• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

ambalaj beyanı

hande aydın

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
yok
merhaba arkadaşlar ,
Danişmanlığını 2 aydır yapmış olduğum firmaya daha önce ambalaj beyanı yapılmamış . Öğrendiğim kadarı ile bizim daha önceki arkadaşlara ürünlerin ambalaj iie sarıldığı söylenmemiş. Ben saha ziyareti yaptığımda da kutulara bırakılıyordu .İl çevre geldi denetim de yaptı bir şey sormadılar ilerde sıkıntı olur mu ? böyle bir sorunla karşılaşan oldu mu aramızda

hati aydınMerhaba,

Tesisinizde ambalajlama var ise (metal,karton,plastik fark etmez) ambalaj beyanı yapmanız gerekiyor. Bu denetimde il müdürlüğünün gözünden kaçmış olabilir fakat bir dahaki sefere kimin geleceği belli olmadığından dolayı ambalajlama var ise beyanlarınızı kesin yapmanızı tavsiye ederim.

Hizmet verdiğim firma ciddi bir firma şimdi sıkıntı yaratacak ama yapacak bir şey yok sistemde kapanmış .Gelecek yıl mutlaka yapılır zaten

Yıllık belirli bir tonajın altındaki firmalar muaf oluyor diye duymuştum. Bununla ilgili birşey olabilir mi? (Tamamen öğrenmek için soruyorum, yanlış bir bilgi ise uyarınız lütfen:))

Ambalaj beyanına sıkıntı çıkarmayan bir firma görmedim daha ama isterlerse yapmasınlar, ilerde bir denetimde daha büyük sıkıntıya girerler ve ceza yerler ise sizin başınızı gene ağrıtacaklar.

arkadaşlar,
firmamdan, ticaret yaptığı bir firma Ek- piyasaya süren ambalaj beyanı şifrelerini istemişler, bu ne oluyor ve nereden alıcam bu şifreleri bilginiz var mı

Şerife Hanım Merhaba, bu şifre önceden çevre ve şehircilik il müdürlüğünden talep edilerek alınırdı. Ancak hiçbir firma bu şifreleri bir başkasına vermemesi gerekir. Size naçizane tavsiyem şifrenizi vermeyin. Bu şifre ile giriş yapılarak yurt içinde ve yurt dışında ürünleri kapladığınız ambalajları beyan yapıyorsunuz.

Anladım ama firma ısrarla istiyor firmam da benden talep etti
çevre ve şehircilik il müdürlüğünden talep ettiğimde alabileceğim yani şifreleri.