• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Ambalaj atığı toplama ve ayrıştırma tesisi aylık değerlendirme

cangul

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
x aat
Amb.Atığı Top. ve Ayrıştırma tesisinde çalışmaktayım. Dışarından danışmanlık hizmeti de alınıyor. Aylık değerlendirme danışmanlık firması tutuyor ve sisteme yüklüyor ben bu sistemdeki verilere ulaşabilir miyim ve bana kendimi firma mevzuata uygunsuz hareket edebildiği için kendimi koruma amaçlı tutmamı istediler ve ben firma ile ilgili ÇED kapsamdışı, Evsel atıksu yönünden çevre izninden muaf ,gfb gibi belgeler işyerinde yok bunlara sistem üzerinden ulaşabilir miyim? ne yapmalıyım

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
song93
Merhaba,

Bir nüshasının sizde bulunması gerekiyor. Sisteme yüklenen dosyayı aramak yerine, direkt olarak o dosyayı bulmak daha kolay olacaktır sizin için. Sistemden alabileceğiniz dosyalar kısıtlıdır; muafiyet yazınızın başvurusu sistemden yapıldıysa bulabilirsiniz. 2018 Mayıs sonrası Çevre İzni Muafiyeti tamamen sistemden yapılmaya başlandı, firmanızın çevre danışmanı olarak atandıysanız, bulmanız kolay olacaktır.

ÇED Görüşü ise maalesef sistemden verilen bir şey değil, o nedenle sizde bulunan çevre klasörüne bakıp orijinal belgeyi bulmanız gerekecek.

Danışmanlık firmasının 2019 aylık değerlendirmeleri ve yeni alınan lisans belgesi dışında birşey bulamıyorum. Sanırım ulaşmam zor olacak. Foseptik ve lağım aynı şeyler mi? Firmaya ait belediyeden alınmış vidanjör hizmet bedel faturası buldum bu hizmet evsel atıksu için alınan hizmet mi öyleyse yetki belgesi sayısı geçerlilik tarihine belediyeden mi ulaşabilirim

Peki firmanın atık toplama araçları kişi adına yada tüzel kişi yani firma adına olması birşeyi değiştirir mi.Yani şöyle ifade edeyim benim gördüğüm 4 tane atık atık toplama aracı var danışmanlık firmasının yazdığı ise 1 tane bu araçların 2 si firma adına 2si ise işveren adına kayıtlı. Yönetmeliğe baktığımda da en az 2 toplama aracı olması gerektiği belirtiliyor.

Sistemde başvuru sırasında belirtilen araç bilgileri önemli eğer şahıs adına ise kira sözleşmesi yapılması gerekebilir. GFB aşamaları ile uğraşan biri olarak firmanın bütün araçlarının fotoğrafları ruhsat bilgileri kiralık araç var ise kira kontratları istendi