Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Soyadı değişikliği nedeni ile çevre görevlisi belgesi yenileme işlemleri

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında Sedat Azizoğlu tarafından paylaşıldı.

1. Sedat Azizoğlu

Sedat Azizoğlu CMNet Üyesi

Yeni evlenen bayan çevre görevlisi arkadaşlarımız için; Allah bir ömür mesut etsin :)

Başvuru Takip >>> Belge Başvurusu>>> Belge adı alanında "Soyadı değişikliği nedeni ile belge yenileme (evlilik-boşanma)" seçimini yaparak "Başvuru Yap" butonunu tıklıyoruz.

Daha sonra Kişi Bilgileri >>> Kimlik Bilgileri >>> Gelen sayfada TC'nizin yazılı olduğu alanın yanında bulunan "Ara" butonunu tıklayın, soyadınız ve diğer bilgileriniz nüfus verilerinde son hali ile gelecektir, eski soyadınızı yazın ve soyadı değişikliği yaptığınız belgeyi "Gözat" butonunu kullanarak dijital imzanız ile ekleyin, Kaydet butonuna basarak bu alandaki kaydınızı değiştirin.

Tekrar Başvuru Takip >>> Belge Başvurusu sayfasına gelerek burada açılan soyadı değişikliğine ilişkin belgeyi dijital imzanız ile ekleyerek soyadı değişikliği nedeni ile çevre görevlisi belge başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Yetkililerin onaylama işleminden sonra Çevre Görevlisi Belgenizi yeni hali ile sistemden görebileceksiniz.

NOT: Evlilik nedeni ile soyadı değişikliği nedeni ile çevre görevlisi belgesi yenileme işlemi için ücret alınmamaktadır.

2. merhaba
    bir sorum olacaktı soyadı değişikliği yapılan belge neyi ifade etmektedir?

İrem Bengisu Erol bunu beğendi.
  3. Elmas Maden

Elmas Maden CMNet Üyesi

birşey soracaktım arkadaşlar,
    evlilik nedeniyle soyadı değiştiği zaman çevre izni aşamasında olan firmalar online sorun yaşanırmı??

4. İrem Bengisu Erol

İrem Bengisu Erol CMNet Üyesi

Sedat Bey, bir sorum olacak.

Çevre görevlisi belgem var. Evlendikten sonra yukarıda yazdığınınz adımları takip ederek değişiklik yapmak istedim fakat; sanırım güncellemeden dolayı sistemde Başvuru Takip >>> Belge Başvurusu>>> Belge adı alanında "Soyadı değişikliği nedeni ile belge yenileme (evlilik-boşanma)" seçimini yapacak butonlar yok.

181'a aradım. Kimlik bilgileri sekmesinin altında evlilik cüzdanını kaydetmem söylendi. Ben de kimlik bilgilerinde ara butonuna basarak bilgilerimi güncelledim. Ardından evlilik cüzdanımda soyadı bilgilerimin olduğu sayfayı burayı e-imza ile kaydettim.

Şimdi merak ettiklerim, belgem değişecek mi? Sistemde yeni belge başvurusu yapamadım haliyle, sadece bu belgeyi ekledim. Hala, eski soyadım ile aldığım mobil imzamı kullanabilir miyim?

Yardımınız için teşekkürler,

5. İrem Bengisu Erol

Arkadaşlar bu konuda bilgisi olan yok mu, evlendikten sonra mobil imzanızı ne yaptınız? hepiniz bekar mısınız aaa :)

6. gozdekirbas

gozdekirbas CMNet Üyesi

Bende bakanlıkla bu konu hakkında görüştüm. Ben ilk önce kimlik bilgilerimi düzeltmeden başvuru yapmıştım. bakanlıktan aradılar red edileceğini önce kimlik bilgilerimi düzeltmemi söylediler o arada da hala eski soy isminle imza atıyorsun onu da düzelt öyle başvur dediler. Ancak hala mobil imzam eski soyadımla turkcell bilgilerimi yeniledi ama imzam değişmedi bu nedenle belgemi de yenileyemedim.

7. İrem Bengisu Erol

Türkcell bilgilerinizi yenilediyse eğer soyadınız değişmiş olmalı değil mi? İmzam değişmedi demişsiniz ama, o zaman Türkcellin yenilediği bilgiler neydi?

8. :kptmya: mobil imzada sıkıntı olmaz diye düşünüyorum.

9. Sedat Azizoğlu

Sedat Azizoğlu CMNet Üyesi

İmzanın sizin tc nize yani size ait olması yeterlidir.

10. hoşgeldiniz sedat bey :)

11. İrem Bengisu Erol

Teşekkür ederim Sedat Bey. Sizi burada görmek güzel..

