• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Mobil imza

Olgaç Sürmelihindi

Mevzuat Grubu Lideri
Yönetim Grubu
Mevzuat Grubu
Firma
-
Arkadaşlar kolay gelsin. Dün mobil imza için kullandığım telefona mesaj geldi ve mesajda; 16 eylül'den sonra mobil imza işlemleriniz sona erecektir. Detaylı bilgi için 532'yi arayın diye. Bu sorunu yaşayan var mı? Yardımlarınızı bekliyorum.

@Seren Kalaycı
bekleyin eğer bugün aramazlarsa tekrar yarın siz arayın. Tam bir karmaşa ve gerilim yaratıyorlar.

@Seren Kalaycı
ins iyi olur. ben her zaman şunu diyorum bakanlığa iş yapacak insanların girmesi lazım yoksa bizler böyle kalkınamayız.Bu benzetme biraz komik gelebilir ama Muhabbet kuşunu kartalların başkanı yapmak tuhaf olur.

Öncelikle 2007 yılından beri Turkcell'den Mobil İmza kullanıyorum ve bu konuda hiç sorun çıkarmadılar. Ayrıca E-İmza'ya göre de hem ucuz hem de daha kullanışlı. Aslında Mobil imza işlemleri o kadar karmaşık ve zor değil, sadece birazcık sabırlı olmanız ve zaman ayırmanız gerekli. Başvuru yapıyorsunuz ve alıyorsunuz. Hali hazırda mobil imza kullanan bir müşteri iseniz ya sizi ararlar değişiklik için ya da siz ararsınız ve yeni sim kartınız (genellikle) ücretsiz gönderilir.

2 Hafta önce beni aradılar "4G uyumlu ve Mobil İmza'lı yeni simkartınızı göndermek istiyoruz" diye, adresimi doğruladılar ve bir kaç gün sonra özel kurye ile ofisime teslim ettiler. Henüz hat açılmadı o yüzden yenisi ile değiştirmedim, muhtemelen onun için de kendileri arayacaklardır.

Genellikle süreç bende hep bu şekilde işledi, bilginiz olsun, paniklemeyin ve sinirlenmeyin; nasıl olsa onlar bu işi çözmek zorundalar.

Herkese iyi çalışmalar dilerim kolay gelsin.

@mustafa iren
Mustafa bey siz demekki sorun yasamayan nadir insanlardan birisiniz.. Ben 3 gundur bunla ugrasiyorum ve hicbiirisi dogru duzgun bilgi vermedigi gibi olee bisiy yok bosver diyen TİM gorevlisi bile vardi :) ins bir sorun cikmaz diyorum o zmn

@Sinem Malkoç
ben dün yetkili bir bayiyi aradım 16 eylülden sonra hattı değiştirsek herhangi bir ücrete tabi tutulur mu diye yine ücretsiz yapılacak dedi.

Dün ben TİM'e gittim. Sim kartım 128k olduğundan değişikliğe gerek olmadığını söylediler, gerek olursa beni arayacaklarmış, yani telefonda söylenenin aynını söylediler. Dün de yazdığım gibi bekleyip görmekten başka seçenek yok gibi gözüküyor.

KB ile ilgisi yok olayın mobil imza kullanan herkesin güncelleme nedeni ile sim kartlarını değiştirmesi gerekiyor. Hala daha mobil imza kullanabilen arkadaşlar var sanırım ama dediğim gibi konunun 128 K ile bir bağlantısı yok. Benimde 128 k fakat mobil imzam kapandı.

Merhaba;

ben az önce bana mesajın gönderildiği cumadan bu yana 3. defa 532 ile görüştüm. Kartlar yurtdışından geldiği için TİM'lere yeterli dağıtım yapılamamış, 3 gün önce adresime gönderilmek üzere işlem yapmışlardı, 15'inde ellerinde adrese gönderecek kart olmadığı için yollamamışlar ve benim talebim habersiz iptal edilmş, yeniden talep yazdılar ama belli ki oyalama taktiği.

Ben 12sinde mesaj geldiğinde madur olacağımı biliyordum, nitekim tüm başvuru ve taleplerime rağmen servis kesildi. Bir arkadaş kendisinin turkcell tarafından aranıp kartın yollandığından bahsetmiş, ben de 12 yıldır kesintisiz turkcell müşterisiyim, isterse 1 günlük olsun ama hepimiz bu iş için para ödüyorsak aynı kalitede hizmet almamız gerekir. Ben bu konuyu tüketici haklarına yazacağım.

Ayrıca bu durumu bakanlığa da yazılı bildirmek gerekir sanırım, özellikle başvuru sürecinde günlü işi olan çoktur, maduriyet olmasın diye...

Hepimize tez geçmiş olsun şimdiden.

beni de aramışlardı hatta gün verdiler teslimat için fakat gelmedi iki defa aradım müşteri hizmetlerini. bugün TİM lere gidip alabileceğimi söylediler. TİM lerin de vereceğini sanmıyorum hadi hayırlısı

@Serkan Çiçekay
@Tolgay Doğan

Vodafon sanırım bu işe girmiş olabilir.
Sormak lazım.

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.JPG
    Ekran Alıntısı.JPG
    52.1 KB · Görüntüleme: 31