• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Kpss 2013/1 atamaları

CMNet Okuru

Kayıtlı Kullanıcı
Kpss atamaları başladı ama forumda tercih yapacak kimse yok herhalde. Benim açımdan durum vahim. Kendi branşımda çoğunluk doğu kadrosu. Tercihlerimi yapmaya başladım. Hayırlısı bakalım.

Varmı benden başka ''Aday'' ?

2010 da 1200ler atandı 2010nun altında kadro gelmesin yeter. simdilik merkezi atamada bir düşüş var ama umarım böyle devam etmez çünkü ederse bir makinacı olarak hayatımın buluşunu yapıp başbakanlığı havaya uçuracam belki sonra zekamı farkedip iyi bi iş verirler :D

Sonuçlar açıklandı ve SONUÇ: ''HERHANGİ BİR KADROYA YERLEŞEMEDİNİZ.'' :(

ben 2. sınıf öğrencisiyim ve simdiden kpsss ye çalışmaya başlamak istiyorum ama internette net bilgi yok malesef :( sizden yardım istiyorum beni bilgilendirirmisiniz. kpss a dan mı yoksa b den mi gircem hangi konulara çalışmalıyım net bilgi veren yok çevremde bende napcağımı bilemiyorum :(

A Tipi Kadrolar: Çoğunlukla Uzman Yardımcılığı kadrolarıdır. Açıktan alım diye bilinir. Genelde kurumlar kendileri ilana çıkarlar. Kpss puanınızla birlikte ''mülakata'' girersiniz bu yüzden torpil olayı çok fazladır. Bazen Dil Puanıda istenir. Her yıl yapılan Kpss puanınızla başvurabilirsiniz bu kadrolara.

B Tipi Kadrolar: Memur-Mühendis kadrolarıdır. Merkezi atama diye bilinir. İlana ÖSYM bütün kurumlar adına çıkar. Tercihinizi yaparsınız puan sıralamanıza göre yerleşirsiniz veya yerleşmezsiniz. Mülakat yoktur. Genelde Dil Puanı istenmez. Yanlızca çift (2012,2014 vs...) yıllarda yapılan Kpss puanıyla başvurabilirsiniz. Anlamadığınız veya daha fazla açıklama istediğiniz bir konu varsa detaylandıralım.

@Hatice Yılmaz

Şöyle söyleyeyim. 2014 kpss'ye girerseniz bu puanınızı hem A hemde B tipi kadrolarda kullanabilirsiniz. ayrıca bu puanınızı 2015 yılında da kullanabilirsiniz yani 2 yıl gecerlidir.

2015 Kpssye girerseniz bu puanınızda 2 yıl gecerlidir. (Tabi alım yapan kurum isterse). Fakat yanlızca A tipi kadrolarda kullanabilirsiniz.

Genel Kültür- Genel yetenek B tipi kadrolar için yeterlidir. Fakat A tipi kadrolarda Kpss Pazar ögleden sonra oturumuna girip farklı puanlar almanız gerekebilir.

çok soruyorum k.b yin ... ama bir sorum daha var 2016 yılında mezun olcağım ve 2015 yılında mezun olmama raşğmen sınava girme ihtimalim var mı varsa 1 sene sonra 2016 de her iki sınavada girebilirmiyim

Böyle tecrubeye lanet olsun :) Hangi kaynaklara çalışayım diye birşey olmuyor. Çünkü bütün kaynaklara çalışıyorsunuz. Anlatımı düzgün olan 1 set konu kitabı işinizi görecektir. ( örnek: ihtiyac, yargı, yediiklim, ama benim tavsiyem DATA çünkü daha kapsamlı) Ondan sonrasında ise onlarca yayın evinden tonlarca test kitabı alıp çözmeniz gerekecek.

anladım işim zor :)
ama memur olmak için başka çarem yok tecrubeler her zaman iyidir emin olun. çok teşekkur ederim internette böyle açıklayıcı anlatılan olmadı çok teşekkürler tekrardan ( kafama takılan olursa tekrardan sorabilirim simdiden k.bakmayın :) )

@Hatice Yılmaz

Dediğin gibi olursa sana 5 koli KPSS kitabı gönderecem :)

@Serkan GÜR

Valla seni bilmem de bu ''Nasip'' bizim oralara pek uğramıyor.

Bu arada foruma atanırsam tatlı sözüm vardı. Atanamadım 6 ay sonraya kadar bu tatlılar bozular en iyisi ben yiyeyim bari :)

valla gecende gardıyanlığı 0,5le kaçırdım ıkı yer arasında kaldım manısayı tercıh ettım denizliyi tercih etseydim geliyodu :)