Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Atık yönetim planı

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında Öznur Pamir tarafından paylaşıldı.

1. Öznur Pamir

Öznur Pamir CMNet Üyesi

Merhaba arkadaşlar,
    Atık yönetim planı için belediye adına bakanlığa yazılan üst yazı, yönetim planı ile beraber mi bakanlığa yollanır yoksa yönetim planından ayrı olarak belediyenin mi yollaması gerekir ? Bu konuda bilgisi olan var mı ? Şimdiden teşekkürler.

2. Coşkun Demiral

Coşkun Demiral CMNet Üyesi

Atık yönetim planlarının belediye ile ilgisini anlamadım ? Biz yazıp il müdürlüğüne veriyoruz bukadar

3. Serkan Çiçekay

Serkan Çiçekay CMNet Üyesi

Atık yönetim planı ile birlikte belediye adına siz teslim edeceksiniz il çevre müdürlüğüne.

4. Öznur Pamir

Öznur Pamir CMNet Üyesi

Cevaplarınız için teşekkür ederim. @Serkan Çiçekay @Coşkun Demiral Şimdi şöyle anlatayım ben tat firmasında çalışıyorum. Firma ilçe belediye ile sözleşmeli. Ayrıca yetkilendirilmiş kuruluş ile de sözleşmemiz var. Belediye ile birlikte atık yönetim planı hazırladık. Yönetim planını firmamız, belediye ve sözleşmeli olduğumuz yetkilendirilmiş kuruluş onayladı. Şuan bakanlığa gönderme aşamasındayız. Daha önce danıştığım tecrübeli bir arkadaşım da ilçe belediyenin, bakanlık adına imzalı üst yazı yazması gerektiğini söylemişti bana. Bu yazının da bakanlığa yollanması gerektiğini söyledi. Üst yazı şuan hazır bekliyor. Ama nasıl bir adım atmalıyım emin olamadım. Siz il çevre müdürlüğüne teslim edilecek dediniz. Yönetim planlarını il çevre mi iletiyor yani bakanlığa ? :naslyany:

5. Serkan Çiçekay

Serkan Çiçekay CMNet Üyesi

Ambalaj atığı toplama ayırma tesisleri ek-2 kapsamında olduğu için il çevre müdürlüğüne verilmesi gerektiğini düşünüyorum ben Öznur hanım. bakanlık bu işin neresinde pek anlayamadım açıkçası. Biz şöyle yapıyoruz atık planının ait olduğu firmanın antetli kağıdına üst yazıyı yazıyoruz ve firmaya kaşe imza yaptırıyoruz daha sonra üst yazıyı AYP ile beraber il çevre müdürlüğüne teslim ediyoruz.

6. Coşkun Demiral

@Serkan Çiçekay arkadaşım özetlemiş durumu. Siz dilekçe ile beraber il çevre müdürlüğüne teslim edin onlar gerekeni yapacaktır. Belediyenin bu konuda bir yaptırımı yok.

7. Öznur Pamir

Öznur Pamir CMNet Üyesi

Anladım. Bu durumda il çevreye üst yazı yazmamız gerekiyor mu peki ?

8. Coşkun Demiral

9. Öznur Pamir

Öznur Pamir CMNet Üyesi

10. Coşkun Demiral

11. Nurdan Ersin

Nurdan Ersin CMNet Üyesi

biz lisans aşamasında hazırladığımız yönetim planını bakanlığa göndermiştik.

12. Öznur Pamir

Öznur Pamir CMNet Üyesi

İl müdürlüğünü aradım bugün. Bakanlığa siz de gönderebilirsiniz dediler bana.

13. Sena ÇETİNKAYA

Sena ÇETİNKAYA CMNet Üyesi

Uğraşmak istememişler sanırım Öznur Hanım.

14. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Merhabalar, Atık Yönetim Planı hazırlıyorum da yeni formatta "Bir önceki yıla ait atık miktarı, beyan yılına ait atık üretim miktarı, bir sonraki yıla ait tahmini atık miktarı" olarak geçiyor. Bu ibareye göre Plan 3 yıllık olmuyor, ben mi yanlış yorumluyorum acaba

15. Sena ÇETİNKAYA

Sena ÇETİNKAYA CMNet Üyesi

Geçmiş şimdiki ve 2 yıllık olarak oluyor benim bildiğim yani 2014-2015-2016-2017. 2014 geçmiş diğer 3 yıl ise 3 yıllık oluyor en azından ben öyle yapıyorum :D yani bulunduğumuz yılı da tahminsel yazdığımız için 3 yıllık olmuş oluyor.

16. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Bir önceki yıla ait atık miktarı 2014
    beyan yılına ait atık üretim miktarı 2015
    bir sonraki yıla ait tahmini atık miktarı 2016 olarak yorumladım ama bilemedim yine de :)

17. Öznur Pamir

Öznur Pamir CMNet Üyesi

@Sena Çetinkaya Bilemiyorum orasını. Biz bakanlığa gönderme kararı aldık. Sorun olmayacağını düşünüyorum. Yani umarım olmaz :)

18. Seda Özsoy

Seda Özsoy CMNet Üyesi

Yıldız Hanım ,bende sizin dediğiniz gibi biliyorum.İstanbul İl çevreden 2014 yılında atık yönetim planı alırken 2013,2014,2015 olarak almıştık.

umitboz ve Çiğdem Selişter bunu beğendi.
  19. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

iyi o zaman değiştirmiyorum seda hanım :) bu arada atık yönetim planının 3 yıl hazırlanacağı ile ilgili bir ibare bulamadım yeni çıkan yönetmelikte

20. Seda Özsoy

Seda Özsoy CMNet Üyesi

Yıldız Hanım, Yönetmelikte net ibare bende bulamamıştım. İl müdürlüğü bizden 3 yıllık olarak hazırlamamızı istemişti.2014 yılının sonuna doğru hazırlamıştım.Bu yılın sonunda tekrar başvuru yapacağım. :)