Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çevrimiçi çevre izinleri portalında işverenin çevre görevlisini ataması...

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında Gürhan Kula tarafından paylaşıldı.

 1. zeytinn

  zeytinn CMNet Üyesi

  Bende aynı dertten muzdaribim. Bu konuda Bakanlığı da epeyce rahatsız ettim. İlk söylenilen siz İl Müdürlüğüne yazı ile durumu bildirin sistemden onlar yükler oldu. İl Müdürlüğü ise topu Bakanlığı attı. Eski sistemde böyle bir sorun yoktu. Sistemde yine düzenleme yapılacakmış.Bir hafta bekleyin denildi.
   
 2. zuhall

  zuhall CMNet Üyesi

  Gürhan bey
  ek-2'de yer alıyorsa tesisiniz işletme protokol işlemlerinin işe giriş belgenizi yükleyip imzaladıktan sonra, otomatik olarak ikinci bir imza gelecek karşınıza o da işletme yetkilisinin imzası. Şahsen şimdi denedim ve öyle oldu. Tabi ki öncelikle tesis yetkilisini sisteme kaydetmeniz lazım bunu da çevre bilgi sistemi üzerinden yapıyorsunuz. Yani e-çevre izinleri portalından tesis yetkilisinin kullanıcı adı ve şifre almasına gerek yok. Sizin sayfanızda imzalıyor zaten işe giriş bildirgesini. İsminin görülmesi lazım doğru kayıt yapıldıysa.
   
 3. Gürhan Kula

  Gürhan Kula CMNet Üyesi

  Zuhal Hanım, geldiğim noktayı ekteki resim daha iyi açıklayabilir sanırım....kendi e-imzam ile işe giriş bildirgemi yükleyip imzaladim. E-İzin portalında imza sahibi işveren yetkilisini de tanımladım...bu noktadan sonra bu işveren yetkilisi de kendi imzasıyla benim işe giriş bildirgemi imzalaması gerekiyor...buraya kadar doğru??? peki bu işveren yetkilisi nasıl sisteme girecek ve imza işlemini yapacak????

  protokol imzaları sayfası.JPG
   
 4. zuhall

  zuhall CMNet Üyesi

  Tamam işte bitmiş zaten. sistemem girmesi gerekmiyor ki. simdi siz e-imzanızı çıkartın iş veren kendi e-imzasını taksın bilgisayara imza butonuna basın işverenin e-imza şifresini girin ve imzalansın. bu kadar. benim bildiğim bu...
   
 5. Gürhan Kula

  Gürhan Kula CMNet Üyesi

  Zuhal Hanım, çok teşekkür ederim.....hafta başında bahsettiğiniz yoldan çözüm arayacam, şu anda işverenin imzası bende değil....konuyla ilgili mutlaka paylaşımda bulunacam....ilginiz için çok teşekkür ederim Zuhal Hanım.
   
 6. gzdeyalcn

  gzdeyalcn CMNet Üyesi

  Aynı dertten müzdarip biri olarak az önce çözüme ulaştığımı söylemek istiyorum. Her şey tamam önümde fakat bir türlü kendimi bulunduğum hastanenin çevre görevlisi olarak atayamıyordum. Firmada yetkili kişi sizseniz, ve başka e-imza sahibi olan yoksa benimki gibi, sadece kendi imzanızı kullanarak da bu işlemleri yapabiliyorsunuz. Şirketin adı zaten firma seçiminde çıkıyor. Benim sorun yaşadığım kısım vekil olarak kendimi atamaya çalışırken vekaletname yüklenen kısımdı. Fakat vekaletnameyi orada değilde ilerleye tıkladığımda çıkan firma bilgileri kısmında yetkilileri göster başlığındaki vekil ata sekmesinden yapabildim. Vekaletnameyi yükledim, imzaladım, ardından çalışıyor belgemi istedi, onu da yükledim. Ve şu an meslek bilgileri kısmımda çalıştığım hastanede çevre görevlisi olduğum yazıyor. :) Yani söylenildiği gibi firma yetkisinin 2. bir imzasına gerek yok.

  İyi çalışmalar,

  Gözde YALÇIN
   
 7. zuhall

  zuhall CMNet Üyesi

  Vekaletnameye de gerek olmayabilir belki de. ben çevre yönetim birimi başvurusunda bulundum dah onaylanmadı bakalım vekaletname yüklemeden olacak mı?
   