12. Gözde Yaşar

Gözde Yaşar CMNet Üyesi

Merhaba belgenizi yenileyebildiniz mi, bende aynı sebepten yenilemeye çalışıyorum ancak sistem sürekli hata veriyor

13. Merve Kübra

Merve Kübra CMNet Üyesi

Merhaba;
    Evlilik ya da başka bir sebeple kimlik bilgilerinizdeki herhangi bir değişiklik direk mobil imzanızın iptaline sebep oluyor arkadaşlar.
    Süresi dolmamış olan mobil imzam için kimliğimi değiştirdikten bir hafta sonra Turktrust tan aradılar ve imzamı iptal ettiler.
    Yeniden başvuru yapmam gerekiyormuş. Yönetmelik böyleymiş kimlik bilgileri değiştiği için mobil imzanızı yenilemeniz gerkiyor.
    İzin sürecinde sıkıntı yaratabilir. bilginiz olsun istedim.

A_K Özalp bunu beğendi.
  14. Pınar Pelit Demir

Pınar Pelit Demir CMNet Üyesi

Tarif edildiği üzere bilgilerimi güncelleyip dosyayı yükledim mobil imza ile de imzaladım herhangi bir sıkıntı yaşamadım şimdilik "Çevre görevlisi belge başvurunuz ilk mesai gününde yetkililere iletilecektir" diye mail aldım. Fakat sormak istediğim belgem yenilendikten sonra mobil imza da değişilik yapmam gerecek mi ?

15. Beyda Kaya

Beyda Kaya CMNet Üyesi

Eğer mobil imzan eski soyadına göre ise başvurunu "Başvuru sahibinin soyadı ile e-imzadaki soyadı farklı" nedeniyle red alınacaktır. önce mobil imzanı güncellemen gerekiyordu. En azından benim öyle olmuştu

A_K Özalp ve Pınar Pelit Demir bunu beğendi.
  16. Pınar Pelit Demir

Teşekkürler Beyda Hanım ama yanlış yorumlamadıysam başvuru sahibi benim eski soyadımla basvuru yaptım değişmesi için, mobil imzamda eski soyadımla yani ikisi de uyumlu olmuş olmuyor mu ?

17. Beyda Kaya

Beyda Kaya CMNet Üyesi

Eski soyadınla ve mobil imzanla başvuru yaptığında sistem senin yeni soyadını nasıl bilecek ki? öncelikle yapman gereken işlemler aşağıdaki gibi olmalıydı.

1. Kişi bilgileri sekmesinde Belge Başvurusu adımına gelerek, Belge adı kısmında

"Medeni hal değişikliği nedeniyle belge yenileme" seçeneğini seçerek belge başvurusu yap'a tıklamanız gerekiyor.

2. Başvuruyu başlattıktan sonra Kimlik Bilgileri adımına gelerek, TC numaranızı yazarak ara butonuna basmalısınız. Yeni bilgileriniz otomatik olarak gelecektir.
    3. Kimlik Bilgileri adımında değişiklikleri kaydet diyerek yeni soyadınıza göre bilgilerinizi kayıt etmelisiniz.
    4. Tekrar Belge Başvurusu adımına gelmeniz gerekmektedir. burada evlenme cüzdanınızı sisteme yükleyerek başvuruyu tamamlamalısınız.

Ancak evlenme cüzdanını imzadığınız mobil yada e-imza yeni soyadınıza göre düzenlenmiş olmalı.

Sistem değişmediyse Kasım ayında yukarıda tanımladığım adımları yaparak belge yenileme yapmıştım. Hatta e-imzam ile yeni soyadım uyuşmadığından ilk seferde red olmuştu.

Umarım yardımcı olmuştur .

A_K Özalp ve Pınar Pelit Demir bunu beğendi.
  18. Pınar Pelit Demir

O zaman büyük bi ihtimal benimki de red olacaktır, dediğiniz sıralamayı uygulamadım :krktm: Bakanlıktan dönüş bekleyeceğiz :(

19. Merve Kübra

Merve Kübra CMNet Üyesi

E-imza nız soyadınız değiştiği anda iptal edilmesi gerekiyor. son kullanma tarihine 2 yıl olduğu olduğu halde evlendikten sonra e-imzamı aldığım şirket beni aradı imzamı iptal edeceklerini söyledi ve iptal ettiler. Kimlik bilgileir değiştiği için e imza geçerli olmuyormuş. Ancak onlar durumu fark edene kadar e-imzam geçerli miydi onu bilemiyorum.

