• Sitemizde dosya yada bilgi temini amacıyla mail adresi paylaşımı yasaklanmıştır. Unutmayınız ki benzer problemle karşılaşan başka meslektaşlarımızda olabilir, şahsa özel bilgi alınması durumunda da forum amacından uzaklaşarak işlevselliğini yitirebilir. Mail adresi paylaşımı dolayısıyla yaptırıma uğrayabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

Ambalaj Atıkları Piyasası

Burak Kasap

CMNet Üyesi
Tat tesisinde çalışan arkadaşlar hangi tat tesisinde bulundukları önemli değil fakat en azından buradan şu anki gönderim yaptıkları hurda karton plastik naylon fiyatlarını paylaşsalar kendi aramızda bir fikir edinsek sizce nasıl olur _? Hurda borsası kendimi bildim bileli kurulacak ama malesef güncel fiyatlara ulaşma gibi bir lüksümüz olmuyor telefon etmeden yada alıcıyla yüzyüze görüşmeden....Hiç olmazsa burda piyasa hakkında genel bir bilgi edinmiş oluruz _?

Ben başlıyorum
Kırılmamış plastik sınıfı önemli değil 65 krş
Hurda karton 26 kuruş malesef düşüyor :/
Ahtapotla Çekilebilen Metal Hurdası 55 krş.

Bu üçü zaten en çok sürümü olan sınıflar , ayrı ayrı spesifik sınıflandırmaya gerek yok....

yerine ve atığın durumuna göre piyasa çok değişiyor,
fikrimce atık borsası oluşturmak çok kolay bir iş değil,
ayrışmış kategorize edilmiş preslenmiş temiz mallar
için belki böyle bir çalışma yapılabilir başka türlüsü çok zor olacaktır halihazırda

Burak Kasap

CMNet Üyesi
yerine ve atığın durumuna göre piyasa çok değişiyor,
fikrimce atık borsası oluşturmak çok kolay bir iş değil,
ayrışmış kategorize edilmiş preslenmiş temiz mallar
için belki böyle bir çalışma yapılabilir başka türlüsü çok zor olacaktır halihazırda
İşin zor olması 2006 dan beri ortalıkta atık borsası söylentilerinin dolaşmasından belli zaten kardes herkes buraya mal verdiği yeri ve fiyatı yazarsan en azından seçim şansımız artar en azından piyasa hakkında bi bilgimiz olup pazarlık yapabiliriz diye düşündüm...

Tat tesisinde çalışan arkadaşlar hangi tat tesisinde bulundukları önemli değil fakat en azından buradan şu anki gönderim yaptıkları hurda karton plastik naylon fiyatlarını paylaşsalar kendi aramızda bir fikir edinsek sizce nasıl olur _? Hurda borsası kendimi bildim bileli kurulacak ama malesef güncel fiyatlara ulaşma gibi bir lüksümüz olmuyor telefon etmeden yada alıcıyla yüzyüze görüşmeden....Hiç olmazsa burda piyasa hakkında genel bir bilgi edinmiş oluruz _?

Ben başlıyorum

Bu üçü zaten en çok sürümü olan sınıflar , ayrı ayrı spesifik sınıflandırmaya gerek yok....
Bu fiyatlar sizin TAT tesisinize alış fiyatlarınız mıdır yoksa işlediğiniz yani toplayıp ayırdığınız ürünün satış fiyatları mıdır?

İşin zor olması 2006 dan beri ortalıkta atık borsası söylentilerinin dolaşmasından belli zaten kardes herkes buraya mal verdiği yeri ve fiyatı yazarsan en azından seçim şansımız artar en azından piyasa hakkında bi bilgimiz olup pazarlık yapabiliriz diye düşündüm...
Bu fiyatlar fabrikanın bulunduğu yere, ayrıca fabrikanın malı aldığı yere göre de değişiyor. şöyle ki benim bulunduğum yerde kağıt fabrikası oluklu kartonu benden 0.19 TL alırken dışarıdan tır bazında gelen malları 0.30 TL ye kadar alabiliyor. çünkü nakliye işin içine giriyor. bence borsa işi boş. çünkü zaten hurdacılar piyasayı çok iyi biliyor. (hangi malın kaç para olduğunu ne zaman düşeceğini vs. ben gelen hurdacıdan öğreniyorum hurda yükseldiği zaman mesela :D )
benim aldığım fiyatlar şöyle;
pet: %5 fire 0.70 TL
eritmelik çuval: %10 fire 0.25 TL
plastik kırılmamış : 0.70 TL
temiz naylon: 0.70 TL- 1.20 TL (geri dönüşümünü kendimiz yaptığımız için kalitesine göre değişiyor :D )

doğuçam

CMNet Üyesi
sizin oralarda pet ucuzmuş:)

1200 e biz piyasadan alıyoz hatta 1300 e
bizde yeni tat tesisiyiz ve piyasayı henüz iyi bilmiyoruz bu sebeple size birkaç sorum olacak
pet şişeyi nereye gönderiyorsun ?
şu an piyasası nedir ?
cevaplarsanız sevinirim ii çalışmalar kolay gelsin...

PAT'i piyasadan 1200-1300'e alan TAT sorumlusu arkadaşlarım satış noktalarınız neresidir merak ettim. Eğer burada açık etmenin mahsuru varsa özelden mesaj yazabilirsiniz.

doğuçam

CMNet Üyesi
arkadaşlar şu anda GDT ye satış piyasası aşağı yukarı nedir?
Karton?
Plastik?
Beyaz kağıt?
Pet?
burda yazmak istemiyorsanız özelden de mesaj yazabilirsiniz yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkürler

bunl

Ben başlıyorum

bunlar satış fiyatların herhalde.

dilek kaya

CMNet Üyesi
Bu fiyatlar fabrikanın bulunduğu yere, ayrıca fabrikanın malı aldığı yere göre de değişiyor. şöyle ki benim bulunduğum yerde kağıt fabrikası oluklu kartonu benden 0.19 TL alırken dışarıdan tır bazında gelen malları 0.30 TL ye kadar alabiliyor. çünkü nakliye işin içine giriyor. bence borsa işi boş. çünkü zaten hurdacılar piyasayı çok iyi biliyor. (hangi malın kaç para olduğunu ne zaman düşeceğini vs. ben gelen hurdacıdan öğreniyorum hurda yükseldiği zaman mesela :D )
benim aldığım fiyatlar şöyle;
pet: %5 fire 0.70 TL
eritmelik çuval: %10 fire 0.25 TL
plastik kırılmamış : 0.70 TL
temiz naylon: 0.70 TL- 1.20 TL (geri dönüşümünü kendimiz yaptığımız için kalitesine göre değişiyor :D )
plastik kırılmamış derken hangi cins plastik mesela