Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çevrimiçi çevre izinleri portalında işverenin çevre görevlisini ataması...

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında Gürhan Kula tarafından paylaşıldı.

1. ben hala yüklemiyorum :)

2. cemergel1

cemergel1 CMNet Üyesi

nasıl bir sözleşme yapılıyor örneği var mı?

danışmanlık firması olarak mı tesiste çevre görevlisi olarak mı bu işlemleri yaptınız?

3. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

arkadaşlar sisteme sözleşmeyle yüklenen vekaletname kalktı biliyorum ama bunun duyurusuna nasıl ulaşabilirim?

4. Şafak Yılmaz

Şafak Yılmaz CMNet Üyesi

konuyu hortlatmış olacağım ama danışmanlık hizmeti için sadece sözleşme yapmak yeterli mi? yoksa vekaletname de almamız gerekiyor mu? bu işlemlere dair bir bilgi belge duyuru var mı?

5. Tarık Can

Tarık Can Genel Yönetici

dilekçe verip yazının cevabı almak vs. gibi resmi işlemlerde mutlaka vekaletnameniz gereklidir.

6. Şafak Yılmaz

Şafak Yılmaz CMNet Üyesi

@Tarık Can orası tamam. İzinlisans.cevre.gov.tr adresinde danışmanlık Firması olarak vekaletname yüklemek gerekiyor mu?

7. Emine Erdem

Emine Erdem Genel Yönetici

bazı il müdürlükleri istiyor, bazıları gerek yok sözleşmeniz yeterlidir diyor. geçen yıllarda bakanlıktan firmamıza gelen bakanlık personeli artık gerek yok demişti. konu ile ilgili olarak dilerseniz bakanlığa dilekçe yazın, muhtemelen bakanlık dilekçe üzerine genel duyuru yapabilir diye düşünüyorum.
    Bakanlık artık izinlisans.cevre.gov.tr ye sözleşme yüklediğiniz zaman işletmecilerin kayıt ettiği adrese mail ile bilgilendirme yapıyor.

8. Melis Kara

Melis Kara CMNet Üyesi

Maalesef bu vekaletname konusu ile ilgili de diğer konularda olduğu gibi bir netlik yok. Bakanlık denetimlerinde bize de gerek yok dendi. Ama bence danışman firmalar vekaletname almalı. İl Müdürlükleri ÇED haricinde genelde pek talep etmiyorlar ama çoğu kurum vekaletname olmadan işlem yapmıyor. Keşke bir netlik kazandırılsa.
    @Emine Erdem Uzun zamandır bazı bazı mail geliyor işletmelerimize protokol yapıldığına dair, ama bazı bazı, bu konu da net değil yani:)

9. Tarık Can

Tarık Can Genel Yönetici

evet gerekiyor. ara ara sürekli bişeyler isteyeceğinize bir kere alın kafanız rahat olsun.