• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Ambalaj atıkları toplama ve ayırma tesisi

Ezgi Karabulut

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
danışamanlık
İyi günler
ben ambalaj atığı toplama ve ayırma tesisinde çalışıyorum. geçici faaliyet belgemizi aralık ayında yeni aldık. şimdi ambalaj atıkları toplama ve ayırma tesisi çevre görevlisi olarak benim izlemem gereken yollar nelerdir bana bu konu hakkında bilgi verebilir misiniz gerçekten bu konuda deneyimli arkadaşların bilgisine ihtiyacım var. il çevre ye bildirmem gereken bildirimler nelerdir. ben araştırıorum fakat deneyimli birinden bu konu hakkında bilgi almak en sağlıklısı olacağını düşünüyorum şimdiden teşekkür ederimm

@Ezgi Karabulut

Rica ederim Ezgi Hanım , bu ayın sonuna kadar yaparsanız iyi olur , şubatta da ocak ayınınkileri yapacaksınız , üst üste gelmesin .

Merhabalar.Ben tat firmasında metal ve ambalaj tesisinde çalışıyorum..asıl işimiz metal fakat sözleşme gereği ambalaj geri dönüşümü ile ilgili belediye ile sözleşme yapıldı 2012 tarihinde..2013 için belediye ile olan sözleşme yenileme zorunluluğu var mı yok mu..2013 için zorunluluk kalktı diye biliyorum.bilgisi olan yardımcı olabılırmı lütfen.. birde yönetmelik olarak gönderebilirmisiniz varsa tabi.

Merhaba...
Ambalaj atığı toplama ayırma ve pet şişe geri dönüşümü yapan bir firmada çalışıyorum. Gfb Aralık ayında alınmış. Ama o günden bu yana herhangi bir bildirimde bulunamadık. Faturalar, gider pusulalarını toparlamak zaman aldı ki gider pusulasıyla bildirim yapmak ne kadar mantıklı bundan da emin olamadım. Atık ambalaj sisteminde bildirimleri aylık olarak yapmamız gerekiyor ama henüz bir bildirimde bulunmadığımızdan dolayı bunun cezai bir işlemi var mı? Bizi bekleten ikinci bir konu ise, geri dönüşüm faaliyeti de yaptığımızdan gdt için girişi nasıl yapmamız gerektiği, tesis içi makbuz kesip ek 8b tablosunu buna göre doldurmak gerekiyor sanırım. Elinde makbuz örneği ya da nasıl olması gerektiğine dair fikri olan var mı? Yanlış bir şey yapmak istemiyorum.
Bir de ambalaj atıkları için kütle denge tablosu hazırlamak gibi bir zorunluluk yok sanırım ki bakanlıktan bilgi aldığımızda da aynı şey söylendi. Ancak geçici faaliyet belgemizde kütle denge tablosunun aylık olarak doldurulup 6. ayın sonunda e-başvuru sürecinin tamamlanması için sisteme yüklenmesi gerektiği belirtilmiş. bu konu da ikilemde bıraktı beni.
Gfb süremiz hazirana kadar, süreçte kısalıyor. Açıkçası panikledim.

Elinizde sadece gider pusulası varsa mecbur onları giriş yapacaksınız ama size hiç irsaliye yada fatura kesen bir yer olmadı mı? Sadece kaynakta ayrı toplama mı yapıyorsunuz, tesise sanayi kaynaklı ambalaj alımı olmadı mı? Aslında zamanını geçirmeden bildirim yapmanız gerekirdi ama şimdi girerseniz de neden şimdi girdiniz demez kimse ;) Ek 7b Ek 7c ambalaj atıkları içindir kütle denge tablosu ambalaj atıkları için değildir.Gdt tesisinize aktardığnız plastik ambalajları Ek 8 den bildirin Gdt tesisinize gelen hurda plastik varsa bunlar için kütle denge tablosu hazırlayın.

merhaba
kutu presi yapılırken,kutu içindeki sıvıların pres sonucunda kanalizasyona verilmesinde bir sakınca var mıdır?
yoksa arıtma gerkli midir?

Teşekkür ederim Gülay hanım bilgi paylaşımınız için...Şöyle ki; elimizde sadece ithalat faturaları mevcut. sanayi kaynaklı alım yapmadık, kaynakta ayrı toplama çalışmalarına henüz başlamadık. Bunun dışında gider pusulaları var. Erteledikçe durum içinden çıkılamaz bir hal aldı. Şu an diğer konu tesis içi aktarmayı evrakla düzenlemek ve göstermek. Kütle denge tablosu da oluşturmalıyız yani?? Muafız gibi bir durum yok...

@zynp..
Merve Yeşildağ size daha fazla yardımcı olacaktır.Merve Hanım'ın da tat ve gdt birlikte isterseniz özelden mesaj atın tat dan gdt ye nasıl evrak aktarılır yardımcı olabilir belki :)

Ben de TAT'da yeni başladım. Geldiğim ilk gün bildirim yaptım. Şimdi ise bu yılın nisan 17 sinde "ATIK AKÜMÜLATÖR GEÇİCİ DEPOLAMA İZİN BELGESİ" geçerliliğini yitiriyor. Benim ne yapmam gerekiyor ? Hangi yazıları İl Çevre'ye göndereceğim? Neler yapmam gerekiyor arkadaşlar? Anlatırsanız sevinirim.