• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Ambalaj Tat

Negatoskop

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Aluminyum
Ambalaj tat için danışmanlık almak yeterlimi yoksa ayrıca çevre görevlisi bulundurmak gerekiyor mu?

lisansınızı almışsanız çevre görevlisi bulundurmak gerekli.
Ambalaj atıklarının kontrolü yönetmeliğine bakarsanız görebilirsiniz .

arkadaşlar bulunduğum ilde yer alan bir TAT firmasını devir almak istiyorum. Bana çok acil olarak oluşan kağıt-karton, cam, plastik ve metal atıklarının ne kadar bir bedel karşılığında alındğı lazım. şimdiden çok teşekkürler....

İdris bey bu fiyatlar bulunduğunuz şehirden şehre anlaştığınız yada anlaşabileceğiniz kağıt fabrikasına göre değişir, belirli bir fiyatlandırma söz konusu olamaz

@Yasemin Karadiş
peki o mühendisin çevre görevlisi belgesi alması şartmıdır ? yoksa cevre müh olması yetermi bilginiz varmı

ya sorun şu çevre görevlisi belgesi alınır hemende şuanda denetimden geçilmiş sisteme giriş yapılacak danışman firma var hani o sisteme girişi yapsada arkdaş bu arada zaten cevre görevlisi belgesini alacak ama sisteme giriş yapıldıktan sorna alınsa sonuçta o belgeyi almak en az 1 haftalık bir gecikme gibi görünüyor ki o belgeyi almak için ankaraya gidilmeye ggerek yoksa

@idriskaval
bulunduğunuz yerde beleidye ile birlikte çalışabilirseniz belediye sınırları içerisinde yapacağınız atık yönetim planına istinaden çalışmalr neticesinde Bedelsiz alabilirsiniz. son değişikle birlikte yönetmelikte sanayi kuruluşlarından bedelli alcaksınız. genel olarak da işin içine giirnce ilk günden fiyatları göreceksiniz. bizle de paylaşabilirseniz seviniriz:)))

Arkadaşlar merhaba.

Şimdi Belgelendirme işlemini TAT'lar yapıyorlar. Belediye ile atık yönetim planı oluşturma zorunluluğu var. Sorum şu olacak; belediye ile yapılan sözleşme gereği firmanın kendi bölgesinde konteynırlardan aldığı ambalajları belediyeden imza alarak belgelendirmede kullanabiliyolar. Peki firmanın kendi bölgesinde fabrikalar mevcut ise ve bu fabrikalardan aldığı üretim artığı ve kullanılmış ambalaj atıklarını belediyeye onaylatıp belgelendirmede kullanabiliyorlar mı? Yani ben sokaktan topladığım dışında belediye ile yaptığım anlaşmaya göre kendi bölgemdeki fabrikalardan aldıklarımı da belgelendirebiliyor muyum? Teşekkürler...

belediye sınırları içerisinde nereden alırsanız alın atık önetim planı içeirinde kullanabilir; izleme raporlarında sayısal veri olarak da verebilirsiniz..

Arif Bey
Fabrikalardan ambalaj atığı alırken bir irsaliye düzenletmeniz gerekiyor. Bu irsaliyede de sevk edilen mal olarak ambalaj atığı ibaresi kesinlikle yazmalı ki belgelendirmede kullanabilin. Örneğin irsaliyede ambalaj atığı (karton) ya da karton ambalaj atığı şeklinde yazarsanız bu irsaliyeyi belgelendirmede rahatlıkla kullanabilirsiniz.