• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Kütle denge sistemi

özlemözeldinçeler

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
uludağ çed çevre
Merhaba arkadaşlar,
Metal geri dönüşümü yapan firmam için Çevre İzni alacağım (GFB alındı). kütle denge sistem raporu isteniyor benden. Elinde örnek rapor olan var mı?

@özlemözeldinçeler
Özlem hanım merhaba, sizin çevre bilgi sistemine girdiğiniz zaman kütle denge sistemini dokduracaksiniz onayladiktan sonra doldurmuş olduğunuz kütle denge sistemini bir dosya haline getirerek pdf çevirip yukleyebilirsiniz.

Arkadaşlar, Tehlikesiz Atık-Ambalaj Atığı Toplama Ayırma Belgemiz ve geri kazanım lisansımız var. Geçenlerde plastik aldığımız bir firmanın aracından 8-10 adet tehlikeli atık çıktı ve lisanslı firmaya gönderdik. Şuan KDS ye Uatf yi yüklemem gerekir mi? Daha önce tehlikeli atık göndermediğimiz için bilgim yok yardımcı olabilir misiniz?

@g_kılıc
Merhaba üstadım, öncelikli olarak ben sizin yerinizde olsaydım plastik aldığınız yere o tehlikeli atıkları geri gonderirdim. Sonucta benim prosesimden cikan tehlikeli atık değil ve gösteriyor ki karşı firma gelişi güzel kontrol etmeden size göndermiş. Madem siz tehlikeli atıkları uatf düZenleyerek lisanslı firmaya gönderdiniz tabs sistemine beyan edeceksiniz. Kutle denge sistemine beyan etmenize gerek yok. Uatf yi sisteme yükleme yapmayacaksınız. Bundan sonra karşı firmaya gönderin.

@Adalet savascisi aslında sizin dediğiniz gibi yapacaktık ancak ani denetimde geçirdik bunu üstüne açıklama yaptık ancak kabul etmediler mecburen lisanslı firmaya gönderdik. Şuan TABS sistemine gelecek yıl bildirmem gerek sanırım. Şuan KDS ile ilgili yapacağım bişey yok yani doğru anladım dimi.

Merhaba arkadaşlar Ambalaj TAT olarak kütle denge sisteminde beyan yaparken R12 kodunu mu kullanıyosunuz. Proses işlemleri bölümünü kullanıyo musunuz

Merhaba Arkadaşlar ,Kütle denge sistemine R3 girişlerini yapıyorum.200139 kodlu plastikleri proses girdilerine yazıyorum ama proses çıkışını yaparken hangisini hangi kodla çıkaracağım konusunda kafam karıştı .Mesela işlemem gereken Naylon Hurda,opp,lamine hurda var bunları 001 PP ürünü olarak mı yazıcam ? Ne zaman PE olarak yazıcam? Son soru proses girdilerini o ay için olanları hepsini birden prosese işlesem oluyor mu?

@Burcuoztufekci

Sisteme ürün eklemek lazım ve bu ürün kapasite raporunun üzerinde yazar.
Proses girdi yaparsın ürün olarak çıkartırsın. Tabi bu ürünü el de ederken başka atıklar oluşuyor ise 19 .... lu kodlara bakarsan genelde 19 12 11 falan olur kendinize uygun olanı seçebilirsiniz.

Kod belli zaten tek 200139 plastikleri atık kabul işleminden sonra prosese sokuyorum.Benim ürünüm ya 001 pp ya 002 pp olarak çıkıyor.Ürünü prosesten çıkarırken ne zaman hangi kodu yazmam gerektiğini bilmiyorum sadece.