Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Siccin (''Büyü Haramdır'')

Konu, 'Sinema ve Tiyatro' kısmında anakinskywalker tarafından paylaşıldı.

1. anakinskywalker

anakinskywalker CMNet Üyesi

Musallat'ın yönetmeni Alper Mestçi'nin yeni korku filmi: "SİCCİN"

2009 yılında Üsküdar'da yaşanmış gerçek bir olay!

Genç ve güzel bir kadın olan Öznur, kimsenin onaylamayacağı bir gönül macerasına tutulmuştur. Çocukluğundan beri kuzenine, yani teyzesinin oğlu olan Kudret’e aşıktır. Öznur ne yapar eder, Kudret'i beraber olmaya ikna eder. Fakat durumu içine sindiremeyen ve üstüne üstlük evli olan Kudret ilişkilerini bitirmek ister. Öznur ise ne olursa olsun Kudret’i kendisine bağlamak için eşi Nisa'ya büyü yaptırır. Bu büyü sonucu kadına cinler musallat olacaktır. Bu kötücül cin Nisa'yı ele geçirir. Büyüye göre, 5 yatsı vakti sonrasında Nisa ile onun kanından gelenler ölümle yüzleşecektir...

Allahü teâlâ, âyet-i kerîmede meâlen buyuruyor ki:

Sakın (hîleye sapmayın, âhiret hesâbını unutmayın). Çünkü kötülerin kitâbı muhakkak ki Siccîn'dedir. Siccîn'in ne olduğunu sana hangi şey bildirdi? (O) yazılmış (mühürlenmiş) bir kitabdır. (Mutaffifîn sûresi: 7-9)

gülay bunu beğendi.
  2. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

En az Musallat filmi kadar güzele benziyor. Bu filmlerin son yıllarda iyice artması çok güzel. Türkiye'de korku filmi sektörü de iyice büyüyor. Bu durumu fark eden bazı yabancı yönetmenlerin Hasan Karacadağ ve böyle yönetmenlerle görüştüğü bilgisini aldım. Demek ki, sesimizi duyurmuşuz hem de böyle filmlerle. Siccin'de Üsküdar'da yaşanmış bir konuyu ele almışlar fragmanı çok güzel yapmışlar. Alper Mestçi (yönetmen) bu sefer daha başarılı film yapmış gibi geliyor izleyip göreceğiz bakalım inş.

3. anakinskywalker

Tam bahsettiğiniz şey bu işte. 2014 Yabancı cin filmi.. Bir de fragmanda euzu besmele çekmeler falan, yabancılarda çözmüş bu işi :)

4. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Evet kesinlikle. Ama şu tür filmler ülkemizden çıkış yaparak tüm dünyada yankılansa daha iyi. Bu fragmanı izlemiştim fakat dikkat ederseniz onların kullandığı teknoloji daha fazla gibi. Bu tür filmlerde teknoloji şart ama fazlasını kullanınca tuhaf oluyor sanki. Aynen, fragman sonunda besmele var bu da ilgi çekici :D

5. gülay

gülay CMNet Üyesi

Goruntu olmucak korku filminde ses ve carpilma sahnesi bide o gozleri falan beyazlatma olayini yapmasalar komik oluyo dumduz bi adama biraz ses efekti arkadan nas felak dualari kemik citirtisi ve biraz teknolojiyle ters donen ayaklar yasanmis olay yazisi da varsa... :D

Gülin Ç. bunu beğendi.
  6. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Gösterime gireceği gün 3 gün sonra yani 26'sında sinemaya gidip izleyeceğim inşaAllah.

Zehr-i Cin'den sonra bakalım SicCin nasıl olmuş göreceğiz :)

Alper Mestçi'nin bu tür filmlerdeki tarzı biraz farklı. Musallat filminden bilirsiniz işte Hasan Karacadağ'a göre farklı bir tarzı var :D

7. gülay

gülay CMNet Üyesi

Siz baya sarmışsınız, bak dadanırlar sonra :krktm::krktm:

8. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Evet hem de epey ama alıştım artık :ssrtcbya:

Ezan okunurken sonraki sahnede kemikler nasıl çıtırdıyor ama :krktm:

Alper Mestçi'nin tarzı da bu işte. Musallat filminde de aynısını yapmıştı :D

9. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Başka filmlerde vizyona giriyor nedir bu cin büyü falan hep bunlar dönüyo forumda :) korkuyoruz biz allah allah :) şaka bi yana musallatı izlemiştim çok korkmadım ama bakalım bu filmi izlediğimde ne olcak :)

10. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Musallat'ı gece 3-4 gibi evde tek başınıza izlerseniz etkisi olabilir. Aslında böyle filmlerden haz almak için gece 3-4 gibi evde yalnızken izleyeceksiniz. Ben çok izledim böyle iyi oluyor tavsiye ederim. :harika:

11. anakinskywalker

Ya bu filmlerden korkulur mu be ya cinden değil insandan korkun :D

12. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Ne cinden korkalım ne de insandan. Sadece Allah'tan (c.c.) korkalım. :harika:

"Şeytan, ancak kendi dostlarını korkutur. Siz onlardan korkmayın, eğer mü'minlerseniz, Ben'den korkun." (Âli İmrân, 175)

13. anakinskywalker

Eh be abi ben öyle korkudan bahsetmiyorum, ana fikri kaçırma :)

14. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Evet anlıyorum. "Mezarlıklardan korkarım" deyince derler ya hani "ölüden korkma diriden kork" diye. Seninki de o hesap işte hehe.

15. Merve Yeşildağ

Merve Yeşildağ CMNet Üyesi

arkadaşlar bu yazıları ben gece okusam filmi izlememe gerek kalmaz. ayy çok merak ettim:) ama nasıl izleyecem:) gündüz hava güneşli ev kalabalık olduğunda izlerim artık:)))

16. Gül Can

Gül Can Çaykur Sevdalısı

CMNET bir sinema etkinliği düzenlese keşke :D

Merve Yeşildağ bunu beğendi.
  17. bll_2081

bll_2081 CMNet Üyesi

benım mantiğim "insan para verip korkarmı" o yüzden korku filmlerine gitmektense aksiyon ve mecera komedi tercihim.

18. Merve Yeşildağ

Merve Yeşildağ CMNet Üyesi

korku filmide bir macera işte insanlar için:)

19. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Merve hanım sinemada izleyin daha iyi olur. :D

Yakında olabilir böyle bir şey düşünüyorum :)

20. lizzie

lizzie CMNet Üyesi

Rüyana gelir sonra ha :) söylemedi deme ;)