 8. gzdeyalcn

  gzdeyalcn CMNet Üyesi

  Ekstra olarak bir yerden onay gerekiyor mu açıkçası bilmiyorum. Ben çevre yönetim birimine dahil değilim. Ayrı olarak çevre görevlisiyim. Ve başarabildim sanıyorum. Benim işlemleri yapabilmem için vekil olarak atanmam gerekiyordu hastanem adına. Belki sizde gerekmiyordur. Kolay gelsin. :)
   
  A. Halil Ünal bunu beğendi.
 9. Gürhan Kula

  Gürhan Kula CMNet Üyesi

  Tebrikler....öğrenmek istediğim sistem şu anda size çevre görevlisi olarak firmanız adına geçici faaliyet başvurusuna izin veriyor mu???? GFB Başvuru işlemlerine geldiğinizde sistem herhangi bir tesisle anlaşmanız yok diyebilir....muhtemelen sebebi de işverenin de sizin işe giriş bildirgenizi imzalamasını istemekte ve gerekmektedir....bi bakabilirmisiniz....
   
 10. A. Halil Ünal

  A. Halil Ünal CMNet Üyesi

  Gözde hanım sizi tebrik ediyorum gerçekten :)
   
 11. gzdeyalcn

  gzdeyalcn CMNet Üyesi

  Teşekkür ediyorum :)

  Evet Gürkan Bey, daha önce denediğimde herhangi bir tesisle anlaşmanız yok diyordu. Fakat bunu yaptıktan sonra GFB için devam edebiliyorum. :)
   
 12. Hilal Güney

  Hilal Güney CMNet Üyesi

  Merhaba biz belediye bünyesinde çevre yönetim birimi oluşturmak istiyoruz. tesislerimizi çbs'ye kaydettik. çevre yönetim birimi kullanıcı adımızı aldık. ama çevre görevlisi eklerken hata alıyorum. tesislerin önce çevre yönetim birimine kaydını yapıp sonra kendi sayfamdan onaylamam gerekiyor değil mi? bu konuda bilgisi olan arkadaşların yardımlarını bekliyorum.
   
 13. Erdinç

  Erdinç CMNet Üyesi

  Gürhan bey sizin gibi bende en başından kendimi çalıştığım tesise kayıt etmeye çalışıyorum.Yöneticime ait e-imza var ve ÇBS de kayıtlı.Bundan sonrası için ne yapmam gerekiyor.Yardımcı olurmusunuz?Teşekürler
   
 14. gokcenilufer

  gokcenilufer CMNet Üyesi

  Merhaba, benim de bir sorum olacak, bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim.
  Danışmanlık şirketiyiz. Firma yetkilisi genel müdürümüz. Şirketin bize vekaleti bulunmakta. Firma yetkilisi olarak genel müdürümüzü kaydettim. Çevre Bilgi Sisteminde de aynı şekilde adı kayıtlı. Ancak biz çevre görevlilerine verdiği vekaleti ben kendi imzam ile imzalayamıyorum." Bilinmeyen bir sebepten dolayı işlem gerçekleştirilemiyor " uyarısı geliyor. Bunun için genel müdürümüzün e-imza alma şartı var mıdır. Bunun başka bir yolu yok mudur?
   
 15. Yasemin Akıncı

  Yasemin Akıncı CMNet Üyesi

  arkadaşlar merhaba,
  fabrikanın çevre görevlisi olarak İzin lisansa basvurucaz fakat kendi sayfamdan girip izin lisans başvurusu deyince sistem " Tesisin kabul durumunda olan Geçici Faaliyet ve İzin/Lisans başvuru bulunamadı" diyor. GFB tesis yetkilisi tarafından alınmış.Fabrikanın sayfasından girince izin lisans başvurusu dediğimde yüklenmesi gereken dosyalar çıkıyor.Burdan dosyaları yüklersem sorun olur mu?
  Yani Başvuruyu yine çevre görevlisi değil tesis yetkilisi yapmış olacak????VE Başvuru için son 5 gün var:S
  Bilgisi olan yardımcı olabilir mi?Teşekkürler.
   
 16. sacred74

  sacred74 CMNet Üyesi

  merhaba;
  Ek-1 kapsamındaki bir tesise, -tesiste çalışan çevre mühendisleri çevre yönetim birimi olarak atanabilir mi?
   
