• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

İş Akım ve Proses Özeti

Orhan Kaan Türk

Kayıtlı Kullanıcı
Merhabalar , elinde herhangi bir fabrikanın bakanlığın belirttiği taslağa göre olan İŞ AKIM ve PROSES özeti bulunan meslektaşım varsa bir örnek yollayabilirse sevinirim.Yardımcı olabilecek meslektaşlarıma şimdiden çok teşekkür ederim.
( NOT: Fabrika ismini adresini vb. özel bilgileri silerek yollamanızda bir sakınca yoktur ).
Uyarı : ( Etiklikten bilmemneden bahsedecek biri olursa sakın yorum yazmasın boşa kalabalık yapmasın , yardımcı olacaklar yazsın sadece ).

arkadaşlar ben tehlikesiz atık ve ambalaj atığı toplama ayırma tesisinde çalısıorum. proses özetinde tesisten oluşabilcek atıklar kısmı var ben buraya aşagıdakı kodları yazdım sadece . bunlar dışında kod olarak yazabilceğim bişeyler varmıdır ben ilk defa hazırlıorumda sımdıden tesekkur edrım

130111
Sentetik hidrolik yağlar
A
150202
Tehlikeli maddelerle kirlenmiş absorbanslar, filtre maddeleri (aksi belirtilmemiş ise yağ filtreleri dahil),
temizleme bezleri,koruyucu giysiler
M
200121
Floresan lambalar ve diğer civa içeren atıklar
A

@Ezgi Karabulut
makinelerde kullanılan süzekler var onun için kod yok ama bi kutuda biriktirip bir yakma tesisine gönderebilirsiniz il çevre onada bakıyor. birde yagları koydugunuz bidon vb eşya varmı.

@memet şimşekli
Bu size yol gösterecek en güzel kaynak ;)

Ekli dosyalar

• İŞ AKIM ŞEMASI PROJE ÖZETİ.pdf
    526.2 KB · Görüntüleme: 1,153
@memet şimşekli
Ben teşekkür ederim.İyi çalışmalar.

Aramiza yeni katılan mühendis arkadaslarimiz mevcut bu kadar sitemkarliga asabiyetlige gerek yok !! Paylaşmak istemiyorsanız konunun altina yorum atmaniza da gerek yok bence. Hiç kimse annesinin karnina bu isleri öğrenmesi, is akim semasini oluşturabilecek kadar kolay birşey yok. Günlerce ugrasip kendiniz yipratacaginiza mesleki deneyime sahip kişilerden yardim alabilirsiniz veya doküman temin edebilirdiniz. Bu söylediklerim herkes için geçerli değil okuyacak kişi üzerine alinacaktir zaten, lafin kisasi kizinm sana söylüyorum gelinim sen anla misali :)

Arkadaşlar Selam, Elinde Parafin üretimi ile ilgili bilgi olan var mı acaba? Sektörün geçmişi ve Türkiye deki gelişimi ile ilgili bilgilere ihtiyacım var.

İş akım şeması ve proses özetinde "atık su" ile ilgili bölümde yeni düzenlemeler yapılmış.
Bilgilerinize.

Ekli dosyalar

• İŞ AKIM ŞEMASI VE PROSES ÖZETİ.pdf
    304.7 KB · Görüntüleme: 403