• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Tehlikeli atık beyanları

E. Cihan

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
N/A Environment
Sistem Eylül ayında yeniden açılacak deniyordu ancak henüz bir haber yok. Bilgisi olan var mı ?

Kapasite Raporumuz tek.SGK daki NACE kodumuzu 1.sırada girdim.İşletmede yapılan 2 asıl iş var.2. asıl işin NACE kodunu da 2. sırada girdim.

@radres
Bu arada ben de atık beyanını Ok ledim ve çıktıyı aldım ama tesis adı ve adresi benim de gözükmüyor.Ne yapmamız lazım?Bilen arkadaşlar var mıdır acaba?

link üzerinden ve yönetmelikte belirtilen formla bildirmeniz gerekir, yalnız atık yağlar kont. yönetmeliği taslak halinde şuan yeni taslak çıkarsa yönetmelikteki form kullanılmayacak

@Yasemin Aslantürk
Bu durumda yanlış anlamış olmamak adına:
  • Atık yağlar da tehlikeli atık bildirimi ile beraber yapmamız gerekmekte
  • Diğer tehlikeli atıklar için ilave bir form doldurulmamakta
Doğru mudur?

arkadaslar sacma olmazsa bir sorum olacak:) simdi 2012 yili icinde biriktirdigimiz atiklari 2013 ocak ayinda gonderiyoruz diyelim. bu durumda beyanini 2013 yilindami yapicaz yoksa 2014 yilindami? yani atik aslinda 2012 yilinda birikti ama gonderimi sonucta 2013 te olmus oluyor bu durumda 2014 temi beyan yapilmali?

@funda t. kurt
2013 beyanına kadar tehlikeli atıklarınızın durumu ne ise girmeniz gerekiyor örenğin 2013 yılı şubat, ayı betarf ettiniz bunu sisteme girmelisiniz yada bertaf edemediniz stok diye belirtmeniz gerekir.

@Yasemin Aslantürk

Şimdi 2012 yılında oluşan ama 2013 yılının ilk üç ay içerisinde geri kazanım/bertarafa gönderilen atıkları sisteme (stok atık dışı) kayıt mı etmemiz gerekmektedir. Söylediğinizden bunu anlıyorum.

bir önceki yıl yani 2012 nin beyanları olmıcak mı 2013 ü de mi beyan edicez ama sistem şimdiden açık eğer dediğiniz gibi olsa şimdiden açılır mıydı

Kesinlikle stok atık olarak kaydedilmeli. Denetimlerde de sorun yaşanmaz. Tabi bu atıkların ilgili yönetmeliklere göre zamanında bertaraf/geri kazanıma gönderildiğine dair UATF muhakkak olmalı.

Arkadaşların şunu net olarak bilmesi gerekir diye düşünüyorum.

2012 yılında 15 02 02* atık kodunda atık tesisin tehlikeli atık alanında birikmekte.

Siz bunu 2013 yılında Şubat Ayında gönderdiniz. Atıyorum bu atık 300 kg.

Siz bu atığı stok atık olarak 350 kg olarak sisteme beyanını yaptınız ise, bunu yetkililere anlatmak güç. Miktarlarda tam aksi bir durum olursa 50 kg da 2013 yılında oluştu toplu olarak gönderdik diyerek durumu izah etme şansı yüksek.

@CMNet Okuru
Teh. atık. kont. yönt.
atık üreticisinin yükümlülükleri
g) (Değişik:RG-30/3/2010-27537) (1) Atık beyan formunu her yıl takip eden yılın en geç Mart ayı sonuna kadar bir önceki yıla ait bilgileri içerecek şekilde Bakanlıkça hazırlanan web tabanlı programı kullanarak doldurmak, onaylamak ve çıktısını almak ve beş yıl boyunca bir nüshasını saklamakla,

yahu kaç gündür bu atık beyanını yapmak için bilgi topluyorum. ama bir arpa boyu yol alabilmiş değilim. GFB falan iyi de bu atık beyanı çok skıntılı ya. belkide ben gözümde büyüttüm:( zaten toplantı tutanağına da işlendi:(( bir an evvel yapmam lazım ama hala bişe anlayamadım ya:(