Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çevre görevlisi olarak izin lisans gov tr de ne yapacam

Konu, 'Soru ve Cevap' kısmında Murat Şimşek tarafından paylaşıldı.

1. Murat Şimşek

Murat Şimşek CMNet Üyesi

izin lisans çevre gov tr den girişimi yapıyorum ama sistem girişlerini yapamıyorum bieln varsa yardımlarını bekliyorum.

2. Tuğçe Özcan

Tuğçe Özcan CMNet Üyesi

Ne sormak istediğinizi tam anlayamadım Murat bey sistem girişleri derken?

3. Murat Şimşek

Murat Şimşek CMNet Üyesi

tamam teşekkürler şimdiden, izinlisans çevre gov tr ye giriş yaptıktan sonra kimlik bilgisi vb bilgileri göremiyorum ve çevre görevlisi olarak o izin lisansgov tr üzerinden ne tür giriş yapacağım.

kurumlarda çalışan çevre görevlileri sistem üzerinden yaptıkları işlemler nedir.

4. Mehmet O.

Mehmet O. CMNet Üyesi

Murat Bey aynı sorunun cevaplarını bulmak için bende foruma üye oldum ancak bu kadar kolay olmayacaktır sanırım.
    İzin lisans ve onlinecevre nin farklarını kasdediyorsunuz sanırım.

5. Murat Şimşek

Murat Şimşek CMNet Üyesi

evet online cevreden girişlei yapıyoruz da , bizi bu çevre görevlisi olarak izin lisans sayfasından çevre danışmanlık firmalarının yapmış olduğu girişler gibi girişler yapacakmıyız.

6. Mehmet O.

Mehmet O. CMNet Üyesi

sanırım Tuğçe hanım yada başka bir arkadaş bize yardımcı olabilir

7. Tuğçe Özcan

Tuğçe Özcan CMNet Üyesi

anladığım kadarıyla danışmalık değil ama bir kurumun çevre görevlisi olarak sisteme giriş yapmak istiyorsunuz?

8. Murat Şimşek

Murat Şimşek CMNet Üyesi

9. Tuğçe Özcan

Tuğçe Özcan CMNet Üyesi

izinlisansa kendi kullanıcı adınızla giriş yaptıktan sonra tesis işlemleri daha sonrada işletme protokolü işlemlerine girip giriş yapabiliyorsunuz

10. Murat Şimşek

Murat Şimşek CMNet Üyesi

hemen deniyorum

evet giriyorum ama hata veriyor

Tuğçe Özcan bunu beğendi.
  11. Mehmet O.

Mehmet O. CMNet Üyesi

Tuğçe hanım çevre görevlisi olarak kendi firmama atama yaptım. ancak sırada bir sürü iş var :)

İç tetkik yapılacak. Belirli formatı var mı? Sisteme nereden yükleyeceğim?
    Aylık Değerlendirme Formu bende danışman firma gibi sisteme yükleyecekmiyim?
    Atık beyanlarını online çevreden yapacağız onu biliyorum.
    Ambalaj atığı yönetim planına dahilim havalimanı olduğum için onun gelişme raporu nedir nasıl hazırlanır?
    Eğitimlerin belirli formatı var mı? Sisteme nasıl yükleyeceğiz?
    Başka rutin yapmamız gereken ne işler var nasıl yapacağız? bu kadar basit şekilde sormak olmadı farkındayım ama cevaplandırabildikleriniz için şimdiden teşekkür ederim.

levenntyildirim bunu beğendi.
  12. Tuğçe Özcan

Tuğçe Özcan CMNet Üyesi

Çevre bilgi sistemine kaydınız var değil mi?

13. Murat Şimşek

Murat Şimşek CMNet Üyesi

firma olarak var kaydımız evet

online çevreden bahsediyorsanız

14. Tuğçe Özcan

Tuğçe Özcan CMNet Üyesi

Mehmet bey şimdilik siteme sadece çevre yönetim birimleri ve çevre danışmanlık firmaları yükleme yapabiliyor fakat çevre görevlileri de her ay aylık tutanak hazırlamalı işe girdiği ilk ay iç tetkik ve eğitimleri halletmesi lazım ambalaj atıkları için atıkambalaj sisteminden giriş yapacaksınız kullanıcınız yoksa il çevreden alın ve hepsinin formatı var linki eklerim şimdi

evet murat bey neden hata verdi acaba?:kötü:

15. Murat Şimşek

Murat Şimşek CMNet Üyesi

Nesne referansı bir nesnenin örneğine atanmadı. diye hata yazısı çıkıyor , bu sistemi ilk başta çevr egörevlisi belgesi almak için kullanmıştık sanırım başkada kullanmadım. şimdide beyan sistemlerinde olduğu gibi firma seçip işlemini yapacaksın diyorlar ama ben hiç kullanmadım bu sistemi , ne yapacam bilemedim ki

16. deniz giray

deniz giray CMNet Üyesi

17. Tuğçe Özcan

Tuğçe Özcan CMNet Üyesi

levenntyildirim bunu beğendi.
  18. Mehmet O.

Mehmet O. CMNet Üyesi

Tuğçe hanım aylık değerlendirme, eğitim ve iç tetkik hepsini yapıyorum dosyalıyorum ancak henüz sisteme giriş yapmıyorum. doğrumudur?
    Peki Ek 2 kapsamında çevre iznine bağlı bir işletmeyiz. Atıksu analizlerimizi yine online cevreden sisteme yükleyeceğiz.
    bunun dışında rutin sistemsel yapmam gereken bişey var mı? Teşekkürler

19. deniz giray

deniz giray CMNet Üyesi

Murat Bey fiz kendi izinlisans sayfanızda ekleyeciğiniz firmanın vergi numarasını bulup ekleyebiniz mi?

20. Mehmet O.

Mehmet O. CMNet Üyesi

Giray Bey çok teşekkürler. Malum Kalite Yönetim Sistemleri ve İSG den sonra çevre ile birdenbire ilgilenmek zorunda kaldık. eğitimde de bu tip sistemsel konuların pek üzerinde durmadılar. Forum inanılmaz yararlı olacak şimdiden belli. Öğrenmek çok kolay hal almış :S