• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Çevre görevlisi olarak izin lisans gov tr de ne yapacam

Murat Şimşek

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
.
izin lisans çevre gov tr den girişimi yapıyorum ama sistem girişlerini yapamıyorum bieln varsa yardımlarını bekliyorum.

Deniz bey şimdi ben bir belediyede görev yapmaktayım ,online çevre sisteminden seveso bildirimleri vb bildirimleri gerçekleştirmeyim, izinlisans kendime ait yerden hiç bir faliyette bulunamıyorum.

Orası öyle çevre izni alacaksanız çevre izin lisans yönetmeliğini iyi incelerseniz izin alma konusunda size bayağı bir kolaylık sağlar.

@Mehmet O.
evet sisteme giriş tesisin bünyesindeki çevre görevlisi yapmıyor
Atıksu analizleri konusunda da hangi uygulamaları açtırdınız ki Çbs de

belediyenin eğer çevre görevlisi olarak siz görükeceseniz önce onu kendi sayfanızda (izinlisans) protokol yapıp göstermeniz gerek

Bağlantıyı eklemeyi unutmuşsunuz Tuğçe Hanım :)

Atık Yönetim Uygulaması (Atık Beyan Sistemi, Motad, Kütle Denge sistemi)
Atıksu arıtma tesisleri bilgi sistemi
Seveso Bildirim sistemi

Bu 3 ü var. Sevesodan kapsam dışı aldık sanırım bununla ilgili bir şey yapmamız gerekmiyor.
Atıksudan 2 aylık yaptırdığımız analizleri yükleyeceğiz sanırım ancak danışmanlık vardı 2 yıldır sadece 2 3 tane analiz girilmiş olmazsa kendilerine sorayım neden girilmedi diye
Atık yönetiminden de uatf bildirimlerini yapacağım sanırım :)
Ben ilk müdürlüğünden uatf formunu almıştım ancak sistemde onun seri nosunu felan kaydetmem gerekiyormu ayrıca geçen ona benzer bişey gördüm sanırım

Tuğçe hanım biz belediye mücavir alan dışında olduğumuz için ambalaj atığı yönetim planımızı il müdürlüğüne onaylattık. ancak yıllık gelişme planı hazırlanması gerekiyor sanırım. Düz bi yazı ile geçen yıl bu kadar atık ürettik gelecek yılda şu kadar diye tahmin ediyoruz gibi bişey sanırım. Gerek bu gelişme planı gerekse ambalaj atıklarımızın bildirimi için online cevreden modül açtırmam gerekiyor mu :S

@Mehmet O.

Yıllık gelişme planı hakkında bir bilgim yok ama piyasaya ambalajlı ürün sürüyorsanız atıkambalaj sisteminden kullanıcı kodu ve şifrenizle piyasaya süren bildirimi yapabilirsiniz bu sizden çıkan atık ambalaj değildir.

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
bunu inceleyin isterseniz

Deniz Bey,

şu linkte gördüğüm için kafam karışmıştı
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

UATF İşlemleri kullanım klavuzu (sanırım bundan sonraki yapılacak alımlar ile ilgili bendeki bize 10 yıl gider :))

Arkadaşlar iş yerlerinde bulunan çevre görevlisinin (ssk) girişi çevre görevlisi olarak yatması gerektiği çevre görevlisi yönetmeliğinde nerede geçiyor yada çevre görevlisi başka bir iş yapmaması konusu yardımcı olabilir misiniz?

Arkadaşlar şimdi çevre görevlisi başvuru yapacamda yaptıgım zaman karsıma 2 tane kutucuk cıkıyor 1.de çevre görevlisi yazıyo 2. de bakanlık çevre görevlisi yazıyo hangisini seçecem 1. yimi

upload_2015-5-26_21-28-21.png

Arkadaşlar bu çevre görevlisine başvurdumda orada mesleki bilgiler kısmını boş bıraktım yani çalıştıgım yer kısmını herhangi bir şirkette çalışmadıgım için yani bu çevre görevlisi belgesini almak için herhangi bir yerde çalışmak gerekiyormu

çevre görevlisi belgesi almak için mesleki bilgiler bölümü doldurulmuyor. çevre yönetim birimi kurulması aşamasında çalışanlarda 2 tanesinin çevre görevlisi belgesi olması gerekiyorya, bunlardan bir tanesinin de en az 3 yıllık tecrübeli olması şartının sağlanması için o bölüm dolduruluyor. belge almadan önceki tecrübeler de dikkate alınıyor yani...

kısaca hayır gerekmiyor da diyebiliriz tabi :)