizi evrak-kayıt birimine teslim edersiniz. 10 saniyelik işlem için boşuna süreç uzamasın.

@brju
Ekrem Bey'in dediği gibi yaptık. Bir uyarı sonra tekrardan onayladığınız beyanı kaldırmasınlar. Denetçi firmayı aradı, işlemin yapıldığını telefonla ilgili kişiye bildirmiştik.

@CMNet Okuru
Bu tarz işlemlerde danşman/çevre sorumlusu/tesis yetkilisi, beyan iptali yapan İl Müdürlüğündeki yetkili ile irtibatlı olmak durumunda. Aksi takdirde bahsettiğiniz şekilde sıkıntılar olabilir.

@CMNet Okuru
Bu tarz işlemlerde danşman/çevre sorumlusu/tesis yetkilisi, beyan iptali yapan İl Müdürlüğündeki yetkili ile irtibatlı olmak durumunda. Aksi takdirde bahsettiğiniz şekilde sıkıntılar olabilir.

@CMNet Okuru
Ben fabrikaların göbeğinde bir ildeyim, 2000den fazla fabrika artı asm ler artı artı artı uzar gider. Demem o ki yoğunlukla bağlantılı şeyler değil aslında. Tekrar ediyorum yapılacak işlem max 10 sn.

Arkadaşlar ben TAT'da çalışıyorum."Atık Akü Geçici Depolama Lisansı" 15 gün sonra sona erecek. Nasıl bir yol izlemem gerekiyor?