• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

E-çevre izinleri (arşiv)

C

Can Güney Uyar

Arkadaşlar Çevre Bakanlığından Can ben;

E-Çevre İzinleri hakkında ortak sorunlarınızı, sorularınızı bu forum üzerinden cevaplamayı düşünüyorum. Sizlerden ricam şahsi değil genel yaşanan sorunlar ve anlaşılmayan yerlerin tek bir konu başlığı altında açılmasıdır.

Şahsi olarak tesis veya danışmanlık firması soru ve sorunlarınız için izinlisans2@ormansu.gov.tr adresine mail atmanızı rica ediyorum.
Şahsi sorulardan konular açılırsa kaçmayı düşünüyorum bilginiz olsun. :)

@Mehtap Işık, member: 871

Yeni tesis kaydını
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
adresinden yapabilirsiniz. Kaydı tamamladıktan sonra sistemin size oluşturduğu form ile bağlı bulunduğunuz İl müdürlüğüne giderek onay almanız gerekmektedir. Bu onayı aldıktan sonra belirttiğiniz mail adresine kullanıcı adı ve şifre gelecektir. Onayın ardından kaydettiğiniz tesisi e-çevre izinlerinde kullanabilirsiniz.

@Kübra Arslan, member: 3178

Aynen devam edebilirsiniz. Vergi numranızın değişmesi durumunda cici(çevrimiçi çevre izinleri) 'de güncellemeye gerek var. Mail yoluyla destek alabilirsiniz.

@b.tumturk, member: 2016
Konuyu Çevre Ve Şehircilik Bakanlığından Adnan Macit bey'e danışın. Aldığınız cevabı burada paylaşırsanız daha yararlı olacaktır.

@tuba-ak, member: 2573

Protokol yaptığınız tesis ile yeni bir protokol yapmak isterseniz eskisini iptal edip tekrar protokol yapmanız gerekiyor. Eğer protokol yaparken tesisi arattırıyor ve bulamıyorsanız ÇBS'ye kayıt yapıp ilden onay almanız gerekiyor. Protokol aşamasında tesisi bulabiliyorsanız ve tesis bilgilerinin doğruluğundan eminseniz kayıt yapmanıza gerek yok. Biz o tesisi ortak havuza yani ÇBS'ye atmışız demektir.

@Sevinç, member: 784

Vergi numrası ile aratıp gerekli güncellemeyi yapmalısınız.

@nahrugaluk, member: 1675
Şahsi problemleri mail olarak bekliyorum sizlerden.

Ekran görüntüsü, vergi numarası ile beraber mail gönderin bakalım.

Yeterli

Yetkilinin imzası varsa ve imza atacaksa vekalete gerek yok.

@çevre88, member: 6027

Eski tesisler için onay almanıza gerek yok. E-Çevre izinlerinde kullanabilirsiniz.

Can Bey Merhaba;
Çevre Danışmanlık yeterliliği almış bir firma adres değişikliği yapması durumunda adres bilgilerini yenilemesi için nasıl bir yol izlemeli.
Yazılım sisteminde bilgileri güncelle diye bir yer var ama guncellenemıyor.
Konu ile ilgili bilgi verirseniz sevinirim

@Nefize Yıldız
Aynen devam edeceksiniz. İleriki zamanda size değişiklik yapmanız için sistemde yetki verilecektir. Şu anda değiştirmeden işlerinizi aksatmadan devam edebilirsiniz.

Eğitim konusunda yukarıdaki mesajımı dikkate alın arkadaşlar.

@sadikguven
İleriki günlerde olabilir. Aslında şu an sadece fikir ve isteklerinizi öğrenmek istedim. Buradaki beğeni ve yorumlar dikkate alınacaktır.

O vakit inşallah olur, buradan takip edeceğiz. Benim nacizhane ricam; potansiyel katılımcıların çeşitli illerden olabileceğini ve bir kısmının da çalışmakta olduğunu dikkate alıp organize edilebilirse şahsen çok sevinirim.

günaydın aslında konu burayla alakalımı bilmiyorum ama atık beyanı yapmak için aldığım şifre ve kullanıcı koduyla sisteme girdiğimde aşağıdaki bildirim çıkıyor . il müd gittiğimde tesisi onayladıklarını söylediler atık bildirimi başka bir yerden mi yapılıyor anlamadım kolay gelsin

Ekli dosyalar

• atık beyanı.doc
    219 KB · Görüntüleme: 9
can bey , çevresel bilgi sistemi ile ilgili yaşadığımız sorunlarıda sizinle paylaşabilirmiyiz yoksa sadece e izin mi?

Tesiste çalışan ve çevre görevlisi kaydını yapmak isteyen arkadaşlar, vekil ata kısmında vekalet gerekmiyor, benim gibi "İşe Giriş Bildirgesini imzalı yükledim ve sistemde görünmüyor" diyenlere duyrulur : imzalı belgeyi bir daha imzalıyorsunuz!..

Can Bey; izinlisans2@ormansu.gov.tr adresine göndermiş olduğumuz maillere bırakmış olduğunuz için siz cevap vermeyecek misiniz? peki karşılaştığımız sorunların konusunda kimden yardım alabiliriz ya da cevap alabilecek miyiz?
teşekkürler...

@aavildan
Evet, artık ben cevap vermeyeceğim. Başka bir arkadaş cevaplandıracak. Siz mailinizi yazın geri dönüş yapacaklardır.

Eğitim hakkıında herkesin 7. sayfadaki yazıma beğeni ve görüşlerinizi bekliyorum

Merhabalar,

benim sistemde bir sıkıntım var;

çok önce sisteme yüklediğimiz tesisimiz şu anki durumda firma olarak görünmekte bu sebeple vekalet yükleyemiyorum.
cevre.cob.gov.tr'den girip düzeltmeye calıstıgımda kayıtlar düzgün görünüyor. ancak biz bu tesisi çok önce eklediğimiz ve tesis oalrak kayıt ettiğimiz için düzenleyemiyorum. firmayı silip tekrar yükleyemiyorum çünkü lisans aşamasındayız. bu konuda nası bir düzenleme yapmalıyım? bilgisi olan var mı?

@Kutay Ertul
Can Bey benim sorumu es geçmişssiniz :) eğitimde anlatırım mı diyorsunuz yoksa? Bu acaba benim hatamdan kaynaklanan bir şey mi? Yani protokolü yükledim öylece kaldım ortada, danışman atayamıyorum.

@Kutay Ertul
Bu mailinize tam cevap veremem ben. Ekran görüntüleri, kullanıcı adları, konuyu anlatan bir mail gönderirseniz daha sağlıklı olur

@KaanDogukan
0312 2075872

Arkadaşlar 7. sayfadaki mesajıma gösterilen az ilgi eğitim yapılmaması gerektiğini söylüyor sanki.

@Can Güney Uyar
Bence eğitim yapılması gerekiyor Can Bey, ama siz ben bıraktım dediniz. Eğitim harici mi olacak yoksa bakanlıkla bağlantılı mı olacak? Harici olacaksa nerede olacak? Bence katılım yüksek olur.

@Kutay Ertul
Katılımın yüksek olacağı kanısındayım fakat mesajıma gösterilen ilgiden sonra biraz farklı düşünmeye başladım. Benim olmam yetmez mi :)