Soyadı değişikliği nedeni ile çevre görevlisi belgesi yenileme işlemleri konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Çevre görevlisi belgesi alınması işlemleri

21.11.2013 tarih ve 28828 sayılı Çevre Görevlisi Çevre Yönetim Birimi ve Çevre Danışmanlık Firmaları Hakkında Yönetmelik'te belirtilen, ilk kez çevre görevlisi belgesi alacak kişilere eğitim ve sınav şartı getirilmiştir, bakanlıktan eğitim ve sınavlar ile ilgili duyuru yapılmadığı için belgelendirme sürecinin nasıl ilerleyeceği kesin değildir fakat biz yönetmeliği baz alarak işlemleri...
  2. Tüm Çevre Mühendisleri Çevre Görevlisi Belgesi Alıyor

Merhaba arkadaşlar, Çevre Mühendislerininde Sınava Tabi Tulacak konu taslak ama en kısa sürede bütün Çevre Mühendisi Arkadaşların Belgesyi almasını sağlayalım. Sevgi ve Saygılarımla.
  3. Çevre görevlisi belgesi ve çevre izinleri hakkında

Herkese selamlar, Forumda araştırdım bulamadım, Çevre Görevlisi belgesini Çevre ve Orman bakanlığından alanlar herhangi bir güncelleme yapmalılar mı? Bir de , çevre görevlisi belgesi sahibi olup, aynı zamanda bir firmanın sahibi olan kişiler, kendi firmaları ile ilgili çevre izinleri işlemlerini yürütebilir mi?
  4. Çevre görevlisi değişikliği

tat tesisimiz için e izin sisteminden gfb aldık ve gfb alan arkadaş işten ayrıldı, onun çıkışını yapıp yeni çevre görevlisi arkadaşı sistemde atamak için yapılması gereken bişey varmı, olan izin ve lisanslar sisteme tekrar kayıtmı edilecek yoksa otomatik görünüyormu? konu hakkında bilgisi olan var mı?
  5. Çevre görevlisi atama işlemleri

merhaba, bir konuda kafam karıştı daha önceden cevaplanmış ise kusura bakmayın ama sorunuma çözüm olacak bir cevap bulamadığım için açıyorum bu başlığı.sorunum şu, çevre görevlisi olarak şu an çalıştığım tesiste çevre bilgi sisteminde görlüyrum. fakat ben kendi cevre iznı e- izin kısmına yani kendi kişisel sayfamda herhangı bır ıslem yapmadım. ne yapmam gerek. çalıştıgım tesıs kayıtlı ve...
  6. E-Çevre İzinleri Ek-2 Kapsamında Tesis için Çevre Görevlisi Atama İşlemleri Hk.

Arkadaşlar çevre görevlisi belgesinizi aldınız ve Firmaya bağlı Ek-2 kapsamlı tesiste çevre görevlisi olarak işe başladınız. E-Çevre İzinleri protokol işlemleri şu şekildedir; Protokol işlemi e-izin sisteminde yapılacağı için ayrı olarak belge üzerinde protokol yapmanıza gerek yoktur. Hem Çevre görevlisi olarak sizin hem de İşletme yetkilinizin mobil imza yada e-imzasının olması mutlaka...
  7. Çevre görevlisi belgesi işlemleri

Merhaba meslektaşlarım,bir konuda yardımlarınızı isticem. Çevre Görevlisi belgesinin alım işlemleri hakkında net bir fikri olan var mı? Şimdiden teşekkürler. :)
  8. Çevre görevlisi belgesinde e devletden alınan mezuniyet belgesi kabul edilecek

21.11.2013 tarihinde yayımlanarak 01.01.2014 tarihinde yürürlüğe giren (Değişik:06/05/2014-28992) Çevre Görevlisi, Çevre Yönetim Birimi ve Çevre Danışmanlık Firmaları Hakkında Yönetmeliğin 6 ncı, 7 nci ve 16 ncı maddeleri kapsamında Çevre Mühendisliği Bölümü mezunu olup,çevre görevlisi belgesi almak isteyenler için “Çevre Görevlisi Eğitimleri” düzenlenecektir. (Bu eğitimler mevcut çevre...
  9. Çevre görevlisi belgesi nasıl alınır ?

Çevre görevlisi uzaktan eğitime katılan çoğu arkadaşın yaşadığı en büyük sorun, eğitim bittikten sonra sertifikayı almaktır. Bu videodaki adımları dikkatli bir şekilde uyguladığınızda sorununuzun çözüleceği kanısındayım. [MEDIA]
  10. Çevre görevlisi vize yenileme eğitimi /16.11.2016

Bakanlığımız tarafından 2010-2011 ve 01 Haziran 2012 tarihine kadar Çevre Görevlisi Belgesi alan ve 01 Haziran 2017 tarihine kadar belge geçerlik süresi bulunan Çevre Görevlilerine yönelik vize yenileme eğitimi düzenlenmesi planlanmaktadır. ► Çevre Görevlisi Vize Yenileme Eğitimi Uzaktan eğitim şeklinde olup başvurular ve eğitim internet üzerinden yapılacaktır. ► Eğitime katılacak adayların...