• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Aşağida ki parametreler de kimya sanayi atik suyunu nasil aritabilirim?

emre turgut

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
dddddd
GİRİŞ DEĞERLERİ
BOİ 17000MG/L
SICAKLIK YAZ 35/50 C ; KIŞ: 26/40C
KOİ:35000MG/L
AKM:3900MG/L
PH6,5
TKN-N:850MG/L
NH4:280MG/L
TOPLAM FOSFOR:8MG/L
SÜLFAT(SO4):14000MG/L
UÇUCU YAĞ ASİDİ:15000MG/L
TOPLAM SERTLİK: 1200MG(CaCO3)L
CA SERTLİK:1000MG/L CaCO3
İLETKENLİK:30000 MİKSOSİEMENS/CM
TOPLAM ÇÖZÜNMÜŞ KATI(TDS):33000MG/L
SODYUM:7000MG/L
POTASYUM:6000MG/L
ALKANİTE:5000MG/L(CACO3)

İSTENEN DEŞARJ LİMİTİ
KOİ:1500MG/L
TKN-N:15MG/L
AKM:200MG/L

PARAMETRELER DE KİMYA SANAYİ ATIK SUYUNU NASIL ARITABİLİRİM?
MALİYETİ DÜŞÜK OLAN BİR ARITIM TERCİH EDİLMEK ŞARTIYLA NASIL BİR PROSES SEÇMEK GEREKEBİLİR ?

ya genel yönetici vasfı taşıyorsunuz "goy goy" ne demektir. Ne kadar tersi birşeylerde söylense sizin böyle bir üslup kullanmamanız gerekir. He biz goy goy yapıyoruz. Kingsiniz zaten .

@cm.mervan hem konuyla alakasız bir yorum yapıp yönetmeliğe atıfta bulunuyor hemde bilgi olmadan fikir olunca böyle oluyor gibi bilgelik taslanıyor hemde hala yanlış kabul edilmiyor vay arkadaş:D

@kubiay DUMAN
tamam da burada fikir paylaşımı yapıyoruz. Arkadaşın paylaştığı da bir bilgi onu da öğreniyoruz. Sen de yorum yapıyorsun farklı bilgiler öğreniyoruz. o zaman belli başlı adamlar yorum yapsın diğerleri sadece baksın. Biz sahaya çıktığımız zaman ustaların personellerin fikirleri yanlış olsa bile yine kırmadan laf etmeden dinliyoruz, dikkate alıyoruz Melih üstelik yönetici. Onun farklı bir üslup takınması gerekir. Rica ediyoruz.

Mesajımın altına verdiğiniz cevaplar goy goy değil geçtiğiniz dalga vb değil ben söyleyince "uuu çok ayıp, yöneticiye yakışmıyor" öyle mi? Siz yazarken benim "genel yönetici" vasfım yoktu da size goygoycu dediğim de mi "yönetici" olduk.

Ben de bir çevre mühendisiyim. Neredeyse 6-7 senedir bir fiil sahadayım. Hala daha sahada kalmaya da devam ediyorum. Gördüğüm, yaşadığım bir şeyi örnek aldım yazdım. Karşılaştığımız şeye bak. Biri altına dalga geçer, diğeri bana uslup öğretir. Size yazanda kabahat!

@Melih Coşar

Sizin yazdığınız yorum. Ben alakası yok deyince mi "yöneticilik" vasfı devre dışı kalıyor. yazdığınız mesaj sayısına göre aldığınız belli :)

Tabi canım biz yöneticiliği yazdığımız mesaj sayısına göre alıyoruz çünkü. Şu siteye, dünya kadar üyeye yazdığımız, yardımcı olduğumuz konular falan yok ortada. Kağıttan yöneticiyiz öyle mi?

Yöneticiliğimi beğenmiyorsanız şikayet edin arkadaşım. Söylediğim şey belli. Arkasında da duruyorum. Zaten beni burada tanıyan kişilere de sorarsanız boş yere bir şey yazmadığımı, yazdıklarımın bir arka planı olduğunu görürsünüz.

Ama siz yine devam edin. Ben kötü yöneticiyim sonuçta. Millete ayar vermeyi (!), ukalalık yapmayı(!) çok seviyorum falan.