• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Tehlike madde güvenlik danışmanı

KübraNur

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Yok
TMGD yi bir çok iş başvurusunda görmüşlüğüm var. Bu danışmanlık için ne düşünüyorsunuz acaba fikirleriniz benim için önemli. Alan veya almayı düşünen var mı aramızda.

Yaklaşık 1 yıldır TMGD görevini yapıyorum.Alınan tesislere ve proseslere göre işin yükü biraz değişmekte.Çevre danışmanlığına nazaran daha az yorucu bir meslek.Ayrı bir iş kolu olarak değerlendirilebilir.Tabi sınavı geçerseniz :)

@Boranss
Sanırım sizde eğitim aldınız veya alacaksınız. Önerdiğiniz bir kurum varmı bu eğitim için.

Tmgd yaparken aynı zamanda çevre danışmanlığı yada mühendislik çalışılabiliyor muyuz? Yani tmgd ek gelir olarak yapılabilir mi ben tmgd yaparlar farklı bir yerde çalışamaz diye biliyordum

@mert053

TMGD yaparken başka bir yerde çalışma durumu malesef yok.Çift sigorta olayı yok.Tam zamanlı olarak sigorta yatar ve başka bir iş yapamazsınız.

@Aydınnur
Facebookta TMGD 'yle ilgili grup vardı orada yüklü sınava yönelik soru ve cevapları vardı, onlarlar yararlı olur.

@ECE NUR YEŞİL
Danışman firmaları tmgd ile sigorta gösterip iki iş birden yaptırıyor herhalde. Çevre görevlisi sigortada çalışmış gösterilmiyor. Tmgd iş yeri sayısıda azaldığı için ne kadar doğru almak bilemedim.
Cevap için teşekkürler

Tmgd yapan kişinin baktığı iş sayısı 8 ile sınırlandı ve dediğimiz gibi başka yerde çalışma hakkı yok. Bir tmgd firmasında çalıştığımızda fazla bi geliri olmaz diye düşündüm

@mert053

TMGD ücretleri normal bir çevre danışmanı ücretinden daha fazla ama arasında çok fazla fark yok tabiki. Hizmet alımları da çevreye göre bir tık fazla olabiliyor.

Arkadaşlar merhaba,
Doğru anladım sanırım tam zamanlı çevre mühendisi olarak çalıştığım firmada aynı zamanda tam zamanlı tehlikeli madde güvenlik danışmanlığı yapamıyorum öyle mi?

@rabiakoc
Çalıştığınız firma dışardan çevre danışmanlık hizmeti alıyor mu yoksa çevre danışmanı olarak siz mi görünüyorsunuz?

Eğer firma dışardan danışmanlık hizmeti alıyorsa sorun olmayacaktır. Hem mühendislik görevinize devam edebilir hem de tmgd olarak çalışabilirsiniz. Sigortanızı da tmgd olarak yatırırlar.