Aged: türkiye'nin yeni yetkilendirilmiş kuruluşu

serhanmaden

Kayıtlı Kullanıcı
Değerli sektör paydaşları;
24.08.2011 tarih ve 28035 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Ambalaj Atıklarının Kontrolü (AAK) Yönetmeliği çerçevesinde Atık Kağıt ve Geridönüşümcüler Derneği'nin Yetkilendirilmiş Kuruluş olma başvurusu olumlu yönde değerlendirilmiş ve derneğimiz yetki almaya hak kazanmıştır.
Türkiye'nin kağıt karton ve ahşap belgelendirmesi konusunda faaliyet yürütecek yeni yetkilendirilmiş kuruluşu olarak atık geri kazanımını artırıcı faaliyetlerde bulunmak ve mevcut geri dönüşebilen ambalaj atıklarını en iyi şekilde değerlendirmek en büyük hedeflerimizdir.

http://www.a-ged.org.tr/images/icerik/814cd5d0868cb73c58bf1fbf015ee869.png
Kuruluşumuzun geri kazanım ve geri dönüşüm sektörüne yeni bir soluk getirmesini diliyoruz. Hayırlı uğurlu olsun.

Bağlantıyı görmek için üye girişi yapmalısınız. Giriş yapın veya üye olun.
info@a-ged.org.tr

Yetkilendirilmiş Kuruluş Nedir?
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Yetkilendirilmiş Kuruluş (YK); 24.08.2011 tarih ve 28035 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan “Ambalaj Atıklarının Kontrolü Yönetmeliği (AAKY)” esas alınarak kâr amacı gütmeden işletilen; amacı geri-dönüşebilen ambalaj atıklarının piyasaya sürenler (PS) adına geri-kazanım belgelendirme işlemlerini gerçekleştirmek, böylece geri kazanım oranlarını mümkün olduğunca yukarı çekmek olan kuruluştur. PS’ler adına belgelendirme işlemi; toplama ayırma tesisleri (TAT) ile ve sözkonusu TAT’ların anlaştığı belediyeler ile protokol imzalayarak gerçekleştirir.
 
KS
serhanmaden

serhanmaden

Kayıtlı Kullanıcı
Teşekkür ederiz. çalışmalarımız başlamıştır. bizden de teklif isteyiniz.

Kağıt-Karton ve Ahşap Özelinde Çalışıyoruz.
 

Yusuf Dulda

Kayıtlı Kullanıcı
@serkanmodsi Öncelikle hayırlı olsun. Daha önce özel olarak yetki belgesi incelemedim ve lütfen yanlış anlamayın ancak belge üzerinde belge numarası ve tarihi ile ilgili bilgi bulunması gerekmiyor mu?
 
KS
serhanmaden

serhanmaden

Kayıtlı Kullanıcı
Bakanlıktan gelen ön yazıda o söyledikleriniz bulunuyor çevre bakanlığını arayıp yetki alıp almadığımızı teyit edebilirsiniz.

Gülay Hanım Merhaba sizden bize ulaşan bir mail yok mutlaka cevap veriyoruz. Tekrar mail atabilir misiniz.

@Gülay Kudret Birdal Gülay Hanım Merhaba sizden bize ulaşan bir mail yok mutlaka cevap veriyoruz. Tekrar mail atabilir misiniz.
 
Üst