Aat kimlik belgesi

İbrahim ÇAMLI

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Mavi Sinerji Çevre Danışmanlık
Sanırım muafiyet yazınız mevcut. Evet sisteme muaf olduğunu belirtmek gerekiyor. Tabi sebebiyle birlikte örneğin; atıksuyum oluşmuyor, kanal bağlantı yazım var veya vidanjör hizmeti alıyorum.

Gizem Onursoy

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
SİO ÇEVRE MÜHENDİSLİK
AAT Kimlik Belgesi EÇBS üzerinden ne şekilde yapılacak?
Bilgisi olan / süreci tamamlayan var mı?

Olgaç Sürmelihindi

Çevre ve İnşaat Mühendisi
Yönetim Grubu
Web Sitesi
www.linkedin.com
Firma
ÇİMKO ÇİMENTO VE BETON SAN. TİC. A.Ş.
@Gizem Onursoy
eçbs üzerinden gerekli bilgileri dolduruyorsunuz. Sonra 450 tl kimlik belgesi parasını referans numarası ile halkbankasına yatırıyorsunuz ve dilekçe ile beraber ek 1 başvuru formunu dolduruyorsunuz ve dekont ile beraber il çevre müdürlüğüne veriyorsunuz. Sonra onlar size aat kimlik belgesini veriyorlar.

Merve Başak Türkmen

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Noya Çevre
Arkadaşlar merhaba, AAT Kimlik Belgesi için başvuruda bulundum. Sistem güncellendikten sonra bütün bilgileri girdim ancak arıtma verimini nereden gireceğimi bulamadım. Bilgi kontrolü dediğim de sadece arıtma verimi ve güncelleme tarihi boş görünüyor. Bu konuda bilgisi olan var mı

Önceki cevapları görüntüle…

Mahmut Cimşit

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
MAKİNE İHTİSAS OSB
Arıtma tesisinize göre değişmektedir. genel olarak KOİ kabul edilir.

lizzie

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
....
Merhaba arkadaşlar, yüzeysuyu çöktürme havuzları için aat kimlik belgesi almaya gerek var mı?

Olgaç Sürmelihindi

Yönetim Grubu
Web Sitesi
www.linkedin.com
Firma
Yıldız hanım merhaba, size aat kimlik belgesi ile ilgili maddeleri burada paylaşıyorum. Eğer siz yüzey suyunu çöktürme havuzunda dillendirip tekrar proseste kullanıyorsanız o zaman aat kimlik belgesi almanız gerekir. Hazır beton tesislerinde proses sularını çöktürme havuzunda dinlendirip tekrar kullandığımız için kimlik belgesi aldım. Ancak bazı tesislerde kanal alt yapısı bulunan firmalara kanal bağlantı izin belgesi veya bağlantı kalite kontrol ruhsatı verildiğinden dolayı aat kimlik belgesi alınmasına gerek yoktur.

Ekli dosyalar

lizzie

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
....
Biz de yağmur suları toplanıp yolların sulanmasında kullanılmaktadır. Hatta konu ile ilgili Atıksu Arıtma/Derin Deniz Deşarjı Tesisi Proje Onayı Genelgesi hükümlerinden muaf yazısı aldık.

farukayhanaydın

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
gürün plastik
Merhabalar ;
çalıştığım tat firmasında oluşan atıksular fosseptikte biriktirilip vidanjörle çekiliyor bu sisteme bu tarz tesislerinde kayıt olması gerekiyor mu ?

Olgaç Sürmelihindi

Yönetim Grubu
Web Sitesi
www.linkedin.com
Firma
Merhaba , tat firmalarının aat kimlik belgesi almasına gerek yoktur. Sonuçta suyu alıcı ortama deşarj etmiyor veya proseste tekrar geri kullanmıyor. Yalniz atıksu bilgi sistemine kullanılan su, oluşan atıksu vb. Bilgileri girin.

taze mühendis

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
yok
Bu kimlik belgesinin bir süresi yoktur değil mi arkadaşlar? Bir kere alınması yeterli oluyor mu? Bir de üzerinde yazılı kişi çalışmıyorsa artık bir şey yapmak gerekir mi?

Olgaç Sürmelihindi

Yönetim Grubu
Web Sitesi
www.linkedin.com
Firma
Merhaba, kimlik belgesi aldığınız arıtma tesisi veya çökeltim havuzunda kapasite artışı olmazsa yenilemenize gerek yoktur. Kimlik belgesi üzerinde eski çalışanın ismi yazıyorsa sıkıntı olmaz.

esra esra

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
jjk
merhaba arıtma tesisi kimlik belgesi aldıktan sonra ünvanımız değişti. belge üzerinde güncelleme yapmamız gerekiyor mu? Gerekiyorsa hangi basamakları izlemeliyim.

Oğuzhan Keskin

Kahramanmaraş İl Temsilcisi
Etkinlik Grubu
Firma
.
Arkadaşlar Merhaba,

Danışmanlığını yaptığım bir derin deniz deşarj tesisinin aat kimlik belgesi mevcut. Fakat fark ettim ki kimlik belgesinde yazan debi, kapasite ve çamur miktarları vs. yanlış yazılmış. Bunları sistemde güncelledikten sonra tekrar kimlik belgesi çıkarmam gerekiyor mu?

Çıkarılması gerekiyorsa bunu nasıl yapmam gerekiyor? ve ilk kimlik çıkartırken yatırılan harcı tekrar yatırmam gerekiyor mu?

Konu hakkında bilgisi olan var mı?

Olgaç Sürmelihindi

Yönetim Grubu
Web Sitesi
www.linkedin.com
Firma
Oğuzhan Bey Merhaba,

Siz sistem üzerinden gerekli düzenlemeyi yaptıktan sonra durumu anlatan bir dilekçe yazarsınız ve ekine önceki aat kimlik belgesini ekleyerek yenileyebilirsiniz. Sistem üzerinden il çevre müdürlüğü onaylama yapar ve yeniden kimlik belgesini çıkartır. Tekrardan harç bedeli yatırmanıza gerek bulunmamaktadır.

elifocal

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
ODAK madencilik
Merhabalar,

Danışmanlığını yaptığım bir firmanın aat kimlik belgesi alması gerekiyor atıksu bilgi sisteminden tüm bilgileri doldurdum ama referans numarası çıkmadı referans numarasını nasıl alıyoruz ?

Şimdiden teşekkür ederim.

Şafak Yılmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.yesildanisman.com
Firma
YEŞİL DANIŞMAN

Mahmut Cimşit

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
MAKİNE İHTİSAS OSB
boşuna uğraşmayın para vermeyecekler gibi bir durum var Ankara'da.

nil_ayy

Kayıtlı Kullanıcı
Merhaba, danışmanlığını yapmış olduğum kömür eleme paketleme tesisinde 40, 40, 60 ve 70 m3 hacimlik 4 adet çöktürme havuzları mevcuttur. Bu çöktürme havuzlarında biriken su yağmur suyu drenaj alanından kaynaklanan sulardır ve tozumayı önlemek amacıyla kullanılmaktadır bu durumda da atık su kimlik belgesi almamız gerekiyor mu ?

Olgaç Sürmelihindi

Yönetim Grubu
Web Sitesi
www.linkedin.com
Firma
Nilay Hanım Merhaba, çökeltme havuzunda biriken atıksuları yeniden kullandığınız için AAT Kimlik belgesi almanız gerekir.

1580117688640.png

Olgaç Sürmelihindi

Yönetim Grubu
Web Sitesi
www.linkedin.com
Firma
@nil_ayy Üstadım merhaba, başvuru formuna AAT Kapasitesine toplam olan 210 m3 'ü yazmanız gerekmektedir. Ayrı ayrı form doldurmanıza gerek yoktur. AAT Kimlik belgesini bütün havuzları kapsayacak şekilde alacaksınız.

nil_ayy

Kayıtlı Kullanıcı
Merhaba @Olgaç Sürmelihindi Kömür depolama tesislerinde bildiginiz gibi perdeler mevcut bu perdelerin boyunu danismanligini yaptığımız tesis yükseltecek de (tabi her tarafı değil tesiste 50 metrelik bir yerin perdeleri yükseltilecek) bunun için il çevreye haber vermemiz gerekiyor mu? zaten önemli olan kömür yığınlarının perdeleri aşmaması