Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Aat proje onay dosyası

Konu, 'Atıksuların Arıtılması' kısmında folge tarafından paylaşıldı.

 1. folge

  folge CMNet Üyesi

  Arkadaşlar merhaba,

  Atıksu Arıtma Tesisi Proje Onay Dosyası hazırlayan arkadaslar daha hakimdir konuya,
  Dosya hazırlarken projede adı geçen teknik kadronun (mühendislerin) diploma, imza beyannameleri ve özgeçmişleri dosyaya konuluyor.

  Bu evraklardan imza beyannamesinin orjinalini istiyorlar ama Diplomaların oner onaylı fotokopisini mi yoksa sadece fotokopilerini istiyorlar.?????

  AAT Proje Genelgesinde (2014/4) diplomalar için birşey belirtilmemiş...

  Bu konuda yardımcı olacak biri varsa çok sevinirim.
  Kolay gelsin arkadaslar.
   
 2. Çiğdem Aksoy

  Çiğdem Aksoy Genel Yönetici

  il müdürlüklerinin insiyatifine bırakılmış bu. gerçekten bir o kadar da sıkıntılı bir durum. imza beyannamelerinin ve diplomaların noter onaylı orijinal belgeleri isteniyor gerçekte. ama asıl belgeleri koymadan fotokopilerini saklamanız gerekiyor. eğer dosyanızda eksiklik bildirirlerse fotokopi imza sirkülerini eklemeniz gerekecek.
  bu nedenle önerim; proje dosyanızda ilk gönderdiğinize fotokopi imza beyannamesi ve diplomaları koymayı biraz ikna kabiliyeti, biraz alttan alma, biraz samimiyet, biraz güler yüz, karşı tarafa kabul ettirmeniz. eğer dosyanızda sıkıntı yoksa sonradan göndereceğiniz dosyalardan birine orijinal belgeleri takabilirsiniz. aynı şekilde de eğer eksiklik bildirirlerse eksikleri tamamladıktan sonra hazırladığınız dosyaya yine fotokopi belgeleri koyun. çünkü ilk incelemede göremedikleri eksiklik varsa sonradan düzeltme yapıp gönderdiğiniz dosyada da eksiklik bildirebilirler. en son dosyanızda sıkıntı yok çoğaltıp tekrar gönderin derlerse dosyanın birine orijinal belgeleri takarsınız. genelde ilk dosyada isteniyor. sonra sizin gönderdiğiniz dosyalardan fotokopileri çıkarıp asılları takıyorlar bence karışık zahmetli bir iş. fotokopileri ilk aşamada kullanmakla onların işini kolaylaştırıyoruz tabi anlayana :) bir sonraki genelgede bunu net belirtirlerse daha iyi olur.
   
  folge ve Gülfem Polat bunu beğendi.
 3. hepaistos

  hepaistos CMNet Üyesi

  Bir ile geçmişte orjinal bir belge sunduysan o dosyada mevcut olduğunu söyle yada ile git aslı gibidir yaptırarak noter maliyetlerinden kurtulabilirsin. Onlarda memur ortada sahte diplomalar cirit atıyor hak vermek lazım.
   
 4. folge

  folge CMNet Üyesi

  @Çiğdem Aksoy evet haklısınız.
  çok teşekkür ederim Çiğdem hanım, yapacak birşey yok istenileni yerine getireceğiz :)
  aydınlattığınız ve bilginizi paylaştığınız için teşekkür ederim
   
 5. cm.mervan

  cm.mervan CMNet Üyesi

  2014/7 genelgesi en son halidir. Ordan inceleyin bence . @folge
   

İlginizi Çekebilir

IMG-20170316-WA0000.jpeg
Arkadaşlar merhaba resimde proses sonucu oluşan atık orneklemeleri bulunmaktadir. Daha detayli bilgi verilecektir.
SAM_0490.JPG
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...
indir.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...