 17. Tuğba Gök

  Tuğba Gök CMNet Üyesi

  Daha öncede aynı sorunla karşılaşmış çözümünü bulmuş ve buraya yazmamış arkadaşlar sizden yardım bekliyroum.Şirketimin çıkarttığı vekaletname ile çalıştığım firma için (danışmanlık değil)kendimi vekil olarak atadım.Mevcutta bulunan ve süresi biticek olan lisansımızın yenilenmesi için tesis işlemlerinden belge yenileme başvuruna girdiğim zaman çalışmakta olduğunuz kurum ismi okunamadı diyor.Çevre bilgi sisteminden gerekli bilgileri doldurdumBir formun çıktısını aldım şimdi bunu il çevreye götürüp kullanıcı kodu ve şifremi almam gerkiyor.Bu işlemden sonramı şirkette tanımlı görüneceğim.Acil yardımlarınız bekliyorumm...
   
 18. Gülnur

  Gülnur CMNet Üyesi

  iyi günler ve iyi çalışmalar herkese ben ek 2 kapsamında bir tesise çevre görevlisi ataması yapacağım fakat işletme protokolü işlemlerinden işletme tipini firma diye seçtim oradan tesisisin vergi numarasını girdim fakat bana Aranan Kriterlerde Firma Bulunmamaktadır çıkıyor .firma çevre bilgi sisteminde onaylı olarak gözüküyor yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
   
 19. Nihal Ş. Aksoy

  Nihal Ş. Aksoy CMNet Üyesi

  İzin lisans portalında danışmanlık hizmeti verdiğimiz firmayı eklemek için sözleşmemizi yüklüyoruz, ardından tesis işlemlerinden vekaletname yüklüyoruz. Bugün bakanlıktan Adnan Macit bey ile yaptığım görüşmede, 2011 yılında tüm danışmanlık firmalarına bir mail attıklarını ve gereksiz noter masraflarının önüne geçebilmek için vekaletname zorunluluğunu kaldırdıklarını öğrendim. o yıllarda danışmanlık yapmıyordum açıkçası ve bu bilgiden haberim yoktu. Sonuç olarak izin lisans portalına firmalarımızı yalnızca protokol ile kaydedebiliyoruz. ancak resmi bir yazının elimde bulunmasını istediğim için bu maili almış olan bir arkadaşımız var ise paylaşabilirse memnun olacağım.
  Şimdiden teşekkürler.
   
 20. Mehtap Işık

  Mehtap Işık CMNet Üyesi

  Nihal Hanım,

  2011 yılında böyle bir mail gelmediği gibi Bakanlıkla vekalet konusunu görüşmüştük. Zaten sözleşmemiz(protokol) mevcut. Sözleşmemizde bu işlemleri yapacağımız belirtiliyorken neden bir de vekalet isteniyor diye sormuştuk. Sonuç olarak 2012 yılında da vekalet yüklemiştik :)
   

Related Contents

upload_2017-4-27_16-35-29.png
[ATTACH] bu tabloda kendi debinize karşılık gelen sıklıktaki analizleri, sektör tablonuzu baz alarak akredite bir laboratuvara yaptırmak zorundasınız. Bu analizler dışında, kendi laboratuvarınızda...
upload_2017-4-25_8-38-8.png
[ATTACH] Çok faydalı bir kitaptır. Örnek soru çözümlerde var.
upload_2017-4-28_10-44-14.png
10 gün dür bu sorun varmış .E imza yetkilileri gerekli problemi iletmiş . Hata vermesinin nedeni yani bakanlık sistemi ile ilgiliymiş . Rapor yükleyemiyorum ve bugün son nasıl işlem yapacağız...
prekast.JPG
merhaba arkadaşlar, Firmamın dış cephesinde kullandığımız prekastlardan arta kalan hurdaya çıkan kısımları alabilecek firmalar var mıdır?
membran.jpg
Kübra hanım membranlarda bahsettiğim gibi su kalitesi yükseltme işlemi yapılmaktadır. Dış Plastik malzeme ve iç ksımı filtre kağıdından oluşmakta. Atık kodu hakkında görüş verecek var mıdır.
IMG_20170425_152148.jpg
Kübra hanım membranlarda bahsettiğim gibi su kalitesi yükseltme işlemi yapılmaktadır. Dış Plastik malzeme ve iç ksımı filtre kağıdından oluşmakta. Atık kodu hakkında görüş verecek var mıdır.
istatislik final 2015.jpg
Bunlar kalmış elimde = )
20170425_160003.jpg
Size yakma ve prosesi şekille izah edeyim Belki bu görseller size ışık tutabilir