• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Ambalaj atığı toplama ayırma tesisindeki görevimiz

Ömer Faruk Taş

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
SELÇEV ÖLÇÜM VE ANALİZ LABORATUVARI
Arkadaşlar bir toplama ayırma tesisinde çalışmaya başladım. Daha önceki tecrübelerim genelde danışmanlık firmalarında oldu. Bu tarz yerlerde çalışanların önerilerine ihtiyacım var.

Genel olarak çevre görevlisi bu tip firmalarda ne tür işler yapar. Aylık beyanlar sisteme nasıl yüklenir. Çevre Görevlisi olarak sisteme kaydı nasıl yapılır vs. vs.. Çalıştıgım yer küçük bir firma olduğu için kimsenin bu tip işlerden haberi yok. Yardımcı olursanız sevinirim.

iş ekpmanlarının güvenli kullanımı, güvenlik ve sağlık işaretleri, ambalaj atık yönetimi, atıkların kaynagında ayrı toplanması , elle kaldırma ve taşıma , iş yeri temizliği ve ekipmanların kullanımı, ilk yardım, aklıma gelenler @Hilmi.K

Merhabalar ;
Ambalaj Atığı Toplama Ayırma Tesisinde yeni işe başladım fakat aklıma takılan bazı şeyler var ve sormak istedim.
Şimdi bir yıl süreyle İç Tektik Raporu hazırlanması gerek ve ben onu hazırlayacağım iç tektik raporunu hazırladıktan sonra il müdürlüğüne veya sistem üzerinden bildirmem gereken bir yer var mıdır araştırdım fakat kafam çok karıştı bazı yazılarda gerek yok diyor bazılarında ise il müdürlüğüne sunmanız gerek demektedir bana yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler.

Merhaba @Seren Doğan
İç tetkik raporunu yılda en 2 defa olmak üzere hazırlaman gerekmekte.Raporu hazırladıktan sonra üst yazısıyla birlikte İl çevreye sunup imzalatmalısın. Sistem üzerindende bildirmen gereken bi durum yok.

@çevreci3
Üst yazı,derdinizi anlatma yazısıdır. önce mevcut durumunuzdan bahsedin. sonra ne istiyorsanız bunu anlaşılır bir dille yazınız. bu kadar.

Arkadaşlar merhaba
Aylık ambalaj beyanında ek 7-c fire ve stok bilgilerine bir önceki ayın stok miktarlarını da toplayıp öyle mi giriyoruz? Yoksa sadece beyan yaptığımız ayın miktarları mı?

Merhabalar

Olgaç beyin paylaşmış olduğu TAT ile ilgili sunumu paylaşabilecek var mı ? Yeni başladım işe yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler iyi çalışmalar.

Arkadaşlar merhaba
15 gün önce bir ambalaj atığı toplama ayırma tesisinde işe başladım ve yeni mezunum.Teknik uygunluk raporu hazırlamam gerekiyor.Acaba elinizde örnek bir teknik uygunluk raporu var mı?
Şimdiden yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ederim.