• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Sıfır Atık Bilgi Sistemi Veri Girişi

mehmetsurmeli

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
NOYAÇEV MÜHENDİSLİK İNŞAAT MADENCİLİK SAN. ve TİC. LTD. ŞTİ.
Arkadaşlar merhaba.
2020 yılı itibari ile sıfır atık bilgi sistemine de giriş yapmamız gerekmekte. Bugün bir firmam için bakanlıktan denetime geldiler ve bu sisteme veri girişi yapılmasını söylediler. Daha önce sisteme veri girişi yapan var mı nasıl yapacağız? Atık bildirimlerini bu sisteme jpeg yada pdf formatında yüklememiz gerekmektedir, bu dosyalarınasıl yükleyeceğiz?

arkadaşlar tesiste kompost yok bu durumda ekranda kırmızı işaret çıkıyor ve başvuruyu gönderemiyorum nasıl o bölümü atlayabiliriz yardımcı olur muusnuz.

Sayılı günler kala siz üstadlara Sıfır Atık Kapsamına dair şu soruyu sormak istiyorum. Üstad @Olgaç Sürmelihindi @Cem Yılmaz @Fatih Koçak ve diğer saygı değer üye arkadaşlar, "ÇED Kapsam dışı olan, Organize Sanayi Bölgesinde olmayan 28.29.18 kodlu faaliyet yapan firmanın "Sıfır Atık Sistemine geçme zorunluluğu nedir_?" Ya ben yönetmelik okuyamıyorum ya da firmamı bi kapsam içine koyamadım lütfen yardım edebilirmisin (:
Çalışan sayısı 180-185. Ofis adeti 11 yüz ölçümü bilmem kaç metre kare :D

Önceki cevapları görüntüle…
Merhaba,
Danışmanlığını yapmakta olduğum bir tesisim için sıfır atık başvurusu yapmıştım. Başvurumu inceleyen personel fotoğraflarımı eksik bulup bir kaç fotoğraf daha ekleme yapmamı belirterek başvurumu iade etti. İade edilen başvuruda gerekli düzenlemeleri yapıp tekrar gönderdiğim de tarafıma herhangi bir değişiklik olmadığını halen aynı fotoğraflarını gördüğünü söyledi. Acaba böyle bir durumla karşılaşan arkadaşlarımız oldu mu olduysa nasıl bir yol izledikleriyle ilgili bilgi verirlerse çok sevinirim. Herkese iyi çalışmalar diliyorum.

Fatma GÜRBÜZ CİHANGİRÜstad Merhaba,

Sıfır Atık Bilgi sistemine giriş yaparak Belgelendirme sekmesine tıklayın ve açılan sayfada "işlem" kısmının altında düzenle seçeneği var. Bu seçeneğe tıklayarak açılan sayfadan istenilen resimleri yükleyin ve başvuruyu gönder dediğinizde herhangi bir sıkıntı yaşamazsınız. Siz resimleri yükleyip sayfadan ayrıldıktan sonra yeni yüklediğiniz resimler gözükmez.

Önceki cevapları görüntüle…
@Cem Yılmaz şuraya bi sıfır atık belgelendirme süreci ertelendi diye bi duyuru patlatıversen ne güzel olur 😅

ben öyle bir duyum aldım arkadaşlar 2021 hazirana ertelenme durumu var sanki.

Bir akaryakıt istasyonu yetkilisiyle görüştüm bölge müdürleri söylemiş ama bilemiyorum bende bi söylentide olabilir bakanlıktan bir açıklama yok malesef.

herkese merhaba. Maden işletmeleri olarak EK-1 kapsamında değerlendirilen işletmeler yıl sonuna kadar başvuru yapması gerekmekte bildiğiniz gibi. Fakat sahada herhangi bir sosyal faaliyet olmadığı (dağın başında) sadece malzemeler kamyonlara yüklenip nakliyesi yapıldığı bir maden işletmesi düşünün. Sanayi sicil belgesi olmayan sadece ve sadece malzeme çıkarılan bir maden ocağı. Bunun sıfır atık belgesinin alınması konusunda il müdürlüğü gerek yok (sözlü beyan) bakanlık ise direk yönetmelik maddesine atıfta bulunup alınması gerekir (madende sosyal faaliyet vs olmadığını belirttik)demiştir.

konu hakkında emsal bir durumla karşılaşan oldumu acaba??

Canpolat Göreceğizİl müdürlüğünden sözlü beyanını yazıya dökülmüş halini alabilirseniz, sıkıntı olmaz diye düşünüyorum ama ben o faaliyeti denetleyen bir denetmen olsa idim hadi derdim işçiye yemek - çay vermediğini düşünelim buradan atık çıkmıyor peki. hiç mi su içmiyorlar ya da tuvalet ihtiyaçını gidermiyorlar diye sorgulardım. Sonuçta tuvalet kağıdı ve o kağıdın masurası bile atık olacak sonuç olarak. Tabii tuvalet dahi yoksa o da ayrı sonuçlar doğuracak bir sorundur, bence. Dağ başında, fosoptik mi ya da nasıl bir çözüm bulunmuştur, bilmiyorum tabii.
Konu hakkında emsal bir durum ile karşılaşmadım ama en baştan yazdığım gibi yazılı bir belge alabilirseniz kafanız rahat olacaktır.
Emsal bir durum ile karşılaşıp çözüm bulan üstadımız varsa, buradan paylaşabilirse bende öğrenmiş olurum.

arkadaşlar merhaba,

faaliyet kısmında teslim belgesi olarak kantar fişi giriyorum pdf olarak ama kabul etmiyor belge yüklenemedi diyor
napacuğuuuk 🥺