• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

UATF hakkında

Merve Ö.

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
yok
Merhaba
Bir firmamiz UATF doldurarak tehlikeli atiklarini bertaraf firmasina gondermistir. Bertarafcilar yesil nushayi bizim firmamiza vermisler. Ben bu yesil nushayi il cevreyemi gondermeliyim. Gonderirsem bizim firmamizda kalmasi gereken UATF formu hangi renkte? Renklere gore bana ne yapilmasi gerektigi ile ilgili bilgi verirmisiniz?

peki bu şekilde olsa bile ben UATF nin A formunu bakanlığa iletmem gerekir mi? ayrıca teşekkür ederim ilginize :) @ns_415

@nrhyt

Kusura bakmayın ama bu formu bakanlığa iletirseniz çevre mühendisleri yada danışmanlara karşı olan müdürlük ön yargısını arttırırsınız. Tehlikesiz atık için UATF formu nedir?

Bana gönderilen formun kopyasında 'bertarafçı formun A kopyasının bir suretini bakanlığa göndermekle yükümlüdür' yazıyor. Ona istinaden soruyorum farkettiyseniz soruyorum bilgi almaya çalışıyorum arkadaşlar yardımcı oldular sağolsunlar. Anlaşılan firma yanlış anlamış tehlikesiz atıklar için de UATF hazırlamış. @Arif Öztürk

Merhaba, bazı illerde motat sistemine geçileceği için uatf satışlarının bittiği söyleniyordu. Şu an İstanbul için de uatf satışı durdurulmaya başlanmış. bundan sonra kullanılmayacak deniyor ancak benim konuştuğum bir tıbbi atık tesisi motata atık girişi yaparken uatf form no da girmeleri gerektiğini söylemişti.
Bu durum hakkında bilgisi olan var mı? Bundan sonra ne yapacağız?

Gene kendi topuma kendim koştum : ) aynı soruyu soracaklar için yapıştırayım buraya da,

Araç Takip Servis Sağlayıcısı (ATSS) olarak Seyir Mobil Yazılım Elektronik Oto. Sis. San. ve Tic. A.Ş.?den hizmeti alan (Seyir Mobil?e ait mobil cihaz kullanan) Atık Taşıma Firması ile atık taşıma işlemi yapan Atık Üreticilerinin Dikkatine;

Bakanlığımızca gerçekleştirilen MoTAT yazılım güncellemesi sonrasında test işlemlerini tamamlayan Seyir Mobil Yazılım Elektronik Oto. Sis. San. ve Tic. A.Ş. mobil cihaz yazılım güncelleme işlemlerini tamamlamıştır.
Anılan firmadan ATSS hizmeti alan (Seyir Mobil?e ait mobil cihaz kullanan) atık taşıma firması ile, atık gönderim işlemi yapılırken Basılı UATF (Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüklerinden satın alınan) kullanılmayacaktır. Yeni yazılım güncellemesi ile mobil cihaz ekranı üzerinde UATF numarası giriş alanı kaldırılmıştır. Yükleme esnasında mobil cihaza TKN ve TDN girişi yapılmasıyla birlikte sistem tarafından ?Taşıma Numarası? (basılı UATF?nin yerine geçen) otomatik olarak oluşturulacaktır.
Atık Gönderim işlemi için;
1-Atık Üreticilerinin, Atık Yönetim Uygulaması üzerinden ?Atık Gönderim İşlemleri? menüsünün altında yer alan ?Taşıma Talebi Ekleme? ekranından çevrimiçi atık taşıma talebi yapması,
2-Atık yükleme esnasında, Çevrimiçi atık taşıma talebi yapması sonucu oluşan Taşıma Kontrol Numarası (TKN) ve Taşıma Doğrulama Numarası (TDN)?nın ilgili taraflarca mobil cihaza giriş yapılması,
yeterlidir.

?Taşıma Numarası? , Atık Yönetim Uygulaması üzerinden taşımanın paydaşları olan atık üreticisi, taşıma firması ve atık işleme tesisi tarafından görüntülenebilecektir.

Bilgilerinize.