Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Akaryakıt istasyonları atık yönetim planı

Konu, 'Soru ve Cevap' kısmında yeşilerdem tarafından paylaşıldı.

 1. yeşilerdem

  yeşilerdem CMNet Üyesi

  Merhaba Arkadaşlar,

  Danışmanlığını yaptığım bir akaryakıt satışı ve market hizmeti veren bir tesisin Endüstriyel Atık Yönetim planını hazırlamaya çalışıyorum. Daha önce hazırlayan var mı? ve akaryakıt istasyonlarında (Lpg, benzin ve mazot satışı) yer alan tankların temizliği sonucu ortaya çıkabilecek atığın atık kodu hakkında bilgisi olan var mı?
   
 2. deniz giray

  deniz giray CMNet Üyesi

  Erdem Bey istediğiniz gibi nokta atışı endüstriyel atık yönetim planı bulmak zor olabilir ama atık yönetim planı hazırlamak o kadarda zor bir iş değil siz biraz uğraşın takıldığınız yerde burada herkes yardımcı olur ;) Atık koduna gelince AYGEİY kapsamında size uygun kod aşağıdadır. İyi çalışmalar.


  16 07

  Nakliye Tankı, Depolama Tankı ve Varil Temizleme İşlemlerinden Kaynaklanan Atıklar (05 ve 13 hariç)

  16 07 08*

  Yağ içeren atıklar

  M

  16 07 09*

  Diğer tehlikeli maddeler içeren atıklar

  M

  16 07 99

  Başka bir şekilde tanımlanmamış atıklar

  Şanslıymışsınız Erdem Bey Yasemin Hanım size uygun yönetim planını göndermiş. Teşekkürler Yasemin Hanım. İyi çalışmalar.
   
 3. ric.
   
 4. yeşilerdem

  yeşilerdem CMNet Üyesi

  Merhaba Giray Bey,

  İlgilendiğiniz için teşekkür ederim. Tank temizliği yapan bir kaç firma ile konuştum 13 07 01 ve 13 07 02 atık kodlarını kullandıklarını söylediler. Ancak, Geri kazanım veya bertaraf yöntemi hakkında net cevap veremediler. Siz, 16 kodu ile bahsettiğim atıkları verdiniz mi?

  Merhaba Yasemin Hanım Nasılsınız?

  Desteğiniz için çok teşekkür ederim :)) 13 07 01, 13 07 02 ayrı ayrı yazılmalı yoksa tek bir atık kodu olarak 13 07 03 olarak mı yazmak gerekir?
   
 5. 130703 yeterli

  teş. iyi çok şükür.
   
 6. yeşilerdem

  yeşilerdem CMNet Üyesi

  Bunun için bir analiz vb. bir şey gerekiyor mu? Biraz önce bir firma analiz falan gerekiyor dedi de. Bir bilginiz var mı?
   
 7. yok ya analiz filan gerekmemz, ne için analiz yapcaklar anlamadım zaten tehlikeli atık ve yakılarak bertaraf ediliyor
   
 8. deniz giray

  deniz giray CMNet Üyesi

  Sn Erdem Bey eğer sadece yakıt olarak çıkıyorsa 13 07 ile başlayan kodlar doğru olur. Ben sadece tank dibi çamuru olarak düşündüğüm için 16 07 ile başlayan kod önerisinde bulundum. Depolama tank temizliği yaptıran bir firmanın atık kodu olarak verilmişti.
   

İlginizi Çekebilir

SAM_0490.JPG
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...
IMG-20170316-WA0000.jpeg
Arkadaşlar merhaba resimde proses sonucu oluşan atık orneklemeleri bulunmaktadir. Daha detayli bilgi verilecektir.