• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Tehlikeli atık beyanları

E. Cihan

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
N/A Environment
Sistem Eylül ayında yeniden açılacak deniyordu ancak henüz bir haber yok. Bilgisi olan var mı ?

@Yasemin Aslantürk

Öncelikle çok teşekkür ediyorum Yasmin Hnm;
Öncelikle listede ötl yok. yani yükemiyorum.
yıl içerisinde 2 ayrı motor yağı gönderimi yaptım. analiz yaptırmadım ve sanırım alan firma zaten 3. kategori olarak alıyorum çok önemli değil dedi.kalitesiz olarak adlandırılan, başka yağlar ile karışma ihtimali olan yağın kategorisi 3. tür dimi? önce bundan bir emin olayim.
sistemde girdiğimiz değer yıllık toplam değeri gireceğiz sanırım. doğru mudur?
birde işlemin nerede yapıldığı sorusu ne demek? atık üretiminin nerede olduğunu mu kastediyor?
atık işleme yöntemi derken ne kastediyor? en son petder geldiğinde uatfleri de aldı sadece d formu fotokopisi var. b formalarını bertarafçıya doldurtup öyle getiriyor ki bu bir iki ayı buluyor. ben nerede bertaraf edildiğini bilmiyorum hatta henüz bertaraf edilmemişte olabilir.

birde bu değerleri kaydediyoruz ve iş bitiyor mu? bu mudur yani? uatf yi yükleseydik iyiydi ya. :)
kaydet dedikten sonra değişiklik yapılıyor mu?
birde ocakta gönderilen tehlikeli atıkları 2012 sistemine yükleyip yüklemem konusu var kesin bir şey söylenmemiş. sizce nedir?
soruları daha çoğaltabilirim de abartmayım dimi :)

"Genel İlkeler-Madde 5:

f) Atık Yönetimi Genel Esaslarına İlişkin Yönetmeliğin EK-IV’ündeki 09 01 Fotoğraf Endüstrisi Atıkları başlığı altında yer alan atıklar ile tek seferde 50 kg altında taşınacak olan tıbbi atıklar hariç diğer atıklar için lisanslı araçla taşıma zorunluluğu bulunmamakla birlikte bu atıkların kayıt altına alınabilmesi için basılı UATF kullanılır ve atığın teslim edildiği lisanslı geri kazanım/bertaraf tesisince kayıt altına alınır.
ğ) Tıbbi atıklar hariç olmak üzere 50 kg altında olan atıkların kargo ile taşınması ancak uluslararası tehlikeli yük taşımacılığına ilişkin belge almış olan kargo şirketlerince yapılır."

uluslararası tehlikeli yük taşımacılığına ilişkin belge almış kargo firması biliyor musunuz? bizim farklı illerimizde ofis atıkları da olsa çok az miktarda tehlikeli atık çıkmakta; bunları firmalara göndermekte sıkıntı yaşanıyor. hem miktar çok az olduğu için hem de kayıt altına alma kısmı çok net yapılamadığı için.. nasıl bir yol izlemek lazım sizce?

evet yeni bir sorunla karşınızdayım :) şimdi ünlü bir iş makinesi firmasının yetkili servisi ile bizim aramızda bir bakım anlaşması var ve iş makinelerimizden bakım sonrası çıkan yağları 0cak 2012 tarihinden haziran 2012 tarihine kadar almışlar. ben haziranda başladım ve o tarihte sonra gelmediler. şimdi asıl soru; elimde 6-7 tane atık yağ tutanağı var. UATF falan değil. sadece atık yağ tutanağı. firmanın kendi logosu falan var. firma biz yetkili servis olduğumuzdan burada toplayıp petdere veriyoruz diyor. e bende petdere veriyorum ve bunlar uatf de düzenlememişler hiç. kafam karıştı.:kötü: biz elimizdeki yağların beyanlarını yapıyoruz zaten dedi de atığın üreticisi biz değil miyiz? :kötü:

evet yeni bir sorunla karşınızdayım :) Maşallahınız var sizdede sorunlar bitmiyor;) şimdi ünlü bir iş makinesi firmasının yetkili servisi ile bizim aramızda bir bakım anlaşması var ve iş makinelerimizden bakım sonrası çıkan yağları 0cak 2012 tarihinden haziran 2012 tarihine kadar almışlar.Bakım firmalarının almaması gerekiyor çünkü atık üreticisi sizsiniz ve siz atığınızı lisanslı firmalara ancak verebilirsinz ben haziranda başladım ve o tarihte sonra gelmediler. şimdi asıl soru; elimde 6-7 tane atık yağ tutanağı var. UATF falan değil. sadece atık yağ tutanağı. firmanın kendi logosu falan var. firma biz yetkili servis olduğumuzdan burada toplayıp petdere veriyoruz diyor.onlardan ...... fimasının bakım ilşlemleri sonucu şu kadar yağ çıkmıştır ve bu yağ PETDER firması ile bertaraf edilmiştir şeklinde bir yazı alın ve bertarafa ait UATF isteyin e bende petdere veriyorum ve bunlar uatf de düzenlememişler hiç. kafam karıştı.:kötü: biz elimizdeki yağların beyanlarını yapıyoruz zaten dedi de atığın üreticisi biz değil miyiz? :kötü: bundan sonra atık yağları vermeyin

merhaba arkadaşlar, atıklarımı gönderdiğim tesisin lisans süreci sonunda başvurusu kabul edilmemiş ve GFB' si de 04.11.2012 tarihinde sona erdi. ben bu tarihe kadar atık yolladım ve sonra atık göndermeyi durdurdum. şuan beyan yaparken bertaraf tesisleri arasında bu tesisi göremiyorum ve beyanımı yapamıyorum. bakanlıkta bir çok yeri aradım ama doğru kişiyle bir türlü görüşemedim. başına böyle birşey gelen var mı veya yardım edebilecek biri?