• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Sıfır Atık Bilgi Sistemi Veri Girişi

mehmetsurmeli

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
NOYAÇEV MÜHENDİSLİK İNŞAAT MADENCİLİK SAN. ve TİC. LTD. ŞTİ.
Arkadaşlar merhaba.
2020 yılı itibari ile sıfır atık bilgi sistemine de giriş yapmamız gerekmekte. Bugün bir firmam için bakanlıktan denetime geldiler ve bu sisteme veri girişi yapılmasını söylediler. Daha önce sisteme veri girişi yapan var mı nasıl yapacağız? Atık bildirimlerini bu sisteme jpeg yada pdf formatında yüklememiz gerekmektedir, bu dosyalarınasıl yükleyeceğiz?

sıfır atık bilgi sistemınden sol kısımda yer alan kurum bilgilerni girdikten sonra yeni faalıyet ekle diyoruz geçici depolama alanı varsa secip kaç tane olduğunu ve neelr depolantığını seçiyoruz daha sonra yıne aynı sol taraftan faliyet ekle seceneğinden toplanan atık kısmını seçip mıktarını turunu işlem tarihini ve gönderim belgesini ben motattan kabulu yapılan tasımalardakı ekran görüntüsünü yukledım :utan: ve her aşamada hesapla ve kaydet seceneğini tıklıyoruz.her bi kod için ayrı ayrı işlem uygulanacak.mesela 180103 kodlu atık girdik hesapla ve kaydet dedik daha sonra 150110 kodlu atığımda var faliyet sorgulama seceneğinden kayıtetiklerini görebilirsin aynı zamanda yıne ekleme yapmak için faaliyet sorgulama diyip toplanan atık kısmından düzenle diyip yeni atık kodumuzu ekleyeceğiz umarım anlatabilmişdir.:utan::confused:

fatih bey merhaba belge seviyesi arttıkça uygulanacak vergi indirimine dair resmi bir yazı var mı acaba ben buna dair bir yazı bulamadım ama

@aykut0714 Mesajda belirttiğim gibi bildiğim kadarıyla resmi olarak bu ibareler bir yerde geçmiyor , Ama İstanbul İl Çevre Müdürlüğü ve Kocaeli İl Çevre Müdürlüğü tarfından verilen seminerlerde bu ibareler kullanıldı.

merhaba, sistemde toplanan atık miktarları kısmına sadece 2020 yılı içerisinde oluşanları baz alarak mı yükleyeceğiz

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
hyriyeTesis bilgileri kısmına direkt veriyi girdim. Henüz atıklarla ilgili evrak yüklemesi yapmadım. Ancak yapacağınız zaman, her bir irsaliyeyi ayrı ayrı girmeniz gerekiyor. Buna kolay bir çözüm ararsanız; atık gönderdiğiniz firma ile konuşmalısınız. Örneğin normal ambalaj atıklarınızı irsaliyede "Ambalaj Atığı" diye geçiriyorlarsa, yılda 1-2 kez "ofis ambalaj atıkları" tarzında ibare kullanırsanız sadece bunları yüklemeniz yeterli olacaktır.

Merhaba, sıfır atk belge başvurusu için veri girişlerimi tamamlıyorum ancak bir sorunla karşılaşıyorum. Tehlikeli atıklarımın girişini yapmama rağmen ( 2 farklı seçeneği de denedim) belgelendirme başvuru ekranında tehlikeli atıklarla ilgili kısımda x işareti çıkıyor ve sanki hiç veri girişi yapmamışım gibi görünüyor. Diğer kodlarda böyle bir sorunla karşılamadım. Farklı günlerde de kontrol ettim aynı. Tamamlamadığım için başvuruyu tamamlamadım belki yine de başvuru yapılabiliyordur bilmiyorum.

Böyle bir sorun yaşayan var mı? Sizce nasıl çözüm bulabilirim. Bir de bu belgeyi alanlara sorum; başvurudan ne kadar süre sonra onay geliyor?

Önceki cevapları görüntüle…
Cem YılmazMerhaba,

İstanbul Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü her kırmızının yeşil tik olmasına gerek olmadığını madde sayılarının yanında kırmızı yıldızlı olanların zorunlu olduğunu ifade etti. Kırmızı yıldızlılar kısmına ait bildirimler yapıldığında başvuruyu gönderebileceğimizi söylediler.

Bilgilerinize

Ekli dosyalar

• sifir-atik-belge-basvuru-klavuzu-20200604143416.pdf
    3.1 MB · Görüntüleme